GROETEN UIT FZC Verzekeraar legt ziekenhuizen kwaliteitseis op 1Qen 11 De Russische president komt verder klem te zitten tussen strenge sancties en de oorlog in Oekraïne. Picknick in het park dent, maar ook gewone Russen iets gaan merken van de sancties. Gewone burgers horen dan wel op de Russische staatstelevisie dat de sancties het land niet zul len raken; de realiteit is dat een economische recessie erdoor dich terbij komt. De angst daarvoor neemt wel degelijk toe, ondanks juichende populariteitspolls voor de president. Word ook abonnee! VLISSINGEN - De initiatiefgroep Zeehonden crèche Westvoorne zet haar plannen voor de opening van een opvang vooralsnog door. Volgens initiatiefneemster Tanya Hui- zer wordt de crèche wezenlijk anders van op zet dan het centrum van A Seal, dat eind de ze week in Stellendam (20 kilometer verder- WOENSDAG 30 juli 2014 Op dit moment brengt VGZ voor vijftien veelvoorkomende behan delingen in kaart wat er per zie kenhuis goed en fout gaat. Het kan ertoe leiden dat voor behande lingen die slecht scoren geen con tract meer wordt afgesloten. De eerste behandeling die onder de loep is genomen, is de heupver vanging, die jaarlijks in ons land zo'n 26.000 keer wordt uitge voerd. Het komt voor dat de opera tie herhaald moet worden: bij het slechtst scorende ziekenhuis is de kans daarop acht keer zo groot als bij het beste ziekenhuis. En het ri sico op een wondinfectie is in het ene ziekenhuis een factor tien gro ter dan in het andere. Vooralsnog krijgt het publiek al leen inzage in algemene gege vens. Namen van goed of slecht presterende ziekenhuizen wor den pas na 1 november genoemd. Woordvoerder Dennis Verschu ren van VGZ: „Ziekenhuizen moe ten zich eerst verantwoorden. Hebben ze geen goed verhaal, dan zou het zo kunnen zijn dat we met zo'n ziekenhuis geen con tract afsluiten." 1 *1* destelling UW MENING 310 reacties e MOSKOU - De bal ligt sinds giste ren levensgroot in het kamp van Vladimir Poetin. De Russische president heeft forse tegenslagen moeten incasseren, zowel op het slagveld in het Oost-Oekraïne als aan het thuisfront - de economie. Terwijl pro-Russische milities steeds verder lijken te worden te ruggedrongen door het Oekraïen se regeringsleger heeft de Europe se Unie besloten tot ferme sanc ties tegen Moskou. De boosheid over Poetins onwil of onvermo gen iets te doen aan de belemme ringen voor toegang tot het ramp gebied van de neergestorte vlucht MH17 van Malaysia Airlines heb ben de Europese houding verder verhard. Dat de EU zelfs 'agressie ve maatregelen' aandurft tegen de Russen - met alle risico's van dien voor de eigen, zich vaak nog herstellende economieën - moet Moskou duidelijk maken dat de maat nu wel vol is. De VS schroeven de sancties even eens op. Ook kwam Washington gisteren met het verwijt dat Mos kou met het testen van een raket voor de middellange afstand een belangrijk ontwapeningsverdrag heeft geschonden. President Ba- rack Obama heeft Poetin daar schriftelijk op gewezen. De druk op Rusland wordt zo van alle kanten opgevoerd en het mo ment breekt spoedig aan dat niet alleen rijke vrienden van de presi- op) begint. De eerste bassins worden vrijdag geinstalleerd, zegt Middelburger Jaap van der Hiele. A Seal heeft de vergunning al bin nen, Westvoorne nog niet. In beide gevallen draait het naast de opvang van zieke zeehon den om educatie en voorlichting over het le ven in de voordelta. Sinds tientallen jaren zijn er ook al twee an dere centra voor de opvang van zieke zee honden: de Zeehondencreche in Pieterbu- ren en Ecomare in Texel. Ik ben bang voor onweer 30% EENS ONEENS Ga naar www.pzc.nl/abonneren Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 177 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Het risico op wondinfectie na een heupoperatie is bij het ene ziekenhuis tien keer zo groot als elders. Wat zon en een bui 21° TILBURG - De grote zorgverzeke raar VGZ zegt ziekenhuizen die niet aan een reeks kwaliteitseisen voldoen de wacht aan. Net rond Poetin sluit zich s 0 ANALYSE RUSLAND door Bob van Huët foto's Frank Zanderink, Ronald den Dekker, Chiel Jacobusse en Twan Teunissen pagina 22 en 23: Strijd om de zieke zeehond pagina 2/3: Granaten in Donetsk pagina 4: 'Media zijn te negatief

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1