Gezellig en veilig uitgaan in regio Actie voor 'echt' strand Hoofdplaat GRATIS SAMSUNG GALAXY TABLET! GRATIS Stunts met monstertrucks ItabutA ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Ka sly I* ne-up aan artiesten op het po dium te hebben. Maar een echt fa miliefeest wordt het door de aan wezigheid van twee grote spring kussens, twee stormbanen, een schiettent en een suikerspincara- van. En de ruime, anderhalve hec tare grote festivalweide met spe ciale, van bars voorziene hexado- metenten (zeskantige bolvormige tenten die een prachtig - overdekt - zicht op het podium bieden) zijn zo publieksvriendelijk als het maar zijn kan. Discotheken zijn uit, festivals zijn in, weet Ralf Flemm. Joy Open Air past dan ook perfect in het huidige tijdsgewricht. „Iedereen weet alles van elkaar en volgt al les via sociale media. Het draait al lemaal om beleving. Joy Open Air moet het zomerfestival zijn, waar je geweest moet zijn", betogen Flemm en Roy de Dalie. RETRANCHEMENT - Het weer heb ben de organisatoren niet in de hand. Een weerman voorspelt dat het 'eventueel kan gaan regenen, maar de buien kunnen ook net buiten het festivalterrein vallen of later losbarsten'. Met die informatie kunnen de fa milie De Dalie en Ralf Flemm niet echt uit de voeten. Maar ze weten zeker dat een buitje de fes tivalsfeer niet aan zal tasten. Er zijn veel ruime tenten waar men sen kunnen schuilen, een con sumptie kunnen nuttigen én het podium kunnen zien. De beveili ging is tot in de puntjes geregeld: fouilleren bij de ingang, eventue le wapens innemen en iedereen voorzien van een bandje acht tien-plus of min. „Jong en geen identiteitsbewijs betekent een dagje geen alcohol." Joy Open Air moet een familie feestje zijn, dus pa en ma mogen zonder bezwaar meekomen. Jon geren die hun ouders liever thuis laten, moeten minstens dertien jaar oud zijn. Flemm, half serieus, half gekscherend: „En zich netjes gedragen, want opgepakte jeugdi gen verkopen we aan het circus." Parkeren bij het terrein aan de Re- tranchementseweg is geen pro bleem en er is ruimte voor zeker vierduizend festivalgangers. Roy de Dalie en Ralf Flemm hopen dat veel streekbewoners én toeris ten de weg naar Joy Open Air overmorgen weten te vinden. Roy: „We willen iets neerzetten dat echt aanslaat. Dan komt er vol gend jaar zeker weer een festival." Informatie en programma; joyope- nair.nl Secretaris Lia Brekelmans meldt dat de dorpsraad dit najaar een pe titie met een fors aantal handteke ningen wil aanbieden aan de Slui- se burgemeester Annemiek Jet ten. „Bij de viering van 200 jaar Zeeuws-Vlaanderen op het Veer- plein in Breskens hebben we al veel handtekeningen verzameld. Komende weken gaan we in het dorp nog op pad." De dorpsraad vraagt de gemeente om het nieuwe schor voor de pier af te graven om van het smalle strookje zand aan de kustlijn weer een strandje te maken. Vol gens Brekelmans is er in het verle den langere tijd een strandje ge weest, zonder dat de gemeente el ke twee, drie jaar nieuw zand hoefde op te laten spuiten. Wet houder Peter Ploegaert had van Dorpsraad Hoofdplaat blijft ijveren voor een permanent zandstrand op de plek van het voormalige haventje. deskundigen echter begrepen dat een laag zand, die niet bij elke vloed onder water komt, snel weer te maken krijgt met 'em bryonale duinvorming'. Gezworene Luc Mangnus van wa terschap Scheldestromen beves tigt de lezing van de wethouder. „Onder invloed van de stroming ontstaan vanzelf strandjes langs de oevers van de Westerschelde. Maar op plekken waar het zand hoger tegen de dijk ligt en het weinig onder water komt, ont staan toch weer duintjes of schor ren." Het aanleggen van recreatie strandjes is geen taak van het wa terschap of Rijkswaterstaat. Die brengen dan ook alleen zand op als ze 'werk met werk kunnen ma ken', stelt Mangnus. Zuilen bij entree tot kasteel Torenhoeve Zaamslag gaat definitief terug in de tijd. Het vroegere kasteel van het dorp, de Torenhoeve, komt terug in het straatbeeld. Aan de Voorburcht, de entree tot het kasteel, komen twee zuilen met leeuwen erop en een grote schildering van de oude, laatmiddeleeuwse situa tie. De onthulling moet over twee maanden plaatsvinden. Dahliaweekeind bij Juust Wa'k Wou In de tuin Kees Jacobse (Juust Wa'k Wou aan Tragel-Oost) is het zaterdag en zondag weer dahliaweekend. In een speciale Dahliahoek kunnen belangstel lenden de mooiste, kleurige, bloeiende planten bewonde ren. De tuin is beide dagen open van 10.00 tot 17.00 uur. Meer informatie te vinden op www.juustwakwou.com Phoenix Jazz Band speelt in Grote Kerk Klassieke en popmuzikanten testten de akoestiek van de Gro te Kerk in Groede eerder uit. Maar zondag is voor het eerst 'authentieke jazz' te horen van The Phoenix Jazz Band. De bandleden schuwen uitstapjes naar blues, ballads, gospels en marches uit de 'swingjazzperio- de' niet. Het concert begint om 16.00 uur en kost tien euro. Ritje met tweespan tijdens Boer'ndag Het centrum van Oostburg staat zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur in het teken van de Boer'n-dag. Agrariërs vertellen over oude zaai- en oogstmetho- des, demonstreren vlegeldor- sen en tonen gerestaureerde tractoren en antieke landbouw werktuigen. Er is èen kinder boerderij en in een tweespan kan een ritje worden gemaakt. Monster Mania trekt door de re gio. Het Duitse stuntteam van Pierre Delporte is zaterdag (20.00 uur) en zondag (16.00 uur) te zien op het Hofplein in Axel; dinsdag 5 en woensdag 7 augustus in Sas van Gent; zater dag 9 en zondag 10 augustus in Hulst en dinsdag 12 augustus in Sint Jansteen. In de ander half uur durende show worden stunts met motoren en auto's uitgevoerd met als hoogtepunt een optreden van monster trucks, die op een aantal auto's afstormen en ze verpletteren. Entree voor volwassenen 15 eu ro, kinderen 10 euro. Galaxy S5 gratis Samsung tablet kado! y Incl. onbeperkt bellen Incl. 1GB datategoed Incl. onbeperkt sms GEHELE PERIODE!! ÊL (Jf) kpn O®- TELE2 Ben" rp f DONDERDAG 31 JULI 2014 Terneuzenaar Kay Scheepers maakte gistermiddag met een drone foto's van de opbouw van het festivalterrein. vet familiefeest door René Hoonhorst HOOFDPLAAT - De dorpsraad van Hoofdplaat heeft een echt strandje bij het dorp nog niet uit het hoofd gezet. Het is mooi dat de gemeen te vorige week het strandje schoon maakte, maar de dorpsraad gunt bewoners en vakantiegangers een groter zandstrand om te zonneba den. ZAAMSLAG SCHOONDIJKE AXEL GROEDE OOSTBURG GALAXYS5 ^TIJDELIJK MET| Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 7a Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 48 5 Vlissingen Walstraat 99 Waalwijk Stationsstraat 47a Barendrecht Middenbaan 27 Delft Hulst Spijkenisse Oud-Beijerland Naaldwijk Pijnacker IJsselstein

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65