Hoe een trotse gek de voetbalwereld verovert ZOMERKRANT 3 Leestip J hier tokkelen ze honderddertig meter X naar beneden. „Het was heel leuk, maar het duurde best lang. Ik was niet bang, hoor", zegt Thijn van acht uit het Belgische Liere. Niet iedereen vond het tokkelen zo leuk als Thijn. „Ik vond het best wel eng, ik had ook nog niet zo hoog gestaan", ver telt de achtjarige Sian Lakerveld. Op de vraag of ze het nog een keer zou doen is het antwoord duidelijk. „Nee", zegt ze zonder na te denken. Na het hoogteparcours mogen de men sen even uitrusten op het terrasje van de kantine. Daarna gaat de groep weer ver der naar het volgende onderdeel: speleolo gie. „Vroeger was dit een aardappel- schuur. Onder de grond zitten daarom gangen voor het koelen van de aardappe len. Bovenop deze gangen hebben wij nog zes lagen met gangen gebouwd", legt Provoost uit. De kinderen kruipen door Ik herkende de route, en toch stootte ik nog steeds mijn hoofd tegen dezelfde plekken de donkere gangen, op zoek naar het licht. „Je ziet echt heel weinig binnen, ik deed er de eerste keer een kwartier over", zegt de twaalfjarige Julia uit Groningen. De tweede keer heeft ze tien minuten no dig om terug te komen. „Ik herkende de route, toch stootte ik nog steeds mijn hoofd tegen dezelfde plekken", zegt ze la chend. In een schuurtje verderop, op de boer derij mogen de kinderen boogschieten. De instructeur geeft een uitleg en be geleidt de kinderen tijdens het schieten. De negenjarige Silas uit Bergisch Glad- bach in Duitsland gaat de strijd aan met zijn moeder. „Ik heb het al eens eerder gedaan en heb nu alle drie de pijlen raak geschoten. Ik raakte de witte en de zwarte ring op het bord." De strijd met zijn moeder heeft hij zeker gewonnen. „Mama schoot niks raak", lacht Silas.. Ik, Zlatan is geen nieuw boek. Toch blijft het een aanrader. Niet voor niets staat deze bio grafie al ruim tachtig weken in de bestsellerlijsten. Zlatan Ibrahimovic: bekend om zijn fantastische doelpunten, net zo bekend om zijn eigenzinnige karakter. De voetballer spaart zich zelf niet en legt alles op tafel. Ove rigens aarzelt hij ook niet om col lega's en medespelers er van langs te geven. De Zweed is opgegroeid in de 'ghetto's' van Malmö, waar hij naar eigen zeggen hard is ge worden. Hij vertelt uitgebreid over zijn lastige jeugd, hoe hij ooit een flets moest stelen om op tijd op een training te komen en over de stap naar het buitenland. Hij is eerlijk en hard voor zich zelf, maar tegelijkertijd trots op wat hij bereikt heeft. Trots op zijn vrouw en kinderen en trots op de carrière die hij tot nu toe gehad heeft. De lastige periodes ten spijt, daar heeft hij van geleerd. Want als geen ander is Zlatan er achter gekomen dat er meer no dig is dan alleen talent om te sla gen. Ik, Zlatan biedt een indruk wekkende kijk in het leven van een absolute topvoetballen Het boek leest heerlijk weg en de schrijver, David Lagercrantz, weet alles op een realistische manier op papier te zetten. Ibrahimovic lijkt soms arrogant, maar laat in dit boek zijn menselijke kant zien. DONDERDAG 31 JULI 2014 en in ondergrondse gangen Het klimparcours kent twee moeilijkheidsgraden: een vrij eenvoudige en een wat lastigere, hoger boven de grond, foto's C'amile Schelstraete Speleologie valt nog niet mee voor Julia De adventure Sportmiddag met professionele begeleiding wordt elke woensdag en zaterdag gehouden tot en met 16 augustus, vooraf re serveren verplicht. Groepen kunnen terecht tussen 13.00 en 17.00 uur. voor meer informa tie: boerehoeve.com. door Tom Scheele Ik, Zlatan is voor 10,00 euro te koop op: www.amboanthos.nl Onmogelijk m«n»> uitstekend boek Hunk $p*m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39