%kpn Ais je een mobiel abonnement combineert met ALles-in-1 Thuis. Je leest er meer over op kpn.com/krijgmeer VLIEGRAMP MH17 5 'Rusland staat met ruim 12.000 man aan grens' Cergiev eert slachtoffers Beelden rampplek binnen Het Westen draait Rusland steeds verder de duimschroeven aan. De Russen zitten er niet mee. Dankzij de staatsomroep. Dubbel Zoveel Data Gratis Zenders +Filrns Gratis Onderling Bellen ROTTERDAM - Het Rotterdamse Gergiev Fes tival voor klassieke muziek wordt opgedra gen aan de MHi7-passagiers, als 'harten kreet tegen wreedheden van oorlog', aldus dirigent Valery Gergiev. Die stond tot nog toe bekend als vriend van Poetin. DRIEBERGEN - De politie heeft 190 foto's en filmpjes van de rampplek in Oost-Oekraïne binnengekregen. Het onderzoeksteam wil de plek van de ramp, net voor, tijdens en na de ramp in beeld brengen. Dit om een reconstructie te kunnen maken. KIEV/MOSKOU - Op het Russische publiek lijken de aangescherpte sancties een averechtse werking te hebben. Hoe harder Europa en de Verenigde Staten bijten, hoe meer de Russen hun schouders er over op halen. Volgens de onafhankelijke Russi sche opiniepeiler Levada Cen trum ligt ruim 60 procent van de Russen niet wakker van de sanc ties. Slechts 10 procent maakt zich 'zeer bezorgd', een kwart is 'redelijk bezorgd'. Hoe anders was de situatie nog maar vier maanden geleden. Toen in maart Washington en Brussel hun eerste stappen namen tegen individuele Russen - vanwege hun rol in de annexatie van de Krim - gaf meer dan de helft van de door Levada ondervraagden aan zenuwachtig te worden van de strafexpeditie door het Wes ten. Hoe is het mogelijk dat de Russen zich steeds minder zorgen ma ken, terwijl de sanctiedruk alleen maar toeneemt? Het antwoord is vrij simpel: de Russische media sussen de bevolking in slaap. Dat gaat volgens een vast patroon. Op het moment dat de EU en de VS nieuwe sancties tegen Moskou afkondigen, roepen de staatsme dia dat de maatregelen vooral zul len terugslaan op de EU en de VS zelf. De VS worden steevast neergezet als de kwade genius. Televisiezen der Rossija24 meldde gisteren dat de nieuwe sancties door Europa 'onder druk van de VS' zijn opge legd. „In de Oude Wereld (Euro pa, red.) verhullen ze niet dat alle beperkingen hun eigen economie ën pijnlijk zullen treffen", aldus het nieuwsprogramma. Vervolgens deed het programma met tabellen en grafieken omstan dig uit de doeken hoezeer de Eu ropeanen zullen lijden onder de tegen Moskou genomen maatrege len. „Sectorbeperkingen (van ban ken en dergelijke, red.) dreigen de euro te verzwakken, de economi sche groei te vertragen en de sa menwerking met Rusland te on dermijnen." En Rusland is de op twee na grootste handelspartner van Europa, herinnerde de nieuwslezer de kijker er nog maar even fijntjes aan. Vervolgens werd getoond dat on danks de sancties de Moskouse aandelenindexen met 2 procent of meer waren gestegen. Alles wordt gepresenteerd onder het motto: 'Rustig mensen, niets aan de hand.' Over wat de sancties voor Rus land zelf werkelijk betekenen, wordt op de Russische televisie met geen woord gerept. Beelden van Iran, dat andere land dat al ja ren zucht onder een Europees en Amerikaans sanctieregime, wor den niet getoond. Zolang meer dan 90 procent van de Russische bevolking zijn nieuwsvoorziening blijft krijgen via de televisie (kranten zijn over wegend eerlijker, maar minder in vloedrijk), zal bij haar de wekker niet aflopen. PRISTINA - Rusland heeft inmid dels 'meer dan 12.000' militairen aan de grens met Oekraïne. Dat heeft de militaire bevelhebber van de NAVO, de Amerikaanse ge neraal Philip Breedlove, gisteren gezegd tijdens een bezoek aan Ko sovo. Ook groeit het aantal wa pens dat zij bij zich dragen. „We zien dat de materialen wor den verplaatst van het centrale mi litaire district in Rusland naar het gebied rondom Rostov. Daar wor den ze verzameld, getraind en ver plaatst richting de grens. We zien ze ook voorbij de grens", aldus Breedlove. Eerder heeft Breedlove Rusland al beschuldigd dat het raketten af vuurt vanaf Oekraïense grond. Va lentin Nalivajtsjenko, het hoofd van de Oekraïense veiligheids dienst SBU, claimt dat Rusland zo geheten Grad-raketwerpers de grens over brengt. „Dit is serieuze militaire agressie." DONDERDAG 31 JULI 2014 Russen in slaap gesust door onze correspondent Joost Bosman O Combineer krijg meer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5