Volkstuinders balen van natte grond Oude Rijksweg pas in Reimerswaal verstuurt oktober op de schop zo'n 750 excuusbrieven BEVELANDEN en THOLEN 25 De tuinders zitten sinds enkele maanden op hun nieuwe stek in Kruiningen. Ze moesten verhui zen vanwege de komst van de Al- di. De nieuwe locatie aan het Ach terwegje is voor hun komst deels afgegraven omdat er met asbest vervuild puin was gestort. Met het aanbrengen van nieuwe grond is het mis gegaan, denkt Vermont. „De boosdoener is de onderlaag van zware zeeklei." Het water sijpelt hier niet doorheen. Daardoor kunnen de aangelegde drainagebuizen het ook niet afvoe ren. „Bij de aanleg hebben we ge zien dat de buizen in de slik la gen. Je moet een lossere grond soort gebruiken waar het water wel doorheen kan", zegt secreta ris Bertus Verijzer. Vooral de tuintjes in het midden zijn 24 uur na de buien nog klets nat. De stukken grond rondom de plassen zijn zo zacht dat een voet stap een gat van dertig centimeter diep achterlaat. Onder die zachte toplaag zit het pakket zware klei dat volgens de tuinders nog extra is ingeklonken door de zware ma chines die er overheen reden. Volgens Vermont stond het hele complex na de hevige buien van maandag blank. „Maar ook vorige week, toen het een week droog was geweest, stond in sommige tuinen het water ook nog tot aan de oppervlakte." Dergelijke pro blemen kenden de tuinders niet op hun oude stek aan de Slagveld straat. „De gemeenteraad heeft ge zegd dat wij er door de gedwon gen verhuizing niet op achteruit mogen gaan. Daar gaan we ze aan houden", zegt Vermont. Verijzer is van meet af aan kri- De raad vond dat we er niet op achteruit mochten gaan. Daar houd ik ze aan tisch geweest over de aanleg van het complex en de keuze voor de grondsoort. Eerder werd na klach ten van de tuinders een reeds aan gebrachte laag grond afgevoerd omdat er grote stukken veen in za ten. Volgens het bestuur is het nieuwe tuincomplex op zich goed aangelegd door aannemer Sinke, maar zijn bepaalde specialistische klussen niet uitgevoerd door des kundig personeel. De gemeente laat weten dat in het najaar, als de oogst van het land is, naar een oplossing wordt gezocht. Als het aan de turnvereni ging ligt, gaat een externe deskun dige het probleem onderzoeken. Volgens het bestuur is het onver mijdelijk dat een deel van het nieuwe terrein op de schop moet om de drainage te herstellen. Een woordvoerder van de gemeen te Reimerswaal zegt dat de klus door het opruimen van resten as falt in de berm langer in beslag neemt. Daardoor zouden de werk zaamheden deels samenvallen met de start van de fruitpluk. Dit zou tot grote hinder leiden bij een aantal fruitbedrijven die aan de Oude Rijksweg gevestigd zijn. De aannemer begint nu in de week van 6 oktober. De gemeente verwacht dat het plukseizoen te gen die tijd is afgelopen. De Oude Rijksweg wordt over de lengte van ongeveer een kilome ter omgebouwd tot 50-kilometer zone. De gemeente nam het weg- deel over van de provincie, zodat er meer uitritten op de weg kon den worden gemaakt. Het werk neemt zo'n drie weken in beslag. De weg is in die perio de volledig afgesloten. Voor door gaand verkeer worden omleidings routes ingesteld. Wethouder Jaap Sinke (SGP) maakte meteen al excuses toen duidelijk werd dat de gemeente fouten had gemaakt. Hij beloofde grondig uit te zoeken hoeveel mensen ten onrechte een brief hadden gekregen. Nu blijkt dat het in zo'n 750 gevallen misliep doordat een onjuiste selectie is toegepast. Betrokkenen krijgen de ze week een persoonlijke excuus brief. Reimerswaal verstuurde begin juli zo'n 2000 brieven. Rechtheb benden van graven uit de periode 1972-1990 kunnen voor 283 euro tien jaar lang onderhoud kopen. Doen ze dit niet, dan haalt de ge meente op termijn het grafmonu ment weg. De graven zelf blijven onaangeroerd. Bij 3000 graven waarvan de gemeente geen nabe staanden heeft gevonden, is een bordje geplaatst. Braderie en muziek op de Bathse dag In het nog geen honderd zie len tellende dorpje Bath is het zaterdag feest. Rondom buurthuis De Tobbe is tus sen 10.00 en 17.00 een rom melmarkt en braderie met verschillende attracties, zo als een springkussen en schiettent Ook is er live-mu- ziek en wat te eten en te drinken op de Bathse dag. Thoolse jongen (16) vast voor overval Een 16-jarige jongen uit Tho- len en zijn compagnon (15) uit Bergen op Zoom zitten vast na een overval op een Chinees restaurant in Steen bergen. De jongens dreigden met een vuurwapen. Bij een worsteling raakte iemand in het restaurant lichtgewond. De politie hield de jongens met hulp van burgers aan. Aanleg fietspad na de zomer Waterschap Scheldestromen begint in september met de aanleg van een vrijliggend fietspad langs de Koksedijk en Olzendedijk bij Yerseke. Aannemingsbedrijf Reimers waal (Sinkegroep) voert het werk uit. De benodigde grond is al aangekocht. Voor dat het werk begint, is er nog een informatie-avond. Luisterliedjes in Hemelvaartkerk Ellen Bekink (sopraan) en Jan Verswijveren (bariton) zingen zaterdagmiddag luis terliedjes in de Onze Lieve Vrouw Hemelvaartkerk op de Markt. Ze zingen zowel covers als eigen nummers. Verswijveren zorgt zelf voor gitaarbegeleiding. Het con cert duurt van 14.30 tot 15.00 uur. Gratis toegang. Organist uit Delft in Grote Kerk Vrijdagavond bespeelt de or ganist van de Oude en de Nieuwe Kerk in Delft, Bas de Vroome, het Marcus- sen-orgel in de Grote of Ma ria Magdalenakerk in Goes. De Vroome speelt werk van Johann Sebastian Bach en Maurice Duruflé. Het con cert begint om 20.00 uur. Entree acht euro. Kroning Zeeuwse wijnkoningin Op wijnhoeve De Kleine Schorre in Dreischor wordt zaterdagmiddag de nieuwe Zeeuwse wijnkoningin ge kroond. Dat gebeurt om 14 uur tijdens het jaarlijks wijn feest Dat begint al op vrij dag om 16 uur. Bezoekers kunnen streekproducten proeven, er is een barbecue en er spelen bands. WOENSDAG 30 JULI 2014 Voorzitter Wim Vermont en secretaris Bertus Verijzer van tuindersvereniging Cruyningen. De regen is na een dag nog niet weg foto Izaak Verkeste door Joeri Wisse KRUININGEN - Leden van turnvereni ging Cruyningen zijn niet te spre ken over de kwaliteit van de grond op hun nieuwe tuintjes aan het Achterwegje. „Sommige mensen zeggen dat ze net zo goed kunnen stoppen", zegt voorzitter Wim Ver mont. „Er zijn leden die amper aardappelen hebben gehad." Wim Vermont door Joeri Wisse KRABBENDIJKE - Het ombouwen van een stuk Oude Rijksweg bij Krabbendijke tot 50-kilometerzone wordt uitgesteld tot oktober. Aan vankelijk was de planning dat aan nemer H4A het werk in juli of au gustus zou uitvoeren. door Joeri Wisse KRUININGEN - De gemeente Rei merswaal heeft 750 mensen ten on rechte een brief gestuurd over het verlengen van grafonderhoud. In te genstelling tot wat de gemeente meldde, is de onderhoudstermijn van de betrokken graven nog niet verlopen. Dit leidde tot een storm van vragen bij de gemeente. BATH STEENBERGEN YERSEKE THOLEN GOES DREISCHOR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55