Jens de Koster sterkst in oudste tennistoernooi Vrouwenpolder Krijgt 44 Ik had zo vlak voor het begin van de competitie wel wat meer schwung in het elftal verwacht 36 SPORT VRIENDSCHAPPELIJK VOETBAL Regioploeg verliest op veld DFS met 6-0 van FC Dordrecht, dat kort voor de competitie nog niet overtuigt. 6-4 en 6-4, dat waren de setstan den waarmee Jans zich langs Gide onse wist te vechten in de eind strijd van het Yerseke open. De ongeplaatste speler, die in de hal ve finale de als tweede geplaatste Jeroen Bakx al wist te verslaan, was zodoenden ook te sterk voor de nummer één van de plaatsings lijst en geldt als de terechte win naar. Bij de vrouwen ging de eind overwinning naar Tanny Gideon se. In een drie-koppige poule was zij te sterk voor haar tegenstand sters Marjo Riedijk, die als eerste geplaatst was maar als tweede ein digde (6-3 6-3) en Jacqueline Sin- ke (6-2 6-0). Ook In Koudekerke werden gis teren de nodige prijzen uitge deeld. Daar stonden de finales van het Stoofwei-toernooi op het programma. De eindoverwinning in de hoogste categorie van het mannentoernooi ging naar David van Rinkhuyzen. De als eerste geplaatste Van Rink huyzen wist zich in twee sets langs zijn tegenstander Sven Ver meulen te slaan. De eerste set ein digde in een overtuigende 6-2-overwinning voor de uiteinde lijke toernooiwinnaar. De tweede set was een stukje closer, maar eindigde ook in het voordeel van Van Rinkhuyzen: 6-4. In het vrouwentoernooi, dat in poulevorm werd gespeeld, maak te Barbara Boone haar favorieten- rol waar. Doordat de als eerste ge plaatste Anneke Hoogesteger niet in actie kwam wegens een blessu re, lag de weg open voor Boone, die alle drie haar partijen gemak kelijk won. In Burgh-Haamstede stonden gisteren de finales van het West- hoektoemooi op het programma. Het mannenschema van het toer nooi, waarin het dubbelspel cen traal staat, werd gewonnen door het als eerste geplaatste koppel Jo hnny Quaak/Hans Stroes. Quaak en Stroes mochten de bo venste trede van het erepodium beklimmen nadat zij zich als sterkste hadden getoond in een uit vier duo's bestaande poule. Het koppel, dat als favoriet voor de eindoverwinning was bestem peld, won alle drie de wedstrij den en gaf de andere teams het nakijken. In het vrouwentoernooi was het niet het favoriete koppel dat er met de eindoverwinning vandoor ging. Daar eindigde het als eerste geplaatste koppel op plaats vier van de in totaal vier teams tellende poule. De sterkste in dit schema was het duo Denise van der Leer/Linda van der Leer. De gemengddubbeltitel in Burgh-Haamstede ging naar het koppel Vanessa Verhage/John van der Have. Zaterdag stonden in Domburg de finales van het recreatieve Bad- gastentoernooi, het langst lopen de toernooi van Zeeland, op het programma. Het evenement, dat al sinds 1950 wordt gehouden, werd gewonnen door Jens de Kos ter. Hij stond als tweede geno teerd op de plaatsingslijst en moest het opnemen tegen de on geplaatste Martij n van 't Westen- de. Normaal gesproken zou de ge plaatste De Koster als favoriet gel den, ware het niet dat zijn tegen stander in de halve finale de als eerste geplaatste Martin Ahleff in twee sets naar huis stuurde. Van 't Westende kon in de eindstrijd niet opnieuw stunten, waardoor De Koster de eindoverwinning pakte: 6-2 6-1. Het vrouwentoer nooi werd gewonnen door Anoek de Haas. Makkelijk ging dit niet. In de finale tegen Ria van der Me- ijden had zij drie sets nodig, waar van ze er twee wist te winnen in een tie-break: 7-6 (4) 4-6 7-6 (6). BURGH-HAAMSTEDE - In drie we ken tijd voetbalde Leen IJzelen- berg tweemaal tegen FC Dor drecht. Eerst op 5 juli, met zijn nieuwe club Goes. En zaterdag als aanvoerder van de Schouwse se lectie. Hij vond het spel van de eredivisionist in de tussentijd niet echt verbeterd. „Ik had zo vlak voor het begin van de compe titie wel wat meer schwung in het elftal verwacht", zei de midden velder na het vriendschappelijke duel in Burgh-Haamstede. „Maar ze konden ons niet helemaal uit elkaar spelen." De Schouwse selectie verloor op het veld van DFS in Burgh-Haam stede met 6-0 van de profs. Het duurde tot de 32e minuut voordat Dordrecht op 0-1 kwam. De enige spelers van FC Dordrecht die op vielen, waren captain Funso Ojo en de pas sinds vrijdag van AZ ge huurde Joris van Overeem. De ac ties van de overigen waren vaak nog te doorzichtig. De Schouwse amateurs konden veel ballen een voudig onderscheppen. Ze hoef den alleen maar hard te knokken en goed in de weg te lopen. KARAKTERISTIEKEN „Ik denk dat het deels onze ver dienste was dat FC Dordrecht niet echt uit de verf kwam", zei IJ- zelenberg. „We hebben wel veel moeten verdedigen, maar zijn ook niet met z'n allen voor het eigen doel gaan hangen. We hebben lef getoond en geprobeerd zelf te voetballen. Onze coach, Henk Schouten, had vooraf ook gezegd: 'Ga nou gewoon proberen aan te vallen, want daar heb je veel meer plezier van'. We hebben ook enke le kansjes gehad." Toch was de Schouwse selectie vooral op de eigen helft te vin den. Eén van de spelers die daar sterk opereerde, was Rudi van der Bijl. De linksback, klein van stuk en daardoor niet afschrikwek kend voor een professional, zorg de ervoor dat de creatieve Rihairo Meulens nauwelijks tot goede ac ties kon komen. De speler van Bruse Boys bleef in de eerste helft maar ballen onderscheppen en voorzetten van Meulens onscha delijk maken. Na rust koos FC Dordrecht voor meer aanvallen over links en door het midden. „In de tweede helft kregen we het iets moeilijker", vond IJzelenberg. „Maar ik denk dat we ons redelijk staande hebben kunnen houden." Zelf speelde de van Duiveland naar Goes verhuisde middenvel der zeer verdienstelijk. Eenmaal zette hij een paar man van FC Dordrecht in de wind met een mooie pirouette, waarna hij ook nog een fraaie vervolgpass aflever de. „Ik werd er helemaal duizelig van...." Voor de Zuid-Hollandse formatie was de wedstrijd van zaterdag de voorlaatste in de voorbereiding op het seizoen. Het gepromoveer de FC Dordrecht treft komend weekeinde op de open dag nog VW-Venlo, waarna op 9 augus tus de eerste competitiewedstrijd is bij SC Heerenveen. Gérard de Nooijer, één van de twee Zeeuwse assistent-trainers bij de betaaldvoetbalclub, kon za terdag nog niet zeggen hoe FC Dordrecht er precies voor staat. „Tot 31 augustus, de transferdead line, kan er nog veel veranderen aan het elftal", stelde hij. Met spits Ricky ten Voorde, doelman Filip Kurto en middenvelder Joris van Overeem heeft de club met de geringe begroting al een slim slagje geslagen. „Nu zoeken we nog een buitenspeler en een mid denvelder die ons team echt kun nen versterken." De Nooijer, die in Dordrecht de Er deden twee Zeeuwen mee aan het beachvolleybaltoernooi op het Walcherse strand. Dat beiden ook de eindstrijd haalden, was enigs zins verrassend. Boehlé en Van Werkhoven waren als eerste ge plaatst en moesten dus wel in de finale komen. Maar Lokerse en Rothfusz hadden nog nooit een koppel gevormd en hadden daar om niet verwacht zo ver te ko men. De gelegenheidspartners kwamen bij elkaar uit omdat hun gebruike lijke partners op vakantie waren. Ze trainden al wel veelvuldig sa men, maar gingen nog nooit sa men een toernooi in. „Op basis van onze ervaring vond ik wel dat we de laatste vier moesten halen", zei Lokerse. „Maar tijdens het toer nooi bleek het ook gewoon goed te klikken. We maakten wel wat fouten omdat we niet helemaal op elkaar ingespeeld zijn. Als we iets meer ervaring met elkaar gehad hadden, was toernooiwinst zo maar mogelijk geweest." Maar de eerlijkheid gebood Loker se te zeggen dat ze ook in de halve finales uitgeschakeld hadden kun nen worden. In een enerverend duel met Wessel Keemink en Sven Vismans hielden de oude vossen maar net het hoofd boven water. In de derde en beslissende door Daniel Vervelde YERSEKE - Sander Jans heeft de eer ste editie van het Rico Moda Yerse- ke open tennistoernooi op zijn naam geschreven. In de finale ver sloeg hij gisteren Emiel Cideonse. Een andere Gideonse, Tanny, was wel succesvol op het Bevelandse tennistoernooi. Zij won het enkel spel bij de vrouwen. David van Rinkhuyzen maakt zijn plaatsing waar in het tennistoernooi van Koudekerke. Schouwse selectie houdt zich staande door Roeland van Vliet Leen IJzelenberg Schouwse selectie-FC Dordrecht 0-6 (0-2). 32. Robin Gosens 0-1, 43. Joris van Overeem 0-2,48. Jo ris van Overeem 0-3, 67. Funso Ojo 0-4, 85. Adnan Alisic 0-5, 89. Everon Pisas 0-6. Scheidsrechter Joost Thoonen (Oost-Souburg). Aantal toeschouwers: 700. Locatie: DFS, Burgh-Haamstede door Roeland van Vliet Hulstenaar Dirk Boehlé (links) en partner Mart van Werkhoven winnen in Vrouwenpolder hun derde eredivisietoer- nooi van het seizoen, foto Ruben Oreel VROUWENPOLDER - Het eredivisie- beachvolleytoernooi in Vrouwen polder kreeg gisteren de gewenste finale. Met aan de ene kant van het net Dirk Boehlé, de 21-jarige Hul stenaar die met zijn één jaar oude re partner Mart van Werkhoven steeds beter gaat spelen. En met op de andere speelhelft Timko Lo- kerse, de 39-jarige veteraan uit Dis hoek. Hij vormde deze keer met de 37-jarige Erik-Jan Rothfusz een duo. De overwinning ging naar de twee jonkies. Zij wonnen met 21-17 en 21-18.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36