1 ME I 1 1 V Veilig de coureur uithangen 1 A WÊ 2 ZOMERKRANT Hotspot Zomermeuws Tokkelen, kruipen door een oude aardappelschuur, klimmen van boomtop naar boomtop, of schieten met pijl en boog: in Nieuwvliet lonkt het avontuur. l rp De twaafjarige Lucas uit Zwolle klimt als eerste de ladder op die tegen de muur is bevestigd. Langs de muur hangen een paar balken waar hij moeiteloos overheen loopt. Lucas heeft: een klimgordel om, zo dat hij niet kan vallen, met twee haken zorgt hij ervoor dat hij vastzit aan het touw dat over het parcours loopt. Het parcours lijkt voor de twaalfjarige Lu cas een makkelijke opgave, zo ziet ook in structeur Christof. „Doe maar rustig aan, Lucas. Hoe sneller je klaar bent, hoe lan ger je straks moet wachten", tipt hij. Lu cas klimt nog over een speelrek dat aan het plafond hangt en komt aan bij de laat ste plank van het parcours. Hij staat op zo'n vijf meter hoogte, zekert zich vast aan het touw van de instructeur en moet nu de dodensprong gaan maken. „Als je niet durft te springen, moet je - -;.y 1 i - n J 1 .A f' niet gaan huilen of panikeren. Je gaat dan gewoon zitten en dan laat ik je naar bene den zakken", zegt Christof. Maar Lucas twijfelt geen moment en springt ander halve meter ver door de lucht naar het touw, pakt het stevig vast. Christof laat hem daarna langzaam naar beneden zak ken. „Toen ik daar stond, had ik helemaal geen zenuwen. Het was ook niet echt eng", zegt Lucas stoer. Sommige kinde ren durven niet meteen te springen. „Maar door het groepseffect gaan de meeste wel, je wordt niet gedwongen maar het helpt wel als je wordt aangemoe digd." Het klimparcours met de dodensprong is één van de vele activiteiten die worden georganiseerd op de Boerenhoeve in Nieuwvliet. Op de oude boerderij kun nen de kinderen en volwassen nu een sportieve dag beleven. „Mijn man is hier op de boerderij geboren, wij zijn ook als boer en boerin begonnen. Maar vroeger moesten wij een keuze maken: of de boer derij vergroten, of andere activiteiten or ganiseren. Toen zijn we begonnen met een mini-camping. Door de hobby van mij man hebben we een parapente- en deltavliegcentrum geopend en later is daar dit outdoorcentrum bij gekomen", vertelt Jetty Provoost, eigenaresse van de Boerenhoeve in Nieuwvliet. Elke woensdag en zaterdag wordt de ad- venture sportmiddag gehouden. Die is al leen voor groepen. Vandaag worden vijf groepen begeleid door een instructeur en lopen van activi teit naar activiteit. Het hoogteparcours heeft twee verschil lende lagen, een gemakkelijke en één met een hogere moeilijkheidsgraad. „Als je na de makkelijke route niet ver der durft, kan je gewoon naar beneden", zegt de instructeur. De veiligheid staat voorop en de instructeur geeft de groep duidelijke instructies over het gebruik van de saveroller. De saveroller wordt één keer vast gemaakt aan een stalen kabel die over het parcours loopt. Pas aan het einde kan de beveiliging weer los gemaakt worden. Via verschillende touw- bruggen en een bandenbrug komt de groep bij het einde van het parcours op een hoogte van acht meter. Vanaf In Amerika is het een grote hit, nu is ook Nederland aan de beurt. De Etan Razor Crazy Cart is vanaf nu voor iedereen te koop. Deze speciale elektrische kart voor kinderen vanaf negen jaar laat hen zich als een echte cou reur voelen terwijl de snelheden voor iedereen veilig blijven. Korte bochten, driften, spinnen; het kan allemaal. Door het gepatendeerde drifstys- teem kan de kart alle kanten op. De Etan Razor Crazy Kart haalt snelheden tot 19 kilometer per uur. Hij is minder dan een meter lang en weegt nog geen 25 kilo, is dus ook makkelijk op te bergen. Pas op: de Crazy Kart kan niet meer dan 63 kilo aan, dus is niet voor volwassenen. Bijpassend vlaggetje en een oplader worden bijgeleverd. Na het opladen is de kart ongeveer veertig minuten aan een stuk te gebruiken. Avonturen op grote hoogten door Jerry van Luijk 4 V' V a Julia legt aan voor een schot, onder het toeziend oog van begeleider David. door Tom Scheele De Etan Razor Crazy Cart kost 529 eu ro op www.etan-international.com De Etan Razor Crazy Cart: makkelijk op te bergen en nu voor iedereen te ~r koop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38