Veelzijdig Malta 44 Als ik over straat moet en ik heb een strak shirtje aan, trek ik daar een trui over aan BINNENLAND 7 399 Het is weer Gay Pride in Amsterdam, maar steeds meer homo's voelen zich volgens het COC onveilig in de stad. Malta AMSTERDAM - Een man is afgelo pen weekend in Amsterdam in zijn hoofd gestoken, hoogstwaar schijnlijk omdat hij homo is. Een andere man, ene Ronald, liep vori ge maand met zijn vriend over de Prinsengracht, waar hij werd uit gescholden voor 'kankerhomo' en vervolgens in elkaar geslagen. Dat vertelde hij op de lokale televisie. Een jaar geleden raakte een homo zwaargewond omdat hij in het Vondelpark in onder andere zijn gezicht werd gestoken. Het zijn zomaar drie geweldsin cidenten tegen homo's in Amster dam. Afgelopen maandag, tijdens het begin van Gay Pride, meldde de politie dat het aantal geregis treerde incidenten in de hoofd stad vorig jaar 189 was, een lichte stijging ten opzichte van een jaar eerder. „Het aantal neemt al jaren toe, maar ik ben toch weer geschokt", zegt.Albert Roele van COC Am sterdam, de belangenvereniging voor lesbiennes, homo's, biseksue- len en transgenders (LHBT). Volgens Roele heeft zeven op de tien LHBT-ers wel eens te maken gehad met enige vorm van ge weld wegens zijn of haar geaard heid. Roele: „Het is nog maar het topje van de ijsberg dat nu door de Amsterdamse politie wordt ge registreerd." Steeds meer LHBT-ers voelen zich onveilig en bedreigd, is de conclusie uit het onderzoek dat COC Amsterdam volgende week publiceert. Dat blijkt deze week ook wel, bij het aanspreken van zomaar wat bezoekers van een Gay Pride-debat over seksuele di versiteit in Marokkaanse kring. Paul: „Vijftien jaar geleden durfde ik nog wel hand in hand over straat te lopen, maar nu niet meer. Je ziet ook niemand dat meer doen." Als Paul op straat loopt, is hij steeds op zijn hoede. Het is 'zijn tweede natuur' geworden. „In mijn eigen buurt ben ik al hele maal voorzichtig. Met het oog op pesterijen wil je daar niet bekend staan als homo." Voor Andrea geldt hetzelfde. Twintig jaar geleden is ze gestopt met hand in hand lopen met haar vriendin. „Het riep zó veel nega tieve reacties op. Eén iemand dreigde zelfs te gaan slaan." Nilesh is vaker slachtoffer gewor den van verbaal geweld. Zijn ex is een tijd geleden uitgescholden voor 'vieze flikker' en daarna hard handig beroofd. Door al deze incidenten is Nilesh nog meer op zijn hoede. „Als ik over straat moet en ik heb een strak shirtje aan, trek ik daar een trui over aan. Of ik probeer wat stoerder te lopen." Paul, Andrea en Nilesh bevesti gen het resultaat van het COC-on- derzoek: het klimaat voor homo's is er niet beter op geworden de laatste jaren. Eerder het tegen deel. Een massaal evenement als de Gay Pride is goed om aandacht te genereren, stellen ze. Maar het is vooral belangrijk om kinderen op jonge leeftijd al voorlichting te ge ven. Andrea: „Vooral in het onder wijs. Ik pleit voor verplichte voor lichting over seksuele diversiteit." Volgens COC-bestuurslid Roele ontstaat haat jegens andere groe pen vooral bij kinderen tussen zes en twaalf jaar oud. Roele: „Het is dus belangrijk om al vroeg met voorlichting te beginnen. Met het Roze Stembusakkoord hebben de Amsterdamse politie ke partijen dit voorjaar besloten dat veel nadruk moet liggen op schoolvoorlichting. Dat is mooi. Nu moeten er geld en middelen beschikbaar worden gesteld. Het zal lang duren, maar ooit gaat dat dan zijn vruchten afwerpen." CAY PRIDE De wereld is Kras Zonvakanties VRIJDAG 1 AUGUSTUS 2014 Nooit meer hand in hand door Emiel van Dongen Nilesh, over uitgaan in Amsterdam De Amsterdam Gay Pride is een evenement rondom lesbiennes, ho mo's, biseksuelen en transgenders om het recht te vieren om te zijn wie hij of zij is. De Gay Pride omvat zo'n 300 evenementen. Het heeft vooral een feestelijk karakter, toch zijn veel evenementen activistisch van aard. Zoals de Pride Walk tegen onrecht en homovervolging, die gisteren werd gehouden. Bekendste evenement van de Pri de is de Canal Parade, die morgen plaatsvindt en honderdduizenden bezoekers trekt. Bijzonder: dit jaar vaart er voor het eerst een Marokkaanse boot mee. Tijdens Pride Walk gisteravond werd een 25 meter lange regenboogvlag meegevoerd en bevestigd aan de Westertoren, foto Herman Wouters/HH MALTA COZO COMINO WWW.VISnMALTA.COM Malta is een ideale bestemming met cultuur, historie, natuur en bruisende badplaatsen. Paradise Bay Resort**** Resort aan een rustig privé-strand In een rustige omgeving van Cirkewwa 4 zwembaden, 2 restaurants en een bar Inclusief ontbijt Zie: Kras.nl/31452 Hotel Le Meridien***** Nabij de zee en in het gezellige St. Julian's Spa wellnessfaciliteiten en gratis wifi Inclusief ontbijt Klantbeoordeling 8,3 Zie: Kras.nl/31164 Excursiereis Ridderlijk Malta Keuze uit twee luxe 4-sterren hotels Excursies naar Valletta, Gozo en Mdina Inclusief ontbijt Klantbeoordeling 7,9 Zie: Kras.nl/ridderlijkmalta 8 dagen v.a. 8 dagen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 7