Kermisbezoeker let op de kleintjes Alleen Zeeland voor Zeevruchtjes GRATIS SAMSUNG GALAXY TABLET! GRATIS Meer cola voor YourSurprise ■TABLET'! SCHOUWEN-DUIVELAND 25 mum V Duncan Kabalt (35) uit Alphen aan den Rijn beaamt dat. „Wat mijn ouders vroeger met kwartjes verdienden, zet ik nu in euro's niet eens om. Eigenlijk zijn het al leen de opa's en oma's nog die het geld laten rollen. Ouders heb ben het moeilijk en dat merk je." Kabalt kwam met zijn gokzaak al in Renesse en Zierikzee, maar staat daar nu met zijn nagelnieu- we Uncharged Funhouse. De zaak heeft 'enkele tonnen' gekost. „Waarom ik zoiets koop?", her haalt Kabalt de vraag. „Omdat ik in het kermisleven ben geboren. Mijn ouders hebben een schiet tent en nu had het familiebedrijf de mogelijkheid om te investeren. Ik ben met een plan en een begro ting naar de bank gestapt. De ei sen zijn allemaal strenger gewor den, maar de bank vond het toch interessant. De kermis is mijn le ven. Altijd vrolijke mensen en leu ke collega's die je tegenkomt. Na tuurlijk is het recessie, maar als je niets onderneemt is het ook las: tig. In de winter verkopen wij kerstbomen en vuurwerk; in het voorjaar tuinmeubelen. Zo heb ben we voor elk seizoen wat. Rijk word ik er niet van. Maar wat is rijk? Als je je boterham kan verdie nen en je bent gezond, dan ben je volgens mij een rijk mens." De van oorsprong uit Zonnemai- re afkomstige toetsenist/zanger René Geelhoed trad daar, in diver se formaties, al vaker aan. Voor gi tarist Lorrijn von Piekartz, drum mer Maarten Kooijman en bassist Jeffrey Bollebakker is het de twee de reis richting Zeeland. Eerder - op Koninginnedag - speelden ze met De Zeevruchtjes al eens in het Zierikzeese café De Biet. „Ik heb het altijd veel over Zeeland, dus zij zeiden op een gegeven mo ment: laat maar eens zien daar. En dan noemen we ons De Zee vruchtjes, bedacht Lorrijn. Onder die naam spelen we dus alleen in Zeeland", kondigt Geelhoed het optreden aan. Geelhoed en Von Piekartz stude ren beiden aan het Utrechtse con servatorium. Met z'n vieren heb ben ze echter al uren speeltijd ach ter de rug, vooral dankzij jamses- De uit jamsessies geboren Zeevruchtjes spelen zondag in Bar De Stulp in Renesse. Aanvang: 22.30 uur. sies in het in Utrecht gevestigde 't Oude Pothuys. „Het zijn toppers", zegt Geelhoed over zijn mede bandleden. „Ik voel me vereerd om met ze te spelen. Het zijn zül- ke goede muzikanten." Zo stond Lorrijn onlangs op Pinkpop; hij is muzikant bij Jett Rebel. René zelf timmert hard aan de weg met The Royal Engineers. „De Zeevruchtjes zijn voor ons allen een uitlaatklep, even iets an ders. Een mogelijkheid om lekker los te gaan." Daarbij graait het viertal gretig uit de bakken funk, soul en rock. Van Ray Charles tot Lenny Kravitz, om maar eens wat namen te noemen. „En stiekem ook wat Beatles. Duidelijke riffs en lekker lang door." Aanvang: 22.30 uur. Serie akoestische zomerconcerten In Het Loze Vissertje bij Wil- helminadorp vinden in augus tus elke zondagmiddag akoesti sche optredens plaats. De aan vang is telkens om 15.00 uur. Zondag 3 augustus staan The Naughty Gurus op het podium; op 10 augustus WenD; op 17 au gustus Travelier; op 24 augus tus Jazz in progress en op 31 au gustus Taste of Honey. Midzomernachtmarkt op de boulevard Met kanonschoten wordt vrij dag 1 augustus om 20.00 uur of ficieel de Midzomernacht markt op de boulevard in Vlis- singen geopend. Koopjesjagers kunnen al vanaf 19.00 uur hun slag slaan. De markt duurt tot 01.00 uur. Met 350 kramen is het de langste nachtmarkt van Nederland. Om 00.30 uur is er een vuurwerkshow. Harmonie houdt grote boekenmarkt Harmonie Kunst en Eer in Zie rikzee houdt zaterdag een gro te boekenmarkt. Die vindt plaats in het gebouw van de harmonie aan de Calandweg in de wijk Malta. De boekenmarkt duurt van 10.00 tot 16.00 uur. De op brengst van de boekenverkoop komt ten goede aan de harmo nie. Meet the Voice geeft concert in De Taverne Meet the Voice geeft op zater dagavond 2 augustus een optre den in Renesse. Het concert van de zanger vindt plaats in De Taverne en die is te vinden op vakantiepark Schouwen, aan de Hoogenboomlaan 28. Het optreden begint om 20.00 uur. Meet the Voice zingt lichte muziek, golden oldies en hits van nu. De toegang is gratis. De Zierikzeese online cadeau winkel YourSurprise richt een mobiele printshop in, waar Co ca-Coladrinkers op lokatie een naam op een t-shirt of telefoon hoesje kunnen afdrukken. YourSurprise levert daarvoor de hard- en software. Vorige maand werd al bekend dat YourSurprise een grote hoe veelheid colaflesjes bedrukt met een door de klant gewens te naam. De flesjes worden in zeven landen geleverd. De mo biele printer komt alleen in Ne derland en België. Beide op drachten maken deel uit van de campagne 'Share a Coke'. Incl. onbeperkt bellen Incl. lGBdatategoed Incl. onbeperkt sms GEHELE PERIODE!! *p t<pn <3®- teli-2 Ben* I DONDERDAG 31 JULI 2014 -< Exploitant Duncan Kabalt (links) en organisator Maurice Verbraak op de kermis van Renesse. foto Ronald den Dekker RENESSE - „Twintig jaar geleden had je jaarlijks vijf tot zes nieuwe kermisattracties. Dit jaar bouwt Or- delman een freefalltoren en heb je Duncan Kabalt die in Renesse debu teert met zijn funhouse." Volgens organisator Maurice Verbraak is het nog volop crisis op de kermis. door Esme Soesman RENESSE - Eén Zeeuw in de gelede ren en drie 'butendiekers', die met hun formatie De Zeevruchtjes lou ter en alleen Zeeland aandoen. De uit Utrechtse jamsessies geboren band treedt zondag 3 augustus op in bar De Stulp in Renesse. WILHELMINADORP VLISSINGEN ZIERIKZEE ZIERIKZEE RENESSE GALAXY S5 TIJDELIJK MET Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 7a Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 48 S Vlissingen Walstraat 99 Waalwijk Stationsstraat 47a Barendrecht Middenbaan 27 g Delft Hulst Spijkenisse Oud-Beijerland Naaldwijk Pijnacker IJsselstein

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51