Pillay (VN) wil Israël straffen Amerikanen bezorgd over 'Het Beest' Belg ziet niets in betalen per kilometer 2 jaar lang genieten van een last-minute prijs! Hennepplaag als protest 'Leed asielzoekers ontkend' BUITENLAND 9 Arts: 'Ga maar naar Gaza' ren te gebruiken om tunnels te graven die de Hamas-strijders ge bruiken om in Israël te infiltreren of om goederen te smokkelen uit Egypte. Het Institute for Palestine Studies stelt in een rapport uit 2012 dat ten minste 160 kinderen zijn omgekomen tijdens het gra ven van deze tunnels. Dat zou door Hamas-functionarissen zijn bevestigd. Net als in de Victoriaan se kolenmijnen, worden de kinde ren gebruikt omdat ze klein zijn, waardoor ze gemakkelijker tun nels kunnen graven dan volwasse nen. Er is geen reden om te veron derstellen dat Hamas is gestopt met het gebruiken van kinderen als tunnelgravers. CENÈVE - Navi Pillay, de Hoge Commissaris voor de Mensenrech ten van de Verenigde Naties, zegt dat Israël bestraft moet worden. Het land overtreedt volgens haar internationale wetten bij het mili taire offensief tegen Hamas in de Gazastrook. De beschietingen van scholen, huizen, ziekenhuizen en schuil plaatsen die door de VN worden beheerd, zijn volgens haar schen dingen van de Geneefse Conven tie. Ze roept de wereldmachten op Jeruzalem tot de orde te roepen. Israël heeft gisteren 16.000 extra militairen opgetrommeld om mee te vechten in het offensief te gen de Palestijnen in de Ga zastrook. Dat brengt het totaal aantal reservisten op 86.000. Het is de bedoeling dat ze de militai ren die nu tegen Harnas vechten aflossen. Israël wil dat alle tunnels die Ha rnas vanuit de Gazastrook onder de grens met Israël heeft gegra ven worden vernietigd. Dat zei premier Benjamin Netanyahu gis teren. „We zijn vastbesloten om deze missie te volbrengen met of zon der staakt-het-vuren", aldus Neta nyahu. „Ik stem niet in met een voorstel dat het Israëlische leger niet in staat stelt om deze belang rijke taak voor de veiligheid van Israël te volbrengen." ANTWERPEN - Een Vlaamse arts zou tijdens zijn dienst geweigerd hebben een Joodse vrouw te hel pen. Hij zou de 90-jarige met een ribfractuur hebben toege schreeuwd: „Ik kom niet!" Hij ad viseerde de vrouw enkele uren naar de Gazastrook te sturen, 'dan zal ze geen pijn meer voelen'. Dat meldt het blad Joods Actueel. De Belgische overheidsdienst Volks gezondheid bevestigt dat er een klacht is ingediend. 'La Bestia' (Het Beest) eist elk jaar honderden doden en gewonden, doordat mensen van de trein val len en onder de wielen terechtko men. De drie landen gaan meer controleposten opzetten die er voor moeten zorgen dat minder migranten de trein naar de VS ne men. Het reizen met de goederen trein is verboden, maar het is las tig het verbod te handhaven langs de duizenden kilometers rails van het zuiden naar het noorden van Mexico. Afgelopen maand be zocht de Amerikaanse vicepresi- dent Joe Biden Midden-Amerika om zijn zorgen kenbaar te maken over de groeiende stroom minder jarige vluchtelingen die proberen de VS te bereiken. Volgens het Amerikaanse ministerie van Bin nenlandse Veiligheid bereikten 52.000 onbegeleide kinderen de Mexicaans-Amerikaanse grens tussen oktober 2013 en juni 2014. Jaarlijks reizen tienduizenden mi granten uit Centraal-Amerika op het dak van een vrachttrein rich ting de VS in de hoop daar een verblijfsvergunning te krijgen. De Duitse plaats Göttingen kampt voor het tweede achter eenvolgende jaar met een hen nepplaag. Her en der staan tien tallen hennepplanten in het openbaar groen. De zaadjes voor de hennepplanten zijn uit gestrooid door een actiegroep die zich de 'enige autonome bloemenkinderen' noemt. De plantsoenendienst heeft de handen vol om het ongewilde Topjaar voor Noorse walvisvaarders Dit jaar wordt een topjaar voor de Noorse walvisvaarders. Sinds de hervatting van de om streden walvisjacht in 1993 zijn er in één seizoen niet zo veel dieren meer geschoten. De tel ler staat nu op 682 en het sei zoen is nog niet afgelopen. Het record van 647 in 2003 is ruim gebroken, meldt de lokale Noorse krant Lofotposten. groen uit de borders langs stra ten en pleinen te trekken. Vo rig jaar stonden de planten ook al verspreid over de gemeente, tot en met de openbare voor tuin van het politiebureau toe. De actiegroep vraagt aandacht voor drugsbeleid waarbij hard wordt opgetreden tegen soft drugsgebruikers. De planten be vatten volgens de actiegroep geen werkzame stoffen. Greep regime op Thaise assemblee De militaire machthebbers in Thailand hebben meer dan 120 mensen benoemd in de nieu we tijdelijke assemblee die alle maal een achtergrond hebben in de veiligheidsdiensten. Het gaat om mensen die nu wer ken bij de diensten of gepensio neerd zijn. De assemblee be staat uit 200 mensen. Het leger greep op 22 mei de macht. De Australische overheid pro beert te verdoezelen dat veel kinderen van asielzoekers psy chische stoornissen oplopen doordat ze langdurig worden opgesloten in detentiecentra. Dat heeft arts Peter Young, die voorheen verantwoordelijk was voor de geestelijke gezond heidszorg in de kampen, giste ren verklaard. Volgens Young heeft het minis terie van Immigratie hem opge dragen cijfers over de omvang van het leed uit een kritisch rapport te schrappen. Hij zei dat op een hoorzitting van de Australische mensenrechten commissie. Australië heeft een van de strengste asielwetten in de westerse wereld. Het land probeert de grote toe stroom van bootvluchtelingen in te dammen door hen op te vangen in kampen in Pa- poea-Nieuw-Guinea en de ei landrepubliek Nauru. De mari ne onderschept de vluchtelin gen vaak voordat ze het vaste land kunnen bereiken. BRUSSEL - Bijna twee op de drie deelnemers aan een proef met re keningrijden in en rond Brussel zien niets in de invoering van de maatregel. 63 procent van de bijna 1.200 proefpersonen verwerpt het plan na de test, een kwart ziet het wel zitten, zo meldden Vlaamse media gisteren op basis van het eindrapport van de proef. Het project moest aantonen of Belgen bereid zijn de auto te laten staan als zij moeten betalen per gereden kilometer. De resultaten laten zien dat de automobilist maar beperkt zijn rijgedrag aan past. Het aantal kilometers in de spits daalt met maar 2 procent en het aantal afgelegde kilometers daalt met 3,6 procent. Met het rekeningrijden moet niet het bezit, maar het gebruik van een auto worden belast. Tijdens de ochtend- en avondspits betaal den automobilisten twee keer zo veel als tijdens de stillere uren. In stedelijke gebieden ging het om 9 cent per kilometer, op autosnelwe gen om 5 cent. De auto wordt, zo blijkt uit de proef, niet ingeruild voor het openbaar vervoer. 85 procent van de deelnemers vindt dat geen ge lijkwaardige vervanger voor de au to. De proefpersonen gingen wel va ker met de fiets of te voet, winkel den dichterbij huis, of op goedko pere tijdstippen en combineerden ritjes. De drukte op snelwegen nam nauwelijks af. In de stad daal de het verkeer met 8 procent. je betaalt slechts per maand! De Samsung Galaxy Sill t.w.v. €279,- En iedere maand Daar houden wij van! hollandsnieuwe.nl/pzc hollands 1 nieuwe. VRIJDAG 1 AUGUSTUS 2014 GÖTTINGEN WASHINGTON - De Verenigde Sta ten, Mexico en Guatemala gaan meer doen om te voorkomen dat migranten op een vrachttrein sprin gen op weg naar de VS. OSLO SYDNEY BANGKOK Uniek aanbod €19,- - Groot 4,8 inch HD scherm - Krachtige processor - Stijlvol design - 275 MB, belminuten of sms'jes - 500 MB extra Bij hollandsnieuwe krijg je de Samsung Galaxy Sill (t.w.v. €279,-) nu voor maar €19,- per maand! Dat is inclusief een maandtegoed van 275 MB, belminuten of sms'jes én 500 MB extra. De bezorgkosten zijn eenmalig €30.- en de aansluitkosten krijg je cadeau! Liever nóg meer MB's erbij? Kies dan voor 1000 MB extra. Zo weet je zeker dat je altijd en overal zorgeloos online kunt gaan. Met hollandsnieuwe bepaal je zelf hoe jij je tegoed gebruikt. Je betaalt altijd een vast laag tarief en belt nooit zomaar buiten je bundel. Vervelende verrassingen op je rekening zijn dus voorgoed voorbij! Bestel snel op: Zakelijk abonnement nodig? Er is ook hollandsnieuwe voor ondernemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9