Advocaat: falen met Servië is geen optie Annet Kroes dankt zege Tourtoto aan haar man 28 SPORT TRANSFERS FEYENOORD Ronetto van Tilburg in vorm Kongolo tekent nieuw contract PZC-circuit sluit af met de Boulevardloop Investeerders van de Feyenoord Beloften Pool zijn de grote winnaars van de transferperiode. Advocaat heeft een contract voor twee jaar ondertekend bij de Ser vische voetbalbond. De 66-jarige Hagenaar is de opvolger van inte- rim-bondscoach Ljubinko Drulo- vic. Hij moet Servië naar het eind- toernooi om de Europese titel in 2016 in Frankrijk leiden. De natio nale ploeg ontbrak bij het EK 2012 en het WK 2014. „De aanbieding van Servië vond ik interessant gezien de kwaliteit en het talent in de Servische selec tie", lichtte Advocaat toe. „Ik ben inmiddels gestopt met het trai nen van clubs, dus ik was alleen beschikbaar voor nationale teams." Advocaat was eerder bondscoach van Oranje, Zuid-Ko- rea, de Verenigde Arabische Emi raten, België en Rusland. Hij keer de in oktober 2013 terug bij AZ als opvolger van de ontslagen Gert- jan Verbeek. Advocaat was eerder dit jaar ook in beeld als bonds coach van Marokko. „Het is voor ons allemaal een uit daging om Servië naar vermogen te laten presteren. Het is mijn taak om dat mogelijk te maken", betoogde Advocaat nog immer vol ambitie. Servië is voor het EK-kwalifïcatie- toernooi in een groep ingedeeld met Portugal, Denemarken, Arme nië en Albanië. TERNEUZEN - Ronetto van Tilburg continueert zijn goed vorm ook in de 3-categorie van het Vliegen de Hollander toernooi van Tennis Club Animo in Terneuzen. Het veertienjarige talent uit Arnemui- den versloeg de als zesde geplaats te Jens de Koster van TV Yerseke met 6-4 6-2. Hierdoor plaatste Van Tilburg, die competitie speelt bij Victoria in Rotterdam, zich voor de kwartfinales. Als alles vol gens prognose verloopt krijgt hij hierin te maken met de als eerste geplaatste Hardy Versteegen uit Tilburg. De jeugdige Ronetto van Tilburg won afgelopen zondag overtuigend het 3-schema van het Haaietandentoernooi in Cadzand door in de finale in een hogere versnelling te tennissen dan de Belg Dimitri Dendooven. In de 5-categorie, waar de winnaar op het volle schema van 35 een .be drag van 500 euro toucheert, is Reggy Lambert uit Kloosterzande door naar de tweede ronde ten koste van de jeugdige Terneuze- naar Floor Houg: 6-3 6-1. De vroe gere B-speler Lambert beschikt over een sterke service en een soli de aanvallende backhand. Ook Mi chel Pateer, afkomstig uit Sint-Jan- steen, maakte het overstapje naar de tweede ronde via winst in straight sets op Emiel Maat van tennisschool NDO uit Harder wijk. In de mixed-5 bedwong het duo Muriel Boddaert/Mark Maes uit Sas van Gent met twee keer 6-2 de toeristen Marrit Meerdink en Collin Powers. ROTTERDAM - Ongeduldige fans ke ken hem, met het oog op nieuwe aankopen, op de Open Dag het geld al uit de zakken. Martin van Geel, technisch directeur van Feyenoord, was zo'n beetje de rijk ste man die er die dag bij Feye noord rondliep. Toch? Met de verkoop van Graziano Pel- lè, Daryl Janmaat en Brunó Mar tins Indi was de kas al volge stroomd. Deze week komen daar nog eens de euro's die Feyenoord voor Stefan de Vrij ontvangt bij. Maar heeft Van Geel nu ook echt 33 miljoen op zak? „Welnee." De Rijkste Man van Nederland. Althans, voor even toch. „Welnee", haastte Van Geel toch maar even uit te leggen, „niet elke euro vloeit ook recht streeks naar de club. Onder de streep blijft wat over, maar we moeten ook nog het nodige afdra gen hoor." Al met al zal - zo berekende deze krant - ongeveer een derde van het bedrag wegvloeien. Oplei dingsvergoedingen en solidari teitsbijdragen slokken zo'n vijf procent van de totale transfersom op. Ze gaan naar de clubs waar de verkochte speler zijn jeugd én eer ste profjaren doorbracht. Zo ont vingen ADO Den Haag en SC Heerenveen respectievelijk 100.000 en 150.000 euro voor de overgang van Daryl Janmaat van Feyenoord naar Newcastle Uni ted. Dan eisen zaakwaarnemers hun portie op van de transfersom, als vergoeding voor hun diensten. Doorgaans gaat het ook om zo'n vijf procent. Bovendien is er in Nederland natuurlijk nog altijd ROTTERDAM - International Teren ce Kongolo heeft gisteren bij Feye noord een nieuw contract voor drie jaar ondertekend. De twintig jarige verdediger blijft nu tot me dio 2017 in dienst van de Rotter dammers. Kongolo's oude con tract liep nog een seizoen door. „Ik heb er veel vertrouwen in dat ik me bij Feyenoord nog door kan ontwikkelen", liet Kongolo op de website van zijn club optekenen. „Niet alleen voor mij, maar ook voor mijn familie is dit een bijzon der moment. Zij hebben de afgelo pen jaren ontzettend veel voor mij betekend. Ik zie dit contract als een mooie beloning." de BTW-afdracht (21 procent). Soms zijn er ook nog deals met anderen. Zo zijn er - in het speci fieke geval van Feyenoord - ook nog investeerders die handenwrij vend de huidige transferperiode volgen. In de dagen dat Feyenoord het minste geld te besteden had, werd namelijk een drietal Talen ten Pools in het leven geroepen. Investeerders konden tussen 2007 en 2009 voor een bedrag van (mi nimaal) 250.000 euro een aandeel kopen. In Talent Pool 1 zaten on der anderen Erwin Mulder, Royston Drenthe, Georginio Wijnaldum, Diego Biseswar en Jo nathan de Guzman. De club ont ving van 24 geldschieters in totaal zes miljoen euro om te investe ren. Mede dankzij dit geld was Feye noord destijds in staat Roy Ma- kaay en Giovanni van Bronck- horst naar de Kuip te lokken. De investeerders kregen in ruil voor hun financiële bijdrage een aan deel van liefst 29,33 procent van de netto-opbrengst bij toekomsti ge verkopen van de talenten. Met name de verkoop van Drenthe was lucratief, al haalden de inves teerders maar net hun inleg eruit. Een verkoop van Mulder zou dat alsnog kunnen veranderen. In Talent Pool II zaten naast een aantal talenten die nooit boven het maaiveld uitkwamen, onder anderen ook Leroy Fer en Ron Vlaar. Voor deze Talent Pool wer den in totaal twintig aandelen ver kocht. Investeerders kregen slechts een fractie van hun inleg terug. Nou ja, enige hulp. Eigenlijk was het heel veel hulp. De winnende Tourtoto werd eigenlijk ingevuld door haar man, Jan Gabriëlse. Het ging zo: Gabriëlse had al een Tour toto ingestuurd, toen hij erachter kwam dat hij supersprinter Mar cel Kittel vergeten was. Die fout maakte hem op slag kansloos, be sefte hij. Gabriëlse besloot een tweede, ver beterde toto in te sturen maar om dat iedereen slechts met één team mee mocht doen, besloot hij, na overleg met zijn vrouw, dat onder haar naam te doen. Het werd een toto met allerlei toppers, onder wie Kittel, en zonder renners waarvan Gabriëlse niet geheel ze ker was. Onder meer Fuglsang en Rui Costa liet hij weg en verving die door sterke Fransen, zoals Bar- det, Peraud en Pinot. De Deen en de Portugees deden het maar zo zo, terwijl de Fransen de Tour van hun leven reden. Jan Gabriëlse is geen grote wieler fanaat. Hij volgt jaarlijks de Tour, andere wedstrijden bekijkt hij vaak met een half oog. „Ik heb veel gehad aan de voorbeschou wingen in de PZC", geeft hij de Zeeuwse krant een pluim. „Daar in stonden namen die-mij heel veel punten hebben opgeleverd." Afgelopen vrijdag had Gabriëlse al in de gaten dat de eindzege na bij was. Hij bekeek op de site van de PZC de ploegen van de concur renten en concludeerde dat hij waarschijnlijk zes renners in zijn ploeg had die in de toptien zou den eindigen. Bijna niemand kon daaraan tippen. Zijn vrouw werd dus eerste, met zijn Kittel- loze-ploeg eindigde Gabriëlse zelf als 2187e. Of de voorkeur naar een heren- of damesfiets gaat, wist de Walchenaar gisteren nog niet. „We gaan eerst op vakantie. Dit is duidelijk een luxeprobleem." VLISSINGEN - Het PZC stratenloop- circuit wordt morgenavond afge sloten met de Boulevardloop. Voor de 77e keer is de boulevard van Vlissingen het strijdtoneel voor de oudste wedstrijd van Zee land. De start is om 19.30 uur voor Hotel Arion. De deelnemers lo pen ruim zeven kilometer en dus moeten ze twee keer de boule vard heen en terug. Om 21.00 uur is de prijsuitreiking. Erg span nend is het niet meer, want bij de mannen is Erwin Harmes al zeker van de eerste plek. Bij de vrou wen gaat Anjolie Engels aan de lei ding in het circuit. In Nieuwvliet vindt vanavond de vierde Zomerloop van Zeeuws-Vlaanderen plaats. Hier kunnen de deelnemers kiezen uit drie afstanden: 3.7, 6.8 of 10 kilo meter. De start is om 19.50 uur, de jeugd vertrekt om 19.30 uur. BELGRADO - Dick Advocaat heeft zichzelf krachtig gepresenteerd als de nieuwe bondscoach van Servië. „Er is genoeg talent bij deze gene ratie, die zich echter nog niet voor een groot toernooi heeft gekwalifi ceerd. Dat zal moeten veranderen. Onze enige doelstelling is kwalifica tie. Als we falen, zullen er geen ex cuses zijn", liet de voormalige trai ner van AZ in Stara Pazova weten. door Henk van de Voorde Van Geel raakt onderweg al veel centen kwijt door Edward Swier door Koen de Vries NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Annet Kroes mag zich binnenkort eige naar noemen van een gloednieuwe Gazellefiets, geschonken door Ak kerdaas Tweewielers uit Domburg. De inwoonster van Nieuw- en Sint Joosland krijgt de luxe tweewieler omdat ze ais beste de Tourtoto van de PZC invulde. Ze kreeg er wel enige hulp bij. Rafal Majka was een van de publiekstrekkers in Boxmeer, foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 28