Jeroen Zoet wil met PSV naar een hoger niveau i SPORT 29 Manu was gevloerd maar zelfs dat zal in Istanbul geen verschil maken. Werd duidelijk dat Feyenoord het in deze fase van het seizoen dui delijk niet van de ervaren krach ten moet hebben, ook was wel erg goed zichtbaar dat het team dat Rutten het veld in stuurde be paald niet uitgebalanceerd is. Dat de nieuwe trainer op links voor het dartele trio Terence Kongolo, Tonny Vilhena en Jean-Paul Boëtius kiest, kan ieders goedkeu ring wegdragen. Op rechts echter is het behelpen. Rechtsbuiten Wesley Verhoek zakte na de openingstreffer hele maal weg. Ruben Schaken was als gelegenheidsback opgesteld. Hij lijkt zijn langste tijd als rechtsbui ten gehad te hebben. Rutten test te hem in de voorbereiding al meerdere malen als rechtsback. Hun vervanger voor de rechter flank staat al te trappelen. Bilal Basaqikoglu van SC Heerenveen zal een dezer dagen een contract in Rotterdam tekenen. De dartele vleugelaanvaller, 19 jaar pas, maak te vorig jaar een sterk seizoen door. Feyenoord zou naar verluidt zo'n vijf miljoen voor de rechts buiten betalen. Het zal met het oog op de return in Istanbul geen soelaas meer bieden, maar het moet de Feyenoord-fans toch in ie der geval de hoop geven dat er nog een kans is om de groepsfase van de Europa League te bereiken. Heel even blikt Zoet (23) op De Herdgang nog even terug op de voor hem zo teleurstellende mede deling in mei. „Voor mij is het al lang afgesloten. Jammer dat ik net niet bij de groep zat en ben afge vallen. Ik heb er alles aan gedaan en was er op 23-jarige leeftijd al heel dichtbij." Het WK-boek was voor Zoet lan ger dicht dan dat van de rest van de WK-selectie, de teleurstelling is verwerkt. Net als de sportieve malaise bij PSV van vorig seizoen. Zoet draait sinds het begin van de voorbereiding mee, Sankt Pölten is na vijf weken van opbouw de eerste klus van het seizoen. Van daag wil PSV een eerste stap zet ten om volgende maand de groepsfase in de Europa League te bereiken. „Ik wil vooruit. Het gaat erom dat je leert van ervaringen uit het ver leden. Er moest bij PSV wel wat veranderen, ik heb niet het gevoel dat dat voor mezelf nodig was. Ja, het is strakker en strenger dit sei zoen. Voor een aantal van onze spelers is dat misschien wel goed. Er wordt minder toegelaten, je komt niet meer weg met een slechte bal op de training. Je moet je eigen ego opzij kunnen zetten op zo'n moment. Je merkt ook dat Mark van Bommel er nu bij is. Spelers die hem zien, denken toch even aan zijn carriere als hij bij een oefenvorm iets zegt. Je moet je bewust blijven van de mo gelijkheden om jezelf te verbete ren. Zelf zie ik ook kans om bij PSV op een hoger niveau te ko men. Nóg beslissender zijn, nóg bepalender in de goal. Op belang rijke momenten enorme focus hebben. Een persoonlijkheid zijn, uitstraling hebben. Soms vliegt er een bal in en denken mensen mis schien dat ik hem niet kon heb ben. In werkelijkheid vond ik dat ik er vorig jaar best meer uit had kunnen houden." Zoet is kritisch op zichzelf, hoe wel hij vorig jaar menig punt voor PSV pakte. „Voor een stap naar het buitenland is het nog te vroeg. Die ambitie is er wel, maar het is nu niet aan de orde. Interes se of niet, ik heb al eerder beslo ten dit seizoen gewoon bij PSV te willen keepen." Conditioneel staat PSV er goed op, zegt Zoet. „Er zijn nogal wat spelers weg. Drie komen nog te rug van het WK en Stijn Schaars is nog geblesseerd. Toch zie ik een gretige en talentvolle groep." Veel spelers beginnen aan hun tweede seizoen op het hoogste ni veau. „Ik had vorig jaar ook ups en downs, toch kan ik met mijn individuele prestatie niet ontevre den zijn. We stonden vijf wed strijden voor het einde even twee de, waren zo dichtbij de Cham pions League. Nu nog vraag ik me af of iedereen besefte hoe dicht we werkelijk bij de tweede plek waren. Met geluk werden we daar na nog vierde, daar mogen we ach teraf niet eens om mopperen. We spelen nu in ieder geval Europees voetbal. Er staat minder druk op dan vorig jaar. We willen net zo graag kampioen worden als vorig jaar. Buiten zien weinigen in ons een titelfavoriet, maar wij weten dat we kunnen meeespelen." Al ruim 1,5 miljard euro aan transfers De clubs in de vijf belang rijkste competities hebben in de huidige transferperio de al voor meer dan 1,5 mil jard euro aan spelers verhan deld. Dat meldt de Duitse website transfermarkt.de. Ze gaven 1.507.270.000 euro uit. De transfermarkt is nog tot en met 31 augustus geo pend. In Engeland werd het meeste uitgegeven: 573,5 mil joen euro. Spanje komt met 399,36 miljoen euro op de tweede plek. Fabio Capello blijft coach van Rusland Fabio Capello blijft bonds coach van Rusland. Dat is de uitkomst van gesprekken tus sen de 68-jarige trainer en de Russische voetbalbond. Op het afgelopen WK in Bra zilië kwam Rusland de groepsfase niet door, waar door de positie van de Itali aan onder druk kwam te staan. Het contract van Capel lo loopt nog vier jaar door, tot het WK in eigen land. Sabine Lisicki slaat snelste service De Duitse tennisster Sabine Lisicki heeft dinsdag de snel ste service geslagen die ooit is geregistreerd op een WTA-toernooi. In het Cali- fornische Stanford serveer de ze in de verloren partij te gen de Servische Ana Ivano- vic (7-6 (2) 6-1) in de eerste ronde met 210,8 kilometer per uur. Het oude record stond op naam van Venus Williams, die op de US Open van 2007 207,6 kilome ter per uur haalde. De Vrij voor vier jaar naar Lazio Stefan de Vrij zet vandaag in Rome zijn handtekening on der een contract voor vier jaar bij Lazio. De Italiaanse club heeft gisteren de laat ste formaliteiten van de transfer afgerond. Feye noord ontvangt naar ver luidt zo'n acht miljoen euro voor de 22-jarige verdediger, wiens contract in De Kuip nog één jaar doorliep. De Vrij wordt vandaag rond het middaguur gepresen teerd in Rome. Terpstra wint Acht van Chaam Niki Terpstra heeft gisteren de Acht van Chaam gewon nen. De renner van Omega Phar- ma-QuickStep was in de eindsprint van de 76e editie van het wielercriterium in Noord-Brabant te sterk voor Lars Boom, die in de Tour nog een etappe had gewon nen. Tom Veelers van Giant-Shi- mano mocht als derde mee het podium op. DONDERDAG 31 JULI 2014 m Mustafa Pektemek kopt de 1-0 binnen voor Besiktas. Joris Mathijsen komt te laat. foto VI Images door Rik Elfrink EINDHOVEN - Jeroen Zoet hoort vol gens voormalig bondscoach Louis van Gaal bij de beste vier keepers van Nederland. Voor het WK viel hij op het allerlaatste moment af, in de toekomst wil de Groninger alsnog zijn plaats bij Oranje afdwin gen. PSV kan vanavond de eerste stap zetten naar de groepsfase van de Europa League BERLIJN MOSKOU STANFORD ROME CHAAM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29