PLflMECÖ llllllllllll PZC Op het gemakje mÊËSm) G7 waarschuwen Rusland over Oekraïne De moordenaar van Pim Fortuyn is zijn enkelband kwijt: opnieuw lijdt justitie een pijnlijke nederlaag. Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 178 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Zonnige perioden, 23° Mooiste Zeeuwse zomerfoto's DONPERDAG 31 juli 2014 BRUSSEL - De leiders van de G7-landen hebben Rusland giste ren de wacht aangezegd. Het Kremlin moet rekening houden met nieuwe sancties, als het zijn Oekraïnebeleid niet bijstelt, aldus een gemeenschappelijke verkla ring. VS, Frankrijk, Groot-Brittannië, Duitsland, Italië, Japan en Canada roepen de strijdende partijen er toe op een staakt-het-vuren in acht te nemen, met name op de plek waar op 17 juli het Maleisi sche vliegtuig crashte. De G7 ver oordelen het „tragische neerschie ten" van vlucht MH17, met de „dood van 298 onschuldige bur gers" als gevolg. De G7 eisen een „snel, volledig, onbelemmerd en transparant internationaal onder zoek". DE STELLING UW MENING 247 reacties Zorg voor zeehonden is doorgeschoten tt"SWÊÊÈÊÊÊÊÊÊË*s% Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113 - 27 00 00 Word ook abonnee! DEN HAAG - Volkert van der G. is eigenlijk een 'heel gewone' veroor deelde. Hij mag gaan en staan waar hij wil, net als de meeste an dere vrijgelaten moordenaars. Ver plicht een enkelband dragen? Dat gaat écht te ver, oordeelde de rechtbank in Den Haag gisteren. Van der G. laat niet over zich heen lopen. De man die juridisch adviseur hoopt te worden, deelt weer een gevoelige tik uit aan het Openbaar Ministerie (OM). Dat zette hem neer als 'een mogelijk gevaar voor de samenleving' en stelde strenge voorwaarden aan zijn vrijlating. Van der G. mocht zijn gezicht niet laten zien in Rot terdam, Hilversum, Tilburg en Den Haag. Ook moest hij een en kelband dragen. „Buitensporige maatregelen", zegt de rechter nu, die ze van tafel veegt. Het OM gaat in hoger beroep, omdat het 'de locatieverboden van belang acht als risicobeperkende factor'. Van der G. heeft het slim ge speeld: hij stemde in met de voor waarden om vrij te komen, om vrijwel meteen na zijn vrijlating een kort geding aan te spannen. Het is niet de eerste keer dat de rechter Van der G. gelijk geeft. Eerder weigerde staatssecretaris Teeven (Veiligheid en Justitie, WD) Van der G. op proefverlof te laten gaan. Teeven beweerde dat de moordenaar van Pim For tuyn niet veilig was in de samen leving. Ook verwachtte hij grote maatschappelijke onrust. Van der G. begon een juridische strijd, die hij ook toen won: de rechter bepaalde dat hij gewoon op proefverlof mocht. Dat besluit leidde niet tot onrust, zoals het De rust na zijn proefverlof en vrijlating was munitie om van zijn gebiedsverbod en enkelband af te komen. ook na zijn vrijlating rustig bleef. Dit gaf Van der G., die als mi lieuactivist regelmatig juridische procedures aanspande, munitie om van zijn gebiedsverbod en en kelband af te komen. Zo zei de rechter gisteren dat de rust in de samenleving de zware maatrege len overbodig maakten. Toch moet Van der G. zich nog melden bij de reclassering en mag hij geen contact hebben met nabe staanden en pers. Mogelijk gaat hij daartegen in beroep. Rechter gaat niet mee in redenering dat Van der G. 'een mogelijk gevaar voor de samenleving' is. O pagina 4 en 5: Russen worden in slaap gesust pagina 6 en 7: Effect sancties groter dan prikjes Het is goed dat Volkert van der C. kan gaan en staan waar hij wil Reageer op pzc.nl ONEENS 15% PLAFONDS Ga naar www.pzc.nl/abonneren is Staat te slim af Volkert ANALYSE VOLKERT VAN DER G. door Peter Winterman O pagina 2: Reacties op uitspraak OUWERKERK - Het is een typisch vakantieplaatje: de toe rist die midden in landelijk Frankrijk tijdelijk vast zit in zijn auto, omdat er een kudde schapen over de weg wordt verhuisd. Gisteren was het idyllische tafereel ook te zien in Zeeland. Twee boeren pakten de fiets om in de polder bij Ouwerkerk een kudde koeien te verplaatsen. Op het gemakje, een lekker zomers klusje. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1