Onwelriekend rdracht CDA wil bredere jacht op gans tegen overlast 9 ffiï* PZC s m 26 ZEELAND Gewonden bij ongeval bij Zierikzee PLAATVAL Palmenhóf Middelburg vrijdag Vorige week ventileer de ik mijn bezwaren tegen het rouwcircus naar aanleiding van de vliegramp. Een cascade van reacties was mijn deel: ingezon den brieven, e-mails en com mentaar op straat. Dat veel mensen niet mijn meninkje de len kan ik billijken, maar de ra biate toon van veel reacties, ze ker online, heeft me verbaasd. Wat mij opviel is dat er een dui delijke beledigingshiërarchie bestaat. In de ingezonden brie ven in de krant verklaart men op beschaafde toon het niet met mij eens zijn. Op mijn per soonlijke Facebook-pagina schrijft men dat ik gestoord ben en gevoelloos. Op de Face book-pagina van een ander wordt er beduidend onbe schaamder uitgepakt. Subtiele doodsbedreigingen, opmerkin gen over de zogenaamde onwel riekendheid van mijn geslachts deel en talrijke verwijzingen naar het oudste beroep ter we reld. In aan mij gerichte e-mails maakt men het echt bont: in onomwonden bewoor dingen word ik dood gewenst en allerhande martelscenario's passeren de revue. Voor de grap heb ik het profiel van de meest extreme reaguur- ders bestudeerd: er zaten opval lend veel vrouwen bij, vaak in de 30 met gezin en hond. Ze werken meestal in de horeca of in de zorg. De mannen waren zonder uitzondering fan van ADO Den Haag, maar dat is mis schien niet zo verbazingwek kend. Het cynische aan deze situatie is dat mijn voornaamste bezwa ren tegen het rouwcircus - na tionalisme en sensationalisme - opnieuw en met hels geweld opdoken in veel reacties. Er wa ren veel oproepen om mij over de grens te schoppen, omdat ik geen echte Nederlandse zou zijn. Ook bood men tegen el kaar op: als de een dood door harakiri voorstelde, moest de ander natuurlijk voor een lynchpartij of opknoping plei ten. Het is zoals een anonieme commentator op de site van de PZC schreef en waar ik ook mijn vorige column mee eindig de: al dit krakeel over schreeuwt het verdriet van de echte nabestaanden, die echt ie mand verloren hebben. Hv/ If -«31 In 1904 en 1905 droegen de mensen klederdracht. Zeeland kende verschillende klederdrachten. Een voorbeeld hiervan met het hoofddeksel: een ondermutsje van broderie met daarin het oorijzer met gouden krullen. Aan de krullen hangen gouden klaverblad- vormige hangers met een parel: strikken. Het haar is in een rol op het voorhoofd gedraaid: een strêêksel. Rond de hals droegen ze drie rijen bloedkoralen, die met een rond gouden slot worden gesloten. 1904-1905 Scholen schrijven geschiedenis De PZC maakt een boek over 200jaar Zeeland in samenwerking met leerlingen van 74 basisscholen. U krijgt dagelijks een voorproefje. Bestel het boek nu voor 25 euro op www.200jaarzeeiand.nl Het geduld van de coalitiepartij omtrent een Zeeuws Ganzenak- koord raakt op. Statenlid Bas Feij- tel werpt het dagelijks provincie bestuur voor de voeten dat al sinds januari wordt gesproken met verschillende belanghebben de partijen. Ondertussen gebeurt er niets concreets om het gat te dichten, dat is gevallen door het afketsen van het landelijke ak koord eind vorig jaar, stelt het CDA vast. In diverse regio's zijn weer meer overzomerende gan zen dan het jaar daarvoor, aldus Feijtel. „De populatie groeit nog gestaag en daarmee de schade aan landbouwgewassen. Het bejagen na 1 april op alléén landbouwgron den is volstrekt onvoldoende en onuitvoerbaar." Het CDA vraagt het college in overleg te treden met de natuur beheerders om ook de rest van het jaar het bejagen en vangen op hun terrein toe te staan, desnoods als proef. Ook wil het CDA lok ganzen inzetten voor de jacht. zierikzee - Vanwege een verkeers ongeval op de Weg naar de Val bij Zierikzee is de Zeelandbrug gister middag enige tijd gestremd ge weest. Het ongeluk vond plaats rond vier uur. Bij het ongeval, waar drie au to's bij betrokken waren, zou spra ke zijn van letsel. Hoeveel men sen gewond raakten en wat de aard van de verwondingen was, wist de politie gisteravond nog niet te melden. Drie ambulances en een traumahelikopter werden opgeroepen. De Zeelandbrug werd iets na vij ven weer voor het verkeer vrijge geven. -4 H l Wm PLAATVAL BIJ WALSOORDEN Maan Leo Voor meer columns: www.pzc.nl/columns 13 door Marcel Modde UNIVERSITY wbmdt MIDDELBURG - Steeds meer boeren in Zeeland hebben last van de gro te populatie ganzen. En daar moet iets aan worden gedaan, vindt de CDA-Statenfractie. I Scholen schryven I geschiedenis -i- "PI - 1 II \J jü. - Rand zandplaat in Perkpolder Plaat van Walsoorden Platen van Valkenisse Walsoorden infographic Rolant Quist foto Rijkswaterstaat Hoedekenskerke Kapelle «•5 Flexibele storting Plaatval Vaargeul Hansweert Kruiningen Krabbendijke Waarde - Rilland Kloosterzande

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 26