Wifi-signaal is sterker dan internetcafés ruiming Het grote voordeel van de grootste inkoper BINNENLAND 9 66 Als ze geen smartphone hebben, verwijs ik toeristen naar een hotel 66 Jongere reizigers zullen er niet eens aan denken om een computer te zoeken Hartje zomer in Amsterdam. In het centrum van de stad wemelt het van de toeristen. De hotels zit ten vol, de coffeeshops puilen uit en de souvenirzaakjes draaien overuren. Maar één typische toe ristenattractie ontbreekt tegen woordig in het hoofdstedelijke straatbeeld: het internetcafé. Jarenlang boden internetcafés uit komst voor reizigers op zoek naar informatie of naar een moment contact met het thuisfront. Maar de smartphones en gratis wifi- spots lijken de doodsteek voor de branche. Een simpel rondje googelen wijst de internetloze toerist in Amster dam naar The Internet Cafe aan de Martelaarsgracht. Geopend sinds mei 1999 en binnen de kort ste tijd uitgegroeid tot het gezel ligste cybercafé van het centrum, meldt de website. Op dat adres komen reizigers de ze zomer bedrogen uit. Het inter netcafé is veranderd in een pan nenkoekenhuis. Met gratis wifi, dat dan weer wel. De ober van het pannenkoekenhuis moet er een beetje om lachen. „Er zat hier ooit een internetcafé, maar dat is al lang geleden. Soms komen hier nog wel eens toeristen op zoek naar internet. Als ze geen smart phone hebben, verwijs ik ze door naar het hotel hier op de hoek. Daar hebben ze in de lobby een openbare computer staan." Café Internet Freeworld op de Nieuwendijk is tegenwoordig een coffeeshop. Waarschijnlijk een lu cratievere onderneming in deze tijd dan het verhuren van pc's met internetverbinding. Reisgids Capitool raadt Internet City aan, ook op de Nieuwendijk. Maar anno 2014 kun je daar alleen terecht voor een bak frozen yog hurt en een wafel. Buiten op de stoep pikt de mobiele telefoon wel meteen een open wifi-net- werk op. Daar zit ook precies het grote pro bleem voor de internetwinkels. Zo'n beetje elke reiziger heeft te genwoordig een smartphone op zak en op bijna elke straathoek in de hoofdstad is wel een gratis in- ternetsignaal op te vangen. De po pulaire reisgids Lonely Planet biedt toeristen in Amsterdam een kaartje van de stad met daarop tientallen locaties met gratis wifi, parken met openbare hotspots en hotels met voor iedereen toegan kelijke computers. „Gratis wifi is gebruikelijk in ac commodaties in elke prijsklasse", meldt de gids. „Vaak zijn er ook computers voorhanden voor gas ten." De VW verwijst reizigers op zoek naar een computer met inter netverbinding door naar de Open bare Bibliotheek Amsterdam. In de hoofdvestiging aan de Ooster- dokskade, vlakbij het Centraal Sta tion, zijn tientallen pc's beschik baar. De Centrale Bibliotheek telt driehonderd werkplekken met in ternet, zeventig computers met toegang tot het wereldwijde web en is elke dag tot 22.00 uur open. De Poolse Tomek (31) en zijn vriendin zitten omringd door fol ders, stadsplattegronden en noti tieblokken achter een van de pc's in de Amsterdamse bibliotheek. Ze zijn een paar dagen op vakan tie in de stad en speuren het inter net af naar leuke evenementen. „Ik was vorig jaar voor het eerst in Amsterdam en toen informeer de ik bij de VW naar een fijne plek om even rustig te kunnen surfen. Daar raadden ze de biblio theek aan. Dus deze keer wist ik meteen waar we moesten zijn." Voor snelle informatie, routebe schrijvingen en contact met thuis gebruiken ze hun telefoons, maar een overzichtelijke lijst samenstel len van interessante uitstapjes en evenementen in de stad doen ze toch het liefst op een pc. „Eigen lijk heel ouderwets", zegt Tomek bijna beschaamd. „Het is vast de leeftijd. Jongere reizigers zullen het waarschijnlijk niet eens in hun hoofd halen in het buiten land te zoeken naar een vaste com puter om wat informatie bij el kaar te surfen." oxspringArendaï DONDERDAG 31 JULI 2014 Een pannenkoekenhuis aan de Martelaarsgracht in Amsterdam. Op deze plek zat voorheen een internetcafé, foto Olivier Middendorp/HH door Joeke Berg AMSTERDAM - Gratis wifi zaagt aan de poten van de internetcafés. Veel kleine zaakjes zijn genoodzaakt de deuren te sluiten. Ober van een pannenkoekenhuis Tomek (31), toerist plo x 200 cm hoofdbord gestoffeerde pocketveermatrassen bezorgd en gemonteerd ♦opmatras gratisl of betaal maanden In diverse malen en kleuren leverbaar Let opt Geld lenen kost geld Beter Bed Botaalsarvico (03. lama) is een mot-doorlopend goederenlood®!. Vroog noor do (prockicl)voon*oardan en Kei standoord ioformanoblad in de winket ïdèlsiog en leglsfcafce BKR. Beter Bed ireetfc op ofe verbonden bemiddelaar von Santander Consumer finance Benelux BV. Santander «t Beter Bed geven geen odvieS. Ü-cijent zei) te bepalen of he! door u gewenste financieel product aansluit bij uw wensen, behoeften en persaei^é sBnafe. Contante j voorde Rekenvoorbeeld Beter Bed Betoaiservice j Kijk voor de dichtstbijzijnde winkel en openingstijden op beterbed.nl/winkels Aanbieding geldig t/m 10 augustus 2014

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9