llllllll Inbrekers lopen weg met 1000 schoenen O'Moda 10 en 11 Opnieuw kunnen onderzoekers niet bij de rampplek van de MH17 komen vanwege oplaaiende gevechten. De frustratie groeit. DINSDAG 29 juli 2014 100 jaar en nog bij de pinken Power Horse Competition in Noordwelle Zomerse dinsdag, 22° r moedeloos van te worden. Voor de tweede dag op rij moest het Nederlandse onderzoeksteam gis teren rechtsomkeert maken op weg naar het rampgebied van de MH17. Wederom bleek het wer ken op de crashsite te gevaarlijk door oplaaiende gevechten rond het gebied. Toch zal er vandaag weer een nieuwe poging worden gewaagd. Want er liggen nog steeds licha men in het gebied, weet de OV- SE, de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa, die vrijdag als laatste in het gebied was. Zelfs de locatie van de stoffe lijke resten is bekend, stelt deze. „Het is in niemands belang dat er nog steeds lichamen" worden ver mist Ik ben erg gefrustreerd, de li chamen moeten terug naar de fa milies", verwoordde missieleider Alexander Hug gisteren het alge mene gevoel van onmacht. Ook in Den Haag groeit de frus tratie dat de Nederlanders hun werk niet kunnen doen op de rampplek. „Iedereen is tot op het bot gemotiveerd om lichamen en persoonlijke eigendommen terug te brengen", zei generaal Tom Middendorp gisteren tijdens een briefing in de Tweede Kamer. Maar de situatie rond de ramp plek is zeer onvoorspelbaar. „We zien dat de veiligheidssitua tie per dag fluctueert", zegt Mid dendorp. „De Maleisiërs konden er de eerste week wel werken. We hopen dat dat ook voor ons gaat gelden." Snelheid is geboden, om dat de ervaring leert dat hooguit een week of drie na een ramp ef fectief onderzoek gedaan kan wor den, zegt de generaal. Daarna wordt het moeilijk om nog aan wijzingen of menselijke restanten te vinden. Bovendien ebt daarna al gauw de empathie van lokale betrokkenen weg om nog mee te werken. Het is overigens wel mo gelijk dat de missie nog wordt ver lengd, mocht dat nodig zijn. Volgens de korpschef van de Na tionale Politie Gerard Bouwman is de kans dat alle stoffelijke over schotten en persoonlijke bezittin gen worden teruggevonden 'niet heel groot'. DE STELLING UW MENING 304 reacties Ik heb genoten van de Tour de France ZIERIKZEE - Bij een inbraak in het hoofdkantoor van O'Moda aan de Ruigendijkweg in Zierikzee zijn zondagnacht vijfhonderd paar schoenen gestolen. Inbrekers sloegen tussen 1.30 en 3.30 uur een glazen pui van het distributiecentrum kapot en gin gen er vandoor met vijf rolpallets met schoenen uit de komende wintercollectie. „Dar was even schrikken," zegt di recteur Wilhelm Verton. „Denk je alles goed beveiligd te hebben, slaan ze gewoon met een steen door het glas." Verton schat de schade op ongeveer 50.000 euro; honderd euro per paar. 71 168 555530 Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 176 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Dreigende wolken I Donkere wolken pakten zich samen boven Wemeldinge, gisterochtend rond kwart over zeven. De dreiging die uit de foto spreekt, werd in de loop van de dag werkelijkheid, met wateroverlast op diverse plaatsen in Zeeland. Vooral in het westen van de provincie liepen straten en kelders onder water. Bij verze keraar ZLM in Goes waren aan het eind van de middag 45 schademeldingen uit Zeeland bekend. Ook in de rest van Nederland veroorzaakte de regen veel overlast, foto Ron Quinten pagina 7: Hinder door regenval pagina 22/23: 'Ik zag al dat water en dacht: 'Alsjeblieft, niet weer!' Alweer een dag verspild door Joost Bosman en Sandra Donker DONETSK/DEN HAAG - Het is om pagina 2/3: Kiev pakt zijn kans pagina 4/5: Poetins pijngrens Ik ben bang voor onweer Reageer op pzc.nl EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1