Techniek X ^J^ZEELANC Alle merken HALVE PRIJS DELSCHER Duitsland - Nedersaksen RoofVogel fopt vogels almanak Brand in haven van Antwerpen 38 en 39 Slechts èèn week Na een verloren slag om Attero hengelt Delta-dochter Indaver nu naar Portugees afvalbedrijf Empresa Geral do Fomento. «I Roem snelt schaker Bu Xiangzhi vooruit Meer nieuws zie: www.pzc.nl Die Schouwse vriendinnen gaan er prat op dat ze met hun tijd mee gaan, dus tijdens het uitje naar Delft moest er een groeps-selfie ge maakt worden. 'Lastig dat je niet kunt zien wat je doet' klaagde de 'fo tografe'. Dat vertaalde zich in het re sultaat. Op de eerste waren peinzen de voorhoofden te zien, de tweede was scheef en op de derde prijkte de pronte boezem van een van de da mes. De zevende lukte. FRUITTEELT Indaver heeft een niet-bindend bod gedaan op Empresa Geral do Fomento, kortweg EGF. De aan deelhouders van Delta - de pro vincie en Zeeuwse gemeenten - zijn hierover geïnformeerd door fi nancieel directeur Frank Verha gen van Delta. Overigens zijn er naast Indaver nog zes andere geïntereseerde overnamekandida ten uit Portugal, Spanje, Brazilië en China. Biedingen zouden varië ren van ïoo tot 180 miljoen euro. EGF draait een jaaromzet van zo'n 150 miljoen euro. EGF staat in de etalage omdat het staatsbedrijf moet privatiseren. Dat is het gevolg van een afspraak .met de Europese Centrale Bank en het Internationale Monetaire Fonds. Met een niet-bindend bod onderzoekt Indaver of EGF inte ressant genoeg is om over te ne- Indaver, dochter van ener giebedrijf Delta, onderzoekt of het Portugese afvalbe drijf een overname waard is. men. Volgens woordvoerder Sari na Minderhoud van Delta vergt een niet-bindend bod geen toe stemming van de aandeelhou ders. Pas als Indaver besluit een bindend bod te doen, vereist dat de goedkeuring van de aandeel houders van het moederbedrijf Het Belgische Indaver is vooral sterk in industrieel en gevaarlijk afval. Het is al actief in Portugal. EGF verwerkt huishoudelijk afval van zestig procent van de Portuge se bevolking ofwel 6,4 miljoen in woners. Het gaat om 3,7 miljoen ton afVal per jaar, waarvan nog de helft wordt gestort. Dat is weinig duurzaam. In 2020 moeten rest stromen vooral worden verbrand en gesorteerd. Met een overname van EGF zou Indaver haar activi teiten in huishoudelijk afval uit breiden. Het bedrijf verwerkt nu al afval van gezinnen in België, Nederland en Ierland. Dat wordt verbrand in ovens, waarbij de rest warmte maximaal wordt herge bruikt. Delta probeerde eerder het Neder landse afvalbedrijf Attero in te lij ven via zijn dochter Indaver. Sa men zouden ze een afvalreus vor men, de op één na grootste in Ne derland. Attero ging echter aan de neus van Delta voorbij. Het be drijf werd voor 170 miljoen euro verkocht aan een Nederlandse in vesteringsmaatschappij. Kras.nl/53238 of bel 0900-9697iscPm Ontzorgverhuizingeri zijn een groeimarkt LILLO (B) - In de haven van Ant werpen woedde gistermiddag een hevige brand in een opslagplaats. In de hangar lagen geen gevaarlij ke stoffen. Toch rukte de brand weer massaal uit, omdat er veel rookontwikkeling was. De rook was zelfs tot op de Antwerpse Ring te zien. De aangrenzende be drijven hoefden niet ontruimd te worden. De Noorderlaan werd in noorderlijke richting afgesloten voor het verkeer. Grote Markt 11-13, Goes 0113 227607 www.delscher.nl Tip? redactie@pzc.nl Autovakantie 3-4 dagen ai v.a Delta aast op afvalbedrijf door Frank Balkenende MIDDELBURG - Afvalbedrijf Indaver, dat voor 75 procent eigendom is van energiebedrijf Delta, aast op het Portugese afvalbedrijf ECF. Ideaal voor wandel- en fietsliefhebbers! Geniet van volop natuur. Waldhotel zum Bergsee, op ca. 253 km van Utrecht Inclusief ontbijtbuffet, wifi en parkeren Hotel tussen Osnabrück en Bremen Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds pirri V VRIJDAG 1 augustus 2014 KRABBENDIJKE - Van een afstandje lijken ze net echt, zeker als het waait. In hun poging kleinere vogels als mezen en vinken van het rijpende fruit van daan te houden, gebruiken fruittelers onder meer hengels met namaakroofvo- gels. De wind doet ze boven de boomgaarden rondcirkelen. „We proberen van alles om de vogels weg te houden van het fruit", zegt Theo Vogelaar van Fru- vo in Krabbendijke. „Het helpt nooit helemaal. Je doet wat je beperkt de scha de en dat geeft je een beetje een tevreden gevoel." foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25