van uere breidt wielerronde van Haamstede voorspong uit heeft toch nog een mooi peloton SPORT 39 Ajax presenteert zich als favoriet Kerkhove wint na slechte start Met wisselvallig spel heeft tennisster Lesley Kerkhove gisteren de laatste acht van de challenger in het Tsjechi sche Plzen gehaald. In de achtste finales kwam de Zie- rikzeese in de eerste set op een 4-0-achterstand tegen de Kroatische Sylvia Njiric. Maar daarna trok de Zeeuw se de stand weer gelijk en pakte ze de winst via een tie break. Daarna was het ver zet van haar opponente ge broken. De tweede set ein digde in 6-2 voor de num mer 229 van de wereld. Schaatser Verweij stapt op de fiets Schaatser Koen Verweij gaat op zondag 17 augustus tij dens de profronde van Et- ten-Leur het duel aan met de tourrenners Laurens ten Dam, Lie we Westra, Wilco Kelderman en Tom-Jelte Slagter. Hij is één van de deelnemers tijdens het om nium met een tijdrit, rit in lijn en een klassementswed strijd met tussensprints. Het West-Brabantse wieier- comité ziet de deelname van de olympisch kampioen op de ploegenachtervolging en wereldkampioen all round als een opstap naar de Olympische Zomerspelen in Rio de Janeiro in 2016. Hij heeft zich tegenover het co mité laten ontvallen dat hij die ambitie heeft. HOOFDDORP - Dinja van Liere en haar paard Duvals Capri Sonne kunnen de nationale titel in de klasse ZZ Zwaar nauwelijks nog ontgaan. Na haar zege van woens dag in de eerste wedstrijd in deze klasse, won de amazone uit Kapel- Ie gisteren ook de tweede wed strijd. Van Liere en Capri Sonne scoorden 74,476 procent, ruim zes procent meer dan Jonna Schel- straete met CSI. Stephanie de Frel uit Koewacht, woensdag nog der de, eindigde met haar paard VMF Winston nu als zesde met 64,952. Van Liere begint aan de finale met een riante voorsprong. De Frel heeft tijdens het tweede onderdeel van het NK dressuur in de Lichte Tour beslag gelegd op de tweede plaats. Met haar paard Carstenwaard scoorde ze 69,737%. In de tussenstand staat De Frel vijfde. Thamar Zweistra uit Scho- re eindigde met haar paarden Hexagons Banderas en Hexagons Vinegra in de achterhoede. Want morgenavond om 19.00 uur is het weer zover. Dan vertrekken in de Noordstraat in Haamstede ongeveer zestig renners voor de 34e Wielerronde van Haamstede. „We verkeren in de gelukkige om standigheid dat er al 58 renners hebben ingeschreven", aldus Vre- denbregt. „En normaal gesproken komen er vijf of zes niet opdagen en schrijven er tien tot twaalf op de wedstrijddag zelf in. Dus per saldo zal er een mooie groep door Haamstede rijden." Het optimisme dat Vredenbregt nu aan de dag legt is echter maar van de laatste week. Tot vorige week liep het namelijk nog niet storm met de voorinschrijvingen. „Op donderdag hadden we er nog maar veertien. Daar kun je toch geen wielerronde voor organise ren", blikt de organisator terug. „Daarom heb ik bij wat mensen aan de bel getrokken. Onder meer bij Middelkamp en toen is het een beetje gaan lopen." Op de startlijst staan inmiddels vele renners van binnen en bui ten de provincie. Zo is Bart Ven- drig, de winnaar van vorig jaar, ook weer van de partij. De renner uit Maurik zal graag voor de twee de keer met de hoofdprijs uit Haamstede vertrekken, maar hij heeft dit seizoen nog geen koers kunnen winnen. Wie dat wel deed is Danny Vrolijk. De 25-jari- ge renner uit Schipluiden schreef in juni al de Ronde van Kruinin- gen op zijn naam en doet nu ook op Schouwen-Duiveland mee. Rond 21.00 uur morgenavond zal blijken wie de kussen en bloe men van rondemiss Rowena Ver- kaaik in ontvangst mag nemen. Rond die tijd zullen de renners de 80 kilometer, verdeeld over 32 rondes, volbracht hebben. Johan Vredenbregt maakt zich al leen nog zorgen over het weer. „Ze zeggen dat er morgen regen verwacht wordt. Maar meestal splijten de buien op de kop van Schouwen, dus daar ga ik nu ook maar vanuit", aldus de optimist. „En dan hoop ik dat we weer een mooie koers hebben met terras sen vol met publiek." AMSTERDAM - Op een podium op een parkeerplaats tegenover de Arena sprak Niklas Moisander de doelstellingen van Ajax voor ko mend seizoen uit. De aanvoerder verschool zich tijdens de jaarlijk se open dag niet achter clichés. „Ik heb heel hoge verwachtin gen", gaf hij aan. „We willen prij zen winnen. Te beginnen met de Johan Cruijff Schaal. Verder mik ken we op de vijfde landstitel op rij en willen we overwinteren in de Champions League." De 25.000 supporters klapten hun handen stuk voor de woorden van de Fin, die mogelijk nog tij dens de transferperiode vertrekt. Trainer Frank de Boer, op de klan ken van 'Follow the Leader' naar voren geroepen, zweepte de men sen nog verder op. „Nog een keer kampioen? Daar gaan we wel van uit", sprak de coach. De Boer her haalde zijn eerdere analyse over de voorbereiding. „Ik ben zeer te vreden. Er was één smetje: de blessure van Ricardo van Rhijn." De gekwetste speler had kort daar voor al uitgelegd op de weg terug te zijn, maar zich niet te willen vastpinnen op een datum om zijn rentree te maken. „Dat zorgt al leen maar voor extra druk", stelde de rechtsback. Viktor Fischer kwam niet aan het woord, maar tijdens zijn presentatie kreeg zelfs de grootste optimist de bevesti ging dat de Deen de komende maanden niet te bewonderen zal zijn in de Arena. Fischer is herstel lende van een operatie aan de hamstrings. VRIJDAG 1 AUGUSTUS 2014 Ir Bu Xiangzhi vooruit PLZEN ETTEN-LEUR I Bu Xiangzhi, hier actief tijdens de schaakolympiade van 2012 in Istanbul, is de titelfavoriet in Vlissingen. foto VI Images door Willem Adriaansens VLISSINGEN - „We zijn er helemaal klaar voorvertelt Johan Vreden- bregt van het organisatiecomité van de Wielerronde van Haamste de. De inschrijving kwam lang zaam op gang, maar nu heeft de Wielerronde van Haam stede zo'n zestig renners.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39