gratis Snuffelen in en rond kerk Scharendijke SCHOUWEN-DUIVELAND 21 fLIPCASE Nieuw punt van vertrek voor Burghse Dag Zeeuwse ambassadrice Maike Boerdam onder de indruk van werk Europa Kinderhulp. tijoiuikmo [lOObelminuten/sms (500MB datategoed [2 jaar lang korting! GEHELE PERIODE!! mmsm (H) kpn telE2 Ben* SCHARENDIJKE - Al vroeg struin den talrijke bezoekers zaterdag tussen het zeer gevarieerde aan bod in de stands rondom de Bethlehemkerk in Scharendijke. Laptoptassen prijkten daar naast schaatsen, kerstversiering, kleine kacheltjes, kasten en heel veel glas- en aardenwerk. In de kerk zelf lagen alle banken vol met boe ken: een lust voor het oog voor wie het niet laten kon toch maar weer een stapeltje aan te schaffen. Niet bedoeld voor de vrouw die liet weten 'geen plek meer te heb ben voor boeken in haar huis' en ze daarom 'alleen nog maar digi taal te bewaren'. „Dit evenement levert ons jaar lijks circa 2000 euro op", liet Tru dy Zuidmeer van het rommel marktteam weten. „Altijd heel welkom voor het onderhoud van de kerk. We hebben een prima mogelijkheid voor opslag en we beschikken over circa 30 vrijwilli gers die zich enorm inzetten voor sorteren, vervoeren, de verkoop en tenslotte het opruimen van wat onverkoopbaar blijkt te zijn." BURCH - De intocht ter opening van de Burghse Dag op zaterdag 9 augustus krijgt een langere route met het nieuwe vertrekpunt van af de kruising Hogeweg/J. M. Be- ijelaan. Vanaf daar vertrekt om 9.30 uur de stoet met paarden, sje zen en berijders in klederdracht naar de Burghse Ring, waar de vlag wordt gehesen. De Burghse Dag is een folkloris tisch festijn waarin als vanouds het paard centraal staat. Het dag- vullend programma biedt onder meer ringsteken, ploegdemonstra- ties, presentaties van oude am bachten, een boerenmarkt en kle derdrachtshows. GOES - Voor de zeventig kinderen uit arme Europese wijken en dor pen die momenteel dankzij Euro pa Kinderhulp in Zeeland verblij ven, is het eigenlijk al dagenlang feest. Zaterdag werd daar op de Hollandsche Hoeve in Goes nog een schepje bovenop gedaan. Op de Familiedag van Europa Kin derhulp van de Regio Zeeland leefden ze zich met de andere kin deren en 'broertjes en zusjes' van de gastgezinnen uit in de speeltui nen, de kinderboerderij en de schmink- en knutselhoek. Actrice Maike Boerdam, sinds kort ambassadrice voor de Zeeuw se afdeling van Europa Kinder hulp, is onder de indruk van de spelende kinderen. „Omdat ik graag een goed beeld wilde heb ben van het werk, ben ik meege gaan met de bus om de kinderen op te halen in Berlijn. Ik ben daar bij een aantal gezinnen thuis ge weest en dan weet je dat dit heel erg nodig is. Het beste bewijs dat dit werkt is een jongetje dat ik toen in de bus ontmoette. Ik was naast hem gaan zitten, omdat hij helemaal bleek zag en z'n lipje trilde van het huilen. Vandaag, bijna twee weken later, zag ik hem weer. Hij lachte, was hele maal vrolijk. Er zat een kleurtje op z'n gezicht en zelfs een beetje spek op z'n lijf!", lacht Boerdam. De oorspronkelijk uit Sluis afkom stige musicalster zei meteen 'ja' toen ze werd gevraagd ambassa deur te worden. „Ik heb zelf een kindje van zes en kende Europa Kinderhulp van posters op school. Vanwege mijn onregelma tige werk kan ik zelf niet als gast gezin fungeren. Ik ben blij dat ik op deze manier iets kan doen." Boerdam heeft behalve voor de gastgezinnen ook grote waarde ring voor de vrijwilligers die aan de organisatorische kant staan. Overigens zijn de bestuursleden van Europa Kinderhulp vaak ook jaren gastgezin voor één of meer dere kinderen. MAANDAG 28 JULI 2014 De rommelmarkt rond de Bethlehemkerk in Scharendijke bood een opmer kelijk gevarieerd assortiment, foto Ronald den Dekker zit er kleur op' door Joeri Wisse Voor Ria Kaan (69) uit Zaamslag is het bijna vanzelfsprekend om voor andere kinderen te zorgen. Het be gon vele jaren geleden met een va kantieproject met arme kinderen uit Engeland. Daarna had ze zo'n tien jaar pleegkinderen over de vloer. „Onze oudste dochter vroeg of ik dat niet miste. We hadden tenslotte zo'n mooi kamertje over in onze caravan op camping Uit en Thuis bij Bergen op Zoom." Fa- biënne (7) en Leonie (9, rechts) zijn voor het tweede jaar te gast bij Ria Kaan. Op de foto staat ook Justin, die bij een ander gezin zit. Sopraan Marlotte van 't Hoff en pianiste Eline de Gast tijdens hun zomer- concert in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. foto Ronald den Dekker Zes jaar geleden ging de nu 13-jari- ge Laura Jane uit Berlijn voor het eerst op vakantie naar Zeeland. Ze kwam terecht in gezin van Nel Koopman uit Goes. „Vorig jaar kon den wij niet, maar alle andere ja ren is ze wel geweest. Nu ze 13 is, merk je wel dat ze zelf ook anders in het leven staan." Dochter Anne (16, links) vindt het bezoek van Laura-Jane altijd leuk, ook nu ze weer samen verblijven op camping De Peppel in Vrouwenpolder. „In de tussentijd hebben we contact via Facebook." Vriendin Mylaine (12, rechts) staat ook op de foto. Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 7a Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 48 - Vlissingen Walstraat 99 Waalwijk Stationsstraat 47a Barendrecht Middenbaan 27 Delft Hulst Spijkenisse Oud-Beijerland Naaldwijk Pijnacker IJsselstein

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55