Techniek ZEEUWS-VLAANDEREN Jelten speelt 'waterbom' Alle merken HALVE PRIJS Duitsland - Nedersaksen Brand in haven van Antwerpen almanak DELSCHER 38 en 39 Werkpakket van Europlex Kunststoffen Roosendaal komt uit het buitenland naar sociale werkvoorziening in Oostburg. Slechts èèn week Roem snelt schaker Bu Xiangzhi vooruit TERNEUZEN - Sociale werkvoorzie ning Dethon Zeeuws-Vlaanderen is erin geslaagd een nieuw werk pakket binnen te halen. Met Euro plex Kunststoffen in Roosendaal is hierover een intentie-overeen komst afgesloten. Werk dat Europ lex nog in het verre buitenland laat doen, komt naar de Dethon- vestiging in Oostburg. Ad Rinkhoud, dé financiële man bij Dethon, spreekt van een bij zondere samenwerking. „Veel be drijven hebben in het verleden productiewerk overgebracht naar Oost-Europa of Azië. Een trend is dit terug te halen. De samenwer king met Europlex is daar een mooi voorbeeld van." 'Reshoring' is de term voor het te rughalen van productiewerk uit lage lonenlanden. In de Verenigde Staten is dit in 2010 in gang gezet. Industrieel Harry Moser lanceer de dat jaar The Reshoring Initiati ve om de industriële productie in de Verenigde Staten terug op peil te krijgen, en vooral ook om men- De trend productiewerk te rug te halen uit lage lonen landen, 'reshoring', is inge zet in de Verenigde Staten. sen met een lagere opleiding (weer) aan de slag te krijgen. In Nederland is dit idee ook opge pikt. Uit een enquête van Het Fi- nancieele Dagblad bleek eind vo rig jaar dat vrij veel Nederlandse ondernemers bereid zijn werk uit het buitenland terug te brengen. Eén op de tien meldde het al te doen en één op de twintig gaf aan erover na te denken. Zeker voor sociale werkvoorzie ningen als Dethon is dit interes sant. Zij hebben behoefte aan een voudig productiewerk. De druk op sociale werkvoorzieningen om marktgerichter te werken is door de bezuinigingen van de rijksover heid ook toegenomen. Dethon werkte al samen met Eur oplex Kunststoffen. In Oostburg komt een lasermachine waarmee meer productie kan worden ge draaid. Het gaat om het bewerken van kunststoffen. „De lijnen zijn korter dan bij productie in het buitenland", schetst Ad Rink- houd de voordelen voor Europlex. „Je kunt beter inspelen op de vraag en de transportkosten zijn uiteraard lager." Hoeveel extra ba nen er komen, kan Rinkhoud nog niet aangeven. „Dat zal ook afhan gen van de markt." Burgemeester Annemiek Jetten van Sluis zal donderdag 11 septem ber de nieuwe lasermachine offici eel in gebruik stellen. LILLO (B) - In het Antwerps haven gebied heeft gistermiddag een he vige brand gewoed in een opslag plaats aan de Moerstraat, op de rechteroever van de Schelde. De rookontwikkeling was enorm en in de verre omtrek te zien. De hangar, waarin overigens geen ge vaarlijke stoffen lagen, is volledig uitgebrand. Eén van de hoofdwe gen in het havengebied, de Noor derlaan, is tijdelijk afgesloten ge weest. Niemand raakte gewond. Meer nieuws zie: www.pzc.nl Die Schouwse vriendinnen gaan er prat op dat ze met hun tijd mee gaan, dus tijdens het uitje naar Delft moest er een groeps-selfie ge maakt worden. 'Lastig dat je niet kunt zien wat je doet' klaagde de 'fo tografe'. Dat vertaalde zich in het re sultaat. Op de eerste waren peinzen de voorhoofden te zien, de tweede was scheef en op de derde prijkte de pronte boezem van een van de da mes. De zevende lukte. Ontzorgverhuizïngen zijn een groeimarkt Kras.nl/53238 of bel 0900-9697i5cPm Dethon haalt werk binnen PZC VRIJDAG 1 augustus 2014 25 door Harmen van der Werf AARDENBURG - Een koe was er gisteravond niet bij in het zwembad van Aar denburg. Peer Mascini hoefde dus niet op te draven om te brullen: 'Ik zei nog zo: geen bommetje'. De deelnemers van het traditionele kampioenschap bommetje hadden zich er waarschijnlijk net zo weinig van aangetrokken als de reclamekoeien. Ze gin gen stuk voor stuk voor het creëren van zoveel mogelijk 'watervuurwerk', zo als de 10-jarige Jelten Tas (foto) uit de kikkerstad. foto Camile Schelstraete Grote Markt 11-13, Goes 0113 227607 www.delscher.nl Tip? redactie@pzc.nl Autovakantie 3-4 dagen al v.a. Ideaal voor wandel- en fietsliefhebbers! Geniet van volop natuur. Waldhotel zum Bergsee, op ca. 253 km van Utrecht Inclusief ontbijtbuffet, wifi en parkeren Hotel tussen Osnabrück en Bremen Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61