Gevaarlijk goed dooreetbare frietjes Een beetje zoals oma ze vroeger bakte UIT 7 Fnettest Wie bakt de lekkerste friet van Zeeland? De redactie gaat deze zomer op zoek naar het beste frietkraam van Zeeland. Half Walcheren lijkt wel fan van de frituur onder aan de zeedijk bij "Westkapelle. „Ik vind dat Melis in Westkapelle de lekkerste friet heeft", schrijft Michele. „Vers, heer lijk en ook nog eens een vriendelijke, vlotte bedie ning. Gewoon niets op aan te merken. Daar kun nen velen met voorgebakken fabrieksfriet een voor beeld aan nemen." Smaken ze? Zeker! De frietjes zijn lekker bruin aan de randjes; ze zijn knapperig van buiten en zacht van binnen. De friet heeft eeh lekkere aardappelsmaak en is niet vet. Onder in het bakje liggen van die lekkere harde stukjes. De dooreetbaarheid is, gevaarlijk goed. Hoe zijn ze verpakt? In een plastic bakje met een houten vorkje erin. Gewicht en prijs? Een kleine friet met kost 1,95. Daarvoor krijg je 212 gram. Omgerekend is dat bijna 9,20 per kilo. En hoe is de mayonaise? Te zoet: het is frietsaus. Eindoordeel: Superfriet. Ook leuk: boven de toonbank hangt de mededeling dat de friet deze keer gebakken wordt van première-aardappelen. Ze worden voor je neus geschild en gesneden. Veel mensen zweren bij de friet van De Kar- re, bij de jachthaven in Wolphaartsdijk. „Er wordt geschild en gesneden waar je bij staat", schijft E. Beekman. „De friet wordt gebakken in ouderwetse Ossewit, wat de smaak zeer ten goede komt en vraag je mayonaise, dan krijg je ook mayonaise en geen fritessaus." Op de testavond is De Karre dicht, we gaan naar Het Tref punt in de Hoofdstraat, waar dezelfde eigenaar de frieten bakt. Smaken ze? Ja! De frietjes zijn vrij dun gesneden, goudkleurig gebakken en lang met scherpe randjes. We proe ven echte aardappels; ze smaken zelfs een beetje zo als mijn oma ze vroeger bakte. Ze zijn best vet en het mocht iets zouter, maar we blijven eten. Hoe zijn ze verpakt? In een standaard plastic bakje. Gewicht en prijs? Een frietje met mayo kost 1,70. Een portie weegt 212 gram. Dat is omgerekend 8,00 per kilo. En hoe is de mayonaise? Heerlijk. We krijgen een klodder uit een grote pot. De mayo is lekker zuur en dik. Zo hoort het. Eindoordeel: Erg goede friet. DONDERDAG 31 JULI 2014 door Nadia Berkelder eten Melis en Het Trefpunt Een friet met van Melis in Westkapelle Een kleintje friet in Wolphaartsdijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43