Koken zoals thuis tijdens je vakantie 2 40 Bucht uit de kurkenfabriek 4 De smaakmaker Shop Top €0.5° T Zomerdrankje perw^fei Su np de camping wil je toch een klein beetje luxe. Nor- maal kunnen koken is af en toe wel eens fijn. Met deze kooktoestellen kun je altijd iets lekkers klaarmaken, ook op uw va kantie. Met het Vrijbuiter kooktoestel zit je nooit meer zonder vuur. Het handige winscherm zorgt daar voor. Daarnaast is het makkelijk schoon te houden, want het pan- nenrooster is afneembaar. Dit kooktoestel is ook verkrijgbaar in een twee- en vierpitsversie. De Outwell Chef Cooker Deluxe 2 Burner Stove is een compact en draagbaar kookstel. Het is alleen buiten te gebruiken, ideaal voor op de camping dus. Met de Kampa Roast Master gas- kookplaat en oven kook je al je fa voriete gerechten op vakantie. De kookplaat heeft twee pitten en de oventemperatuur kan tot wel 300 graden worden ingesteld. Met 15 kilo is het toestel makkelijk mee te nemen op vakantie. Elke donderdag rijdt hij vanuit Den Haag naar Middelburg, voor de markt. Michel van Schaik staat daar met zijn stroopwafel- kraam. „Elke dag andere colle ga's en andere klanten, dat maakt het zo leuk." Van Schaik Stroopwafels is geen onbeken de op de Middelburgse markt. Het kraam pje staat er al zestig jaar. „Voordat ik het overnam, heeft mijn vader er vijfenveertig jaar in gestaan. We zijn dus een echt fami liebedrijf', legt hij uit. „Er gaat werkelijk geen dag voorbij zonder dat er een klant naar mijn vader vraagt. Hij is hier al lang weg, maar nog niet vergeten." Deze standplaats is voor Michel degene waar hij het langst voor moet reizen. „Maar het is een goede markt hier. Middelburgers zijn honkvast en ik heb dan ook veel vaste klanten." Dat blijkt, want in het tijdsbestek van een kwartier komen er voor hem diver se bekende gezichten langs. „Voor jullie al leen de beste", vertelt Michel aan twee jon gens terwijl hij een aantal stroopwafels van de plaat afpakt. „Smakelijk en tot de volgende keer." Het is druk aan het kraampje, ondanks het feit dat het volgens Michel geen 'stroopwa- felweer' is. „Het is te warm. Ideaal is net on der de twintig graden op een zomerse dag. Dan zijn de markten vol. Al zullen de toe risten het liever wat warmer hebben. Ik zelf ook op mijn vrije dagen. Maar op de wat koudere dagen kom je nu eenmaal snel ler naar de markt.." Ook de toeristen weten de stroopwafel- kraam goed te vinden, ,,'s Ochtends komen de Middelburgers, 's middags de vakantie gangers, dat is mooi verdeeld." De zomer is dan ook de drukste periode. Zo heb ik ook Duitse klanten, die elke keer als ze hier zijn, om stroopwafels komen. Dan ne men ze een aantal zakken mee voor thuis. Want deze lekkernij is daar natuurlijk niet te koop." „Het is een apart bestaan, dat van markt koopman", vertelt Michel. „De ene dag sta je in Den Haag naast een groentekraam, de andere dag sta je hier. En in de zomer staan de markten helemaal vol, maar wan neer het regent is het natuurlijk niet al te aantrekkelijk om hier naartoe te komen. El ke dag is anders, maar je doet wel hetzelfde soort werk, namelijk stroopwafels maken. Wat dat betreft heb je toch ook wel weer je vastigheid." Terwijl hij aan het vertellen is, komt er net éd een vrouw aan zijn kraam. „Mag ik negen pakken stroopwafels, alstublieft", vraagt. „Zo, honger, mevrouw? Ik ga ze voor u pak ken, hoor", reageert Michel. De vrouw legt uit dat ze een eigen camping heeft en daar op stroopwafels gaat trakteren. Dat is één van de leukste dingen aan het vak", legt Mi chel na afloop uit. „De interactie met die mensen, iedereen heeft een ander verhaal. Deze vrouw wilde trakteren op haar cam ping, een ander heeft zelf zin in een stroop wafel en weer een ander is een toerist die ze mee wil nemen voor thuis. Ze vertellen het allemaal wanneer ze hier aan ons kraam staan, het is gewoon gezellig hier op de markt." twist. Zo zou in één van de kur- kenfabrieken een stoommachine ontploft zijn. In een liedje hier over kwam vervolgens Sasse Bucht ter sprake, uiteindelijk is de drank ook maar zo genoemd. Maar waar de naam ook vandaan komt, wanneer je in Sas bent, zul je een van de drankjes een keer moeten proeven. as Lekkertje, 't Sas Kwartier tje en het Sasse Zoetje. Het kJ zijn drie Sasse Drankjes die je bij drankenhandel 't Sas kunt kopen. Daarnaast heb je ook nog de Sasse Bucht, in twee varianten. Je kunt kiezen uit de lichte borrel (30 procent alcohol) of de jonge je never (35 procent alcohol), ken merkend is de zachte smaak. Waar de naam van de Sasse Bucht vandaan komt, daar wordt over ge- Dit drie-pits Vrijbuiter kooktoestel heeft een handig windscherm, zo dat het vuur nooit uitgaat Voor maar 39,99 bestel je hem op Vrij- buiter.nl. De Outwell Chef Cooker Deluxe 2 Burner Stove is een eenvoudig twee-pits kooktoestel. Je koopt hem op Obelink.nl voor maar 17,95 euro. Met de Kampa Roast Master gas- kookplaat en oven neemt u uw keuken mee op vakantie. Hij kost 250,00 euro en is verkrijgbaar via outdoor-xl.nl. door Lilian van Gaaien Het is niet iedere dag 'stroopwafelweer' door Tom Scheele iWÊfiKf 4MiYlfëfS mrnt tirwp g I r Michel van Schaik is een verse stroopwafel aan het maken, foto Ruben Oreel Van Schaik Stroopwafels staat al jarenlang iedere donderdag op de markt in Middelburg. Naast "ge wone stroopwafels ze ook superstroopwafels, suikervrije wafels en koekkruimels. Kijk voor meer informatie op: versestroopwafels.nl door Tom Scheele Alle Sasse drankjes zijn te vinden bij Drankenhandel 't Sas in Sas van Gent. Keizer Karelplein 8. Jonge jenever of lichte borrel: Sasse Bucht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 40