Zuil zorgt i r J voor lauwe Openbaar Ministerie wil dealer plukken Nostalgie met Zeeuwse rijtuigen Museum Schotse Huizen knokt voor toekomst BI Hogazon.nl GAYKO WALCHEREN 29 KOZIJNEN ZONWERING T. 0118 - 41 48 77 VEERE - 'Volle kracht vooruit' lijkt het motto van de Schotse Huizen. Zij het wat minder 'vol' dan ge hoopt. De plannen van horecaon dernemer Hans Vogels en de Stichting Delta Cultureel om de Schotse Huizen te kopen en zelf standig te exploiteren, staan voor lopig in de koelkast. Dit komt door de beslissing van minister Stef Blok vorig jaar om al le 34 rijksmonumenten in één pakket over te dragen aan de nieu we Nationale Monumenten Orga nisatie. 'Geen uitzonderingen' was het verdict van verantwoorde lijk minister Stef Blok. Daarmee kwam een einde aan de ambitie van horecaman en stich tingsbestuur. Destijds gesteund door de gemeente en zeker ook door de actie 'Draag een steentje bij aan de toekomst van museum de Schotse Huizen'. Voor een tien tje kon symbolisch een gevel steen worden geadopteerd. Ko pers konden dat terugkrijgen toen de plannen strandden. Het merendeel van de gulle kopers do neerde het geld alsnog aan het museum. Zes Veerse onderne mers brachten vervolgens nog twintig mille bijeen. Inmiddels is een klankbordgroep druk bezig met een exploitatie plan. Een comité van aanbeveling, met onder anderen Karla Peijs en de Veerse burgemeester Rob van der Zwaag, probeert 'deuren te openen' en geldschieters te vin den. Want het museum moet meer, veel meer geld genereren om te blijven bestaan en mischien de droom de panden ooit zelf te kopen te verwezenlij ken. Volgens het OM gaat het om een bedrag van 20.075 euro. De Vlis singer werd eind augustus 2012 voor zijn handel veroordeeld tot een celstraf van een jaar. De recht bank achtte bewezen dat S. een jaar lang had gedeald. S. kwam in een ander onderzoek in beeld toen hij in een onverze kerde auto reed en door de politie werd aangehouden. In zijn auto lag een jas met daarin 78 gram co caïne. Volgens de Vlissinger was de jas daar door iemand achterge laten. Volgens de raadsman van S., Mark Dunsbergen, moet het te vorde ren bedrag aanzienlijk lager wor den ingeschat. Ook vond Dunsber gen het een vreemde zaak dat in de berekeningen van de politie er een andere naam werd opgevoerd dan zijn cliënt. Hij opperde dan ook de mogelijkheid dat er te en thousiast was 'geknipt en geplakt' vanuit een ander dossier. Uitspraak over twee weken. „Het is wel zo dat de zuilen de laatste jaren sterk doorontwik keld zijn tot intuïtieve appara ten", vergoelijkt het college van B en W de maatregel. „Ze zijn flexi bel in te richten, en wijzigingen aan de hand van ervaringen of op merkingen uit het publiek kun nen direct aangebracht worden." „We boeten in op de warme ont vangst", geeft wethouder Arjen Beekman toe. Hij is verantwoorde lijk voor het stadskantoor, perso neel en dienstverlening aan de in woners. „Maar we hebben ook de opdracht om 40.000 euro te be sparen op de publieksbalies. Als we die warme ontvangst in stand willen houden, moeten we 's och tends met vrije inloop gaan wer ken en mensen 's middags alleen op afspraak ontvangen. Dat vin den we slechter, want dan boeten we echt fors in op onze klant vriendelijkheid en de kwaliteit van de dienstverlening." Die kwaliteit wordt deze maan den juist gemeten in een onder zoek onder bezoekers van het stadskantoor. Die kunnen - op een zuil - aangeven of ze tevre den zijn over de manier waarop ze zijn geholpen. „De eerste resul taten zijn bemoedigend", zegt Beekman. OOSTKAPELLE - De Walcherse dre ven boden donderdag een fraaie aanblik. Oude wagens en rijtui gen bewogen zich stapvoets over weg en laan tijdens de jaarlijkse Boerenlandrit van Stichting Het Werkend Trekpaard Zeeland. Deelnemers in dracht, stoere Zeeuwse paarden en het oude 'wa genpark' trokken veel kijkers. Zeer oude exemplaren, zoals Wal cherse verenwagen, Thoolse kap- kar, Bevelandse en Walcherse menwagens, kleurden het gebied tussen Oostkapelle, Domburg en Aagtekerke. De tocht vertrok en eindigde op het Oostkapelse land goed Overduin. Daar werden alle combinaties in- en uitgespannen. HET GRÜNDLICHE KOZIJN VRIJDAG 1 AUGUSTUS 2014 is Veers toverwoord omvang* door Annemarie Zevenbergen door Ad Roos MIDDELBURG - Het Openbaar Minis terie in Middelburg wil dat de 22-jarige Vlissinger Jeffreyson S. het geld dat hij met de handel in cocaïne zou hebben verdiend in de staatskas stort. door Maurits Sep MIDDELBURG - Zo warm als bezoe kers van het Middelburgse stads kantoor nu nog welkom worden ge heten door een vriendelijke dame achter een balie, kan een informa tiezuil het nooit. Toch moeten de dames die in wisselende diensten de bezoekers begroeten plaats ma ken voor een digitale gastvrouw. Die is goedkoper. M Hanneke de Vroe en Ruud Backx in de opgeknapte beeldenzaal van de Schotse Huizen, foto's Lex de Meester door Annemarie Zevenbergen Deelnemers aan de Boerenlandrit over Noord-Walcheren. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29