Zee ai*' Meezeilen met platbodem Tips uitwisselen over tabiets Zomerexpositie in Galerie T Met beurtvaarder het water op ZOMERKRANT 5 DONDERDAG 31 JULI 2014 Middelburg, Walcheren Rondleiding Abdijcomplex Middelburg De Abdij werd omstreeks 1100 gesticht door Monni ken uit Vlaanderen. Het complex is nu in gebruik als zetel van de Staten van Zeeland. Abdij 3-4 (Zeeuws Museum), van 11.15 tot 12.45 Middelburg, Walcheren Kunst- antiek en ambachtenmarkt in Middèlburg Vismarkt, van 9.00 tot 16.00 Colijnsplaat, Noord-Beveland Workshop Jam koken Na een rondleiding in de pluktuin, gaat u zelf fruit plukken en vervolgens jam koken. Vooraf aanmelden via 06-23167389. Molenweg 3 (De Zelfplukkerij), vanaf 10.00 Kamperland, Noord-Beveland Zomermarkt Kamperland Veerweg 15, van 11.00 tot 18.00 Kamperland, Noord-Beveland Dagtocht naar Zierikzee van Roompot Beach resort Via de kust van Noord Beveland, langs Colijnsplaat 2x onder de Zeelandbrug door. Net voor het haven kanaal kunnen bij mooi weer bruinvissen gespot wor den. Op de terugweg langs de Roggeplaat waar bij laag water zeehondjes op zitten. Sophiaboulevard, van 11.00 tot 17.30 Kamperland, Noord-Beveland Rondvaart Veerse Meer Op de comfortabele rondvaartboot Denick bent u zelf even onderdeel van de watersportwereld en zit u midden tussen de zeilboten, surfers en jachten. Uithaven, 10.30, 13.00 en 15.30 Borssele, Zuid-Beveland Altijd Leuk Om Te Doen- arrangement Je krijgt een bolderkar met stoeltjes, koffie- mand,schaar en emmer mee. De emmer vul je met bloemen uit de tuin en van de koffie/thee geniet je ergens waar je dat wil. Wel even vooraf reserveren. Jurjaneweg 5, van 10.00 tot 17.00 Goes, Zuid-Beveland Kerkenpad Route Zuid-Beveland: RK H Maria Magda- lenaparochiekerk Oude kerken staan voor u open. Open om zomaar door de stilte van de kerk te lopen, de schoonheid van het gebouw te ervaren., open voor een moment van rust en bezinning. Singelstraat, van 13.00 tot 16.30 Goes, Zuid-Beveland Interview Jan Vantoortelboom Interview Jan Vantoortelboom over zijn boek 'Mees ter Mitraillette'. Oostwal 34, vanaf 20.00 Wemeldinge, Zuid-Beveland Zeeuwse Proeverij Een proeverij waarin een keur aan 'Zeker Zeeuwse' hapjes en drankjes langskomen met bij behorend ver haal. De variëteit en smaak zullen u verbazen. Volledi ge maaltijd. Noordelijke Achterweg 62, van 18.30 tot 21.00 Yerseke, Zuid-Beveland Zeehondentocht Vaartocht over het grootste Nationaal park van Ne derland de Oosterschelde naar de zeehonden die op de zandbanken liggen te rusten bij de Zeelandbrug. Reserveren noodzakelijk. 06- 2208 9393 Meerpaalweg 20, van 11.30 tot 14.00 Yerseke, Zuid-Beveland Rondvaart Mosselbeleving Bij deze rondvaart laten wij u zien wat er zo al op het water afspeelt, voordat de mosselen aan wal ko men om verwerkt te worden. De veiling, het verwa tergebied, de vismethode en het aan wal zetten door de walvissers. Wij vertellen u dit alles 'live' van De Vrouwe Jannigje, een tradio- nele platbodem, zeilt over de Grevelingen en neemt ook passagiers mee. Kosten: 19 euro voor volwassenen en 14,50 euro voor kinde ren en 65-plussers. Reserveren noodza kelijk: 06-54752572. Op het water is slechts het geluid van zachtjes krakend touwwerk en het ge krijs van meeuwen en sterns te horen boven het gedruis van het water dat voor de boeg wegbruist. Brouwersha ven, Loswal, van 10.00 tot 13.00 uur. Heb je een iPad of een ander tablet, en wil je graag wat tips en trucs opdoen? Dat kan tijdens het Tablet Café. Het accent ligt op de uitwisseling van ervaringen. Bijvoorbeeld over het installeren van apps, binnenhalen van e-books, en het koppelen van e-mailadressen aan de ta blet. Terneuzen, Oostkant 1 (Biblio theek), van 15.00 tot 17.00 uur. Wt *Walking Home' van Caroline Havers. Galerie T presenteert tijdens de zomerexpositie naast de so lo-expositie van Caroline Ha- vers werken van dertig vaste kunste naars, met schilderijen, bronzen, sculp turen en grafiek in vijf expositieruim tes en de beeldentuin die de panden aan de Turfkaai en Vismarkt met elkaar verbindt. Middelburg, Vismarkt 13-19 Turfkaai 25-27 W foto Dirk-Jan Gjeltema M Het accent ligt op ervaringen uitwisselen, foto Dirk-Jan Gjeltema Met ingang van deze week kunnen belangstellenden op dinsdag, woensdag en don derdag over het Veerse Meer varen met de Frans Naerebout: de oudste beurtvaarder van Zeeland. Dit histo risch schip ligt afgemeerd in de mu seumhaven in Kamperland. Geïnteres seerden kunnen kaarten bestellen via info@beurtvaarder.nl of 06-25272007. De Frans Naerebout. mosselzaad tot consumptiemossel en laten u zelfs mosselen rauw proeven. Een hele beleving! Meerpaalweg 20, van 14.30 tot 16.00 Sint Maartensdijk, Tholen en Sint Phiiipsland Kermis Plezier voor jong en oud. Haven, vanaf 14.00 Breskens, West Zeeuws-Vlaanderen Rondvaart naar de zeehondjes Op zoek naar de kolonie zeehondjes die hier leeft. Tijdens de rondvaart krijgt u uitleg over de beloods- ing, (zee)scheepvaart, vogels, natuur gebieden, enz. Erg leuk voor zowel kinderen als volwassenen. Keerdam 1van 10.00 tot 11.00 Cadzand-Bad, West Zeeuws-Vlaanderen Iedere vloed komt zeewater Het Zwin binnen, dat zich via de zandige strandvlakten een weg baant naar de schorren. Kosten: 3,- p.p., kinderen 1,50. Kledingadvies: laarzen of (gym)schoenen die vies/nat mogen worden. Strandpaviljoen De Zeemeeuw, 10.00 Nieuwvliet, West Zeeuws-Vlaanderen Campingrommelmarkt Kom lekker snuffelen op de campingrommelmarkt, bij minder weer binnen. Ook aan de innerlijke mens wordt gedacht. Baanstpoldersedijk 6, van 10.00 tot 15.00 Burgh Haamstede, Schouwen-Duiveland Circus Renz Internationaal Kraayensteinweg, vanaf 14.00 Burgh-Haamstede, Schouwen-Duiveland Ringpromotie, toeristische markt Noordstraat Ring, van 10.00 tot 17.00 Renesse, Schouwen-Duiveland Donderdagavondconcert Edwin Vooijs, orgel en llona de Kievit, zang Jacobus- kerk. Het programma is luchtig en afwisselend, pas send bij de zomerse vakantiesfeer. Dorpsring, vanaf 20.00 Serooskerke, Schouwen-Duiveland Open Tuin dagen De 'Praet' tuin De landschappelijk aangelegde tuin van 1,25 ha. is verdeeld in verschillende niveaus. De hoogteverschil len worden opgevangen door stapelmuurtjes. Trap treden en hellende paden verbinden de verschillen de niveaus. De beekloop kabbelt via een waterval van de boventuin naar de ondertuin en mondt daar uit in een grote vijver. Oude Zandweg 11van 13.00 tot 17.00 Westerschouwen, Schouwen-Duiveland Fietstocht Op deze tocht maak je kennis met het prachtige weidse Schouwse landschap. Geniet van verstilde dorpjes met oude kerkjes. Naast polderlandschap fiets je ook door binnenduinlandschap en de enige stukjes heide die Zeeland rijk is. Steenweg 13a, vanaf 11.00 Zierikzee, Schouwen-Duiveland Openstelling en expositie ITerwijl de ouders de kerk en de expositie bezichti gen kunnen de kinderen zich bezighouden met een quiz met vragen over de gasthuiskerk. Het orgel wordt 's middags bespeeld. Hervormde Gemeente/Gasthuiskerk, Havenplein .17, van 13.30 tot 16.30 Meer op www.wvzeeland.nl of onze site!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41