Directeur kost ADRZ ruim twee ton PZC 8 en 9 W -fl Nederlandse experts bereiken voor het eerst deze week de rampplek MH17. Of de reis herhaald kan worden is onzeker. VRIJDAG 1 augustus 2014 Kinderen Gaza betalen de hoogste prijs j 1688 555530 DONETSK/KIEV - Er is geen enkele garantie dat Nederlandse functio narissen en de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking (OV- SE) vandaag weer de wrakstuk ken van vlucht MH17 in Oost-Oek- raïne kunnen bereiken. Daarvoor was het gisteren in het gebied nog veel te onrustig. De waarne mers moesten bovendien een enorme omweg maken. Het repatriëringsteam probeert de komende dagen wel steeds naar de rampplek te gaan om naar stoffelijke resten en bezittingen te zoeken. „Dit zal de eerste dagen nog in beperkte mate geschie den", liet missiehoofd Pieter-Jaap Aalbersberg weten. „Enerzijds omdat we slechts toe stemming hebben voor tussen de 40 en 50 experts op het terrein, anderzijds omdat de logistiek nu pas kan worden ingericht op de huidige toegangslocatie van het terrein." Het is het repatriëringsteam giste ren gelukt DNA-monsters van 25 slachtoffers in bezit te krijgen. „Ook persoonlijke bezittingen van 27 slachtoffers zijn nu in ons bezit. De spullen en het DNA-ma- teriaal lagen in het mortuarium in Donetsk en zijn overgedragen aan Nederlandse en Australische experts", aldus Aalbersberg. Na de eis van de VN daartoe, was het gisteren een 'dag van stilte' in het rampgebied. Het Oekraïense leger en de rebellen zouden el kaar 24 uur met rust laten. Maar volgens de Oekraïense kolonel Andri Lysenko van analytisch cen trum SNBO schonden de rebellen het 'bestand' zeker twee keer. „Zij schieten op ons, wij niet op hen", aldus Lysenko. Of dat echt zo is, valt niet te bevestigen. Critici beschuldigen Kiev er al da gen van gewoon door te pakken Dat de situatie instabiel blijft, blijkt uit het feit dat journalisten zijn tegen gehouden en beschoten. VLISSINGEN - Het vertrek van be stuurder Bert Vos, vorig jaar sep tember, heeft het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis ruim twee ton gekost. Vos vertrok vorig jaar in goed overleg. Hij werd nog tot novem ber 2013 doorbetaald (kosten: 33.00 euro) en kreeg bovendien een vertrekpremie van 170.000 eu ro mee. In juni 2013 ging de Wet Norme ring Topinkomens in, die voor ontslagvergoedingen voor zieken huisbestuurders een maximum van 75.000 euro stelt. Bestuursvoorzitter Huybert van Eek verklaart dat dit niet geldt voor 'oude' arbeidscontracten. Omstreeks 2020 zullen claims op basis van oude afspraken niet meer mógelijk zijn. met het offensief. Het leger is de laatste weken aan de winnende hand, en onderzoek naar vlucht MH17 zou de opmars hinderen, is de redenering. Dat de situatie zeer instabiel blijft, bleek uit het feit dat meerei zende Nederlandse journalisten werden tegengehouden door een rebel die in de lucht schoot. Later DESTELLING UW MENING 376 reacties Het is goed dat Volkert van der G. kan gaan en staan waar hij wil moesten de journalisten zelfs rechtsomkeert maken na artillerie beschietingen. Cameraman Eric Feijten twitterde: 'Zojuist door ar tillerie beschoten, leek gericht. Wij keren om.' Word ook abonnee! Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 179 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Eindelijk bezoek aan rampplek door onze correspondent Joost Bosman I Voor het eerst deze week hebben Nederlanders de rampplek van de MH17 in Oost-Oekraïne bereikt. Rechts op de foto commandant Kees Kuijs, die met plaatsvervangend hoofd van de OVSE-missie Alexander Hug (midden) terugkeert in Donetsk. „Het was een succesvolle dag", aldus Hug. foto Reuters door Ondine van der Vleuten Internet maakt VW's overbodig Zie pagina 6 en 7 Reageer op pzc.nl pagina 4 en 5: Oekraïne heeft er geen belang bij de strijd te staken Ga naar www.pzc.nl/abonneren EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1