Veel prestige op het spel in Supercross Aagtekerke SPORT 31 Van Liere slaat toe in klasse ZZ Zwaar Din ja van Liere is het NK dressuur uitstekend begon nen. De amazone uit Kapel- Ie won gisteren met grote overmacht de eerste wed strijd in de klasse ZZ Zwaar. Met de hengst Duval's Capri Sonne scoorde ze 75,9 pro cent, ruim vijf procent meer dan nummer twee Jonna Schelstraete met CSI. Stephanie de Frel uit Koe wacht werd derde met VMF Winston met 66,762 pro cent. Van der Lijke valt in sprint Wallonië Nick van der Lijke is in de sprint van de slotetappe van de Ronde van Wallonië ten val gekomen. De Middel burgse wielrenner kwam daardoor op achterstand bin nen maar kreeg dezelfde tijd als winnaar Gianni Meers man toebedeeld. Daardoor eindigde Van der Lijke in het eindklassement als vijf tiende. Ritwinnaar Meers man pakte ook de zege in het eindklassement. Van der Lijke rijdt dit week einde in Spanje de Clasica San Sebastian. Hij hoopt daarvoor op tijd hersteld te zijn. De Belkinploeg bestaat daar verder uit Bauke Molle- ma, Laurens ten Dam, Ste ven Kruijswijk, Stef Cle ment, Jos van Emden en Lars Boom. Maurits de Waal eindigt als vierde Maurits de Waal is gisteren tijdens de Acht van Chaam als vierde geëindigd bij de junioren. De wielrenner uit Kloetinge maakte deel uit van een kopgroep die kort na de start was ontstaan. Van die groep van negen ren ners was Bram Weiten aan het einde de sterkste. Hij fi nishte voor Fabio Jakobsen en Tim van der Poel. De organisatie is alweer voor de 24e keer in handen van MC de Pe- kelinge, dat in 1991 werd opge richt. In 2000 kwam daar de Aag- tekerkerun bij na een 'woorden wisseling' in het bestuur. „Als het zo moet, kunnen we beter gaan hardlopen", klonk het destijds aan de bestuurstafel. Toch blijft de Supercross, goed voor zo'n 2500 toeschouwers, het belangrijkste evenement van het jaar. „Vier klassen zitten nu al vol", vertelt Leo Francke, voorzit ter van het organisatiecomité. „Het is bovendien een sterk veld. Alle Zeeuwse toppers zijn aanwe zig." Op de startlijst prijken on der anderen de namen van Nancy van de Ven, Mark Boot, Stefan Ha- ge, Jeffrey van Kempen, Casper en Steven Ovaa, Jordi van de Wie- Ie, Kevin Spruijt en Gian Scheele. „Vroeger stonden er ook veel ster ke Belgen aan de start, maar die tijd is een beetje voorbij, want ook in de motorcross heeft de cri sis haar sporen achtergelaten." Verder zijn er wedstrijden voor lo cal heroes (crossers die vooral voor de fun meedoen), bromfiet sen en pitbikes en veteranen. Nieuw is dit jaar de enduro. Bij dit onderdeel springen de cou reurs onder andere over trekker banden en rijden ze door een grindbak. Het onderdeel is toege voegd ter promotie van deze sport en om vooroordelen weg te nemen. Tot twee keer toe mocht de Coast Enduro Zeeland niet doorgaan na protesten van natuur organisaties. De Supercross vindt plaats op een PROGRAMMA circuit aan de Pekelingseweg in Aagtekerke waar het parkoers er ondanks de zware regenbuien eer der deze week goed bijligt. Om 20.30 uur staat de finale gepland. Een kwartier eerder worden de renners voorgesteld. „Dat is altijd een mooi moment", vindt Fran cke. „Het bezorgt menig rijder kip penvel. Alle crossers staan daarna strak achter het starthek. Het wil wel eens voorkomen dat de palen en linten uit de grond worden ge reden, want iedereen wil erbij zit ten. Het winnen van de Super cross geeft een hoop aanzien in de regio." Na de grote finale treedt de band Anderkower nog op, waarna om 1.00 uur de Super cross wordt afgesloten met het nummer Oerend Hard van Nor maal. „Daarna komt er nog wel eens een motor het podium op. Als de tent vervolgens vol rook staat, zit het erop en sturen we iedereen naar huis." DONDERDAG 31 JULI 2014 I Anjolie Engels (291) en Erwin Harmes (2) gaan van start in de 77e editie van de Boulevardloop. foto Lex de Meester HOOFDDORP ANS CHAAM door Maurice Steketee AAGTEKERKE - Twee keer per jaar stroomt Aagtekerke vol met spor ters: in december voor de Aagte- kerkerun en in augustus voor de Supercross. Beide evenementen zijn ongekend populair en kunnen steevast rekenen op veel deelne mers en toeschouwers en een ster ke bezetting. Morgen is dat niet an ders, als het Walcherse dorp weer volstroomt met motorcrossers. Het programma begint morgen met de trainingen. Die beginnen om 11.30 uur. De wedstrijden starten om 13.30 uur met de eerste manches. Vanaf 18.00 uur vinden de tweede manches plaats. Om 20.15 uur start het voorstel len van de finalerijders, die een kwartier later de grote finale rij den. De volgende categorieën komen in actie: Local Heroes, Bromfietsklasse/Pitbikes, 65cc kleine+grote wielen, 85cc kleine+grote wielen, MX 2 2 tact, MX 2 4 tact, MX 1 /3, Veteranen, Enduro I Mark Boot in actie tijdens de Su percross. AN*ST

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31