Heldhaftige koalabeer overleeft helse autorit Kopenhagen Vice-premier uitgelachen effeweg nl 10 BUITENLAND GAZASTROOK Hamas laat eigen bevolking zien dat het terug kan slaan richting het oppermachtige Israëlische leger. TURKS PROTEST tel aviv - Een video die de Pales tijnse Hamas-beweging in de Ga- zastrook gisteren op YouHibe plaatste, veroorzaakte een schok in Israël. In het filmpje kruipen gewapende Hamas-strijders uit een tunnel, vlakbij de grens met de Gazastrook. Ze bestormen een post van het Israëlische leger. Een vuurgevecht volgt. Een schreeu wende soldaat wordt doodgescho ten terwijl hij op de grond ligt; het doet aan een executie denken. In totaal sneuvelden vijf Israëli sche soldaten tijdens de actie en kwam een nog onbekend aantal Gazaanse strijders om. De Gaza- nen - hun gezichten onherken baar gemaakt - ontsnapten naar de tunnel en filmden hun buit, een Israëlisch machinegeweer. Volgens het Israëlische leger wil den de Hamasstrijders een sol daat ontvoeren, maar lukte dat niet in het vuurgevecht. Met de video speelt Hamas in op een van de grootste angsten on der de Israëlische bevolking: strij ders die onverwachts uit een on dergrondse tunnel in Israël tevoor schijn komen en dood en verderf zaaien onder soldaten of de bur gerbevolking. Op veel Israëlische Facebookpagina's circuleert een bewerkte foto van een kinderka mertje waar een tunneluitgang onder het bed opduikt met de tekst: 'De monsters onder je bed bestaan echt!' Aan de bevolking van Gaza, die al weken gebukt gaat onder verwoestende bombar dementen van alle kanten en in een compleet isolement verkeert, laat Hamas met het filmpje zien dat het terug kan slaan tegen het militair oppermachtige Israëli sche leger. Voor de Israëlische pre mier Netanyahu zijn de onder grondse tunnels, waarvan er vol gens hem inmiddels al meer dan veertig zijn ontdekt, een belangrij ke reden om het grondoffensief door te zetten, ondanks hevige in ternationale kritiek en een snel oplopend aantal Palestijnse do den. Gisteren gingen zijn solda ten tijdens een vier uur durende wapenstilstand om humanitaire diensten aan de bevolking van Gaza mogelijk te maken, gewoon door met het zoeken en vernieti gen van de tunnels. De verontwaardiging over het tun nelnetwerk dat Harnas de afgelo pen jaren aanlegde onder Gaza is groot in Israël. Veel mensen ver onderstellen dat Harnas de tun nels heeft gebouwd met donaties van de internationale gemeen schap die voor ziekenhuizen en scholen waren bedoeld. Werden er immers ook geen raketten ge vonden in scholen in Gaza die door de VN worden beheerd? „Dat beeld klopt niet", zegt Shavi Osman, een medewerker van de EU in Oost-Jeruzalem die de Euro pese hulpverlening en donaties aan de Gazastrook overziet. De EU is de grootste internationale donateur aan Palestij nen in de Ga zastrook en de Westelijke Jordaan- oever: sinds 2007 gemiddeld 480 miljoen euro per jaar. „De helft van ons geld gaat op aan betaling van ambtenarensalarissen en pen sioenen van werknemers van de Palestijnse Autoriteit. De rest gaat naar UNWRA, de tak van de VN die voor vluchtelingen in Gaza zorgt, en naar speciaal geselecteer de private organisaties die zich vooral met mensenrechten bezig houden." Volgens Osm,an is het enige bouwproject dat de EU er di rect financiert een ontziltingsin- De koalabeer werd aangereden bij de stad Maryborough, in de deel staat Queensland. Terwijl de be stuurder van de auto niets in de gaten had, wist het dappere dier zich vast te klemmen aan de auto- rooster. Pas 88 kilometer zuidelij ker, bij een tankstation in het plaatsje Gympie, werd het diertje ontdekt. „Hij was zo bang", zegt Geoff Col- lyer, de dierenarts die ter plaatse kwam. „Zijn ogen stonden wijd open van angst." Door hem op te pakken met een groot laken en vast te houden als een baby, wist de dierenarts de koala tot rust te brengen. Het dier werd overge bracht naar de Australia Wildlife Zoo in Brisbane, waar hij momen teel wordt verzorgd. Medewerkers van de dierentuin gaven hem de naam Timber wolf, verwijzend naar hun voetbalteam. Dokter Claude Lacasse van de Au stralia Wildlife Zoo noemt het wonderbaarlijk dat de koalabeer de autorit heeft overleefd. „Dit is de sterkste koala ooit. Het is een wonder dat hij zichzelf zo lang heeft kunnen vasthouden." Tim berwolf krijgt pijnstillers en anti biotica, daarnaast vraagt zijn her stel vooral rust. De verwachting is dat de koala nog een maand in de dierentuin blijft. Daarna wordt hij weer uitgezet in zijn oorspron kelijke territorium. zoover Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67\ door onze correspondent Jan Franke Een Israëlische legerofficier laat aan journalisten een tunnel zien die door leden van de Palestijnse Harnas gebruikt zou zijn bij aanvallen op het grondgebied van de Joodse staat. Israël is bezig met een groot offensief tegen deze on dergrondse bouwwerken, zelfs als er gevechtspauzes zijn afgesproken met Harnas, foto UPI/Jack Guez/HH In Turkije is een ware twitterrage ont staan na de toespraak van vice-pre mier Bülent Arin^. Dinsdag zei hij dat vrouwen niet zouden moeten lachen in het openbaar. Zijn uitspraak leidde tot veel verontwaardiging. Turkse vrouwen vonden in Twitter een uitste kend medium om te protesteren. BRISBANE - Een Australische koala beer heeft een rit van 88 kilometer op een autobumper overleefd. Het 4 jaar oude dier is opgevangen in de Australia Wildlife Zoo. Koala Timberwolf, nog ontdaan van de autorit foto Australia Zoo 4 daagse busreis VJL afl Vertrek: 5, 8, 20, 23 aug Inclusief: 3 hotelovernachtingen, 3x ontbijtbuffet en vervoer per luxe touringcar. U verblijft in een 3* hotel, de kamers zijn voorzien van douche en toilet. Het hotel beschikt over een lift. Ook supervoordelige stedentrips mogelijk naar: Parijs Berlijn Londen Praag Antwerpen Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanafen per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. j Exclusief excursie-en entreegelden en €18,-reserveringskosten per boeking. 'SL<tï.° *rfn 'S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 10