Warmte zorgt voor vertraging rond brug Weinig protest tegen meer nieuwe windmolens bij Schelde-Rijnkanaal 51 H I Gratis, mits je'm doorgeeft l 24 BEVELANDEN en THOLEN t NIEUWBOUW Watersnoodmuseum opent filiaal Op wat nu nog grotendeels braakliggend terrein is, staat over een paar jaar een hele nieuwe wijk i f De brug zet bij extreme warmte uit en sluit dan niet meer goed. Ook kan het voorkomen dat brug zo klemt dat hij niet meer open gaat met de handbediening. Pas als het dek een kwartiertje ge koeld is met koud water, sluit de ophaalbrug weer netjes. Vorige ja ren kwam het ook wel een voor dat de Sint Maartensbrug niet meer helemaal dicht wilde gaan. Door verder toegenomen slijtage en speling, komt het nu vaker voor. De hinder is overigens niet erg groot. Voetgangers en fietsers kunnen via de kades hun route vervolgen. De havenmeester houdt er verder rekening mee dat passanten die snel weg willen een ligplaatsje vóór de brug krijgen. Dit najaar krijgt de brug waar schijnlijk nieuwe scharnieren, waardoor het probleem is verhol pen. De Sint Maartensbrug is veer tig jaar geleden gebouwd. Daar voor lag er een vaste stenen brug. ZIERIKZEE - Het Ouwerkerkse Wa tersnoodmuseum betrekt tijdelijk een winkelpand aan de Mol 7 in Zierikzee. Dit pop-upmuseum moet vanaf 1 augustus toeristen enthousiast maken voor een be zoek aan het echte museum in Ouwerkerk. In het Zierikzeese fili aal komen foto-impressies van de vier themacaissons in Ouwerkerk, er is beeld en geluid uit 1953 en verder is er aandacht voor het Ou werkerkse krekengebied, de kunst en het Oral Historyproject, met gesproken getuigenissen van de Ramp. Volgens directeur Siemco Louwerse krijgt het pop-upmu- seum de emotie en de intensiteit van 1953 beter over het voetlicht dan andere promotiemiddellen. OOK TIJDENS DE VAKANTIE STAAN WIJ VOOR U KLAAR IN ONZE SHOWROOM EN B0UWSH0P k raab Y fcarcfier THOLEN - De eerste dertig apparte menten zijn in gebruik genomen. Nog 132 woningen te gaan. De nieuwe woonwijk Vestetuin veegt beetje bij beetje de laatste restanten van het voormalige be drijventerrein Tholen Noord van de kaart. In september worden de nog over gebleven opstallen aan de Edison- weg gesloopt. Hoewel het - vol gens de huidige planning - tot en met 2019 gaat duren voor alle wo ningen er staan, krijgt de wijk vanaf nu in rap tempo vorm. „De komende maanden gebeurt er van alles", wijzen wethouder Peter Hoek en Bert Jeucken van Tholen Stad Grondexploitatie om zich heen. Op onder meer de 'nieuwe' veste die in september door boring met de oude veste wordt verbonden en op de dijktrap, die - ook in september - door een breder exemplaar ver vangen wordt. De dijktrap zorgt voor een snelle doorsteek tussen haven en nieuwe wijk. Daar is het werk aan het volgende 'blok' al be gonnen. Langs de dijk worden de eerste zes dijkwoningen ge bouwd. De verkoop van de volgen de serie is gestart. Blok 7, huurwo ningen van Stadlander, ligt op de tekentafel. Aansluitend is het noordwestelijk deel van de wijk aan de beurt. Tegelijkertijd is over leg gaande met aannemingsbe drijf Fraanje uit Lewedorp om te kijken of er eerder dan gepland in vulling gegeven kan gaan worden aan de oude brandweerlocatie en Kruittoren (15,19 en 20). „Dat zijn mooie locaties met potentie. Land markachtig", verwoordt Hoek de Hier turn je een oud bedrijventer rein om in een woonwijk. Dat is een grote switch plannen voor de zuidoostelijke hoek van de wijk. Vestetuin heeft na afronding wat te bieden voor jong en oud en voor zowel gezin nen als voor één- en twee per soonshuishoudens. Een groene zo ne snijdt de wijk dwars doormid den. Auto's hebben daar straks niets te zoeken. De parkeerplaat sen zijn op een aantal plaatsen tussen de diverse woonblokken geconcentreerd. Van het nu nog braakliggende ter rein is over een paar jaar niets over. Na zeker tien jaar aan voor bereiding gaat de ontwikkeling opeens snel. „Ga je in een wei bouwen dan valt er niks te sane ren. Hier turn je een oud bedrij venterrein om in een woonwijk. Dat is een grote switch, dat kost tijd." Jeucken heeft: er alle vertrou wen in dat Vestetuin - dat voor 75 procent uit koop- en voor 25 pro cent uit huurwoningen bestaat - voorziet in een behoefte. „Aan de rand van een stad heb je nu mis schien vrij uitzicht, maar dat kan in de toekomst veranderen. Hier weet je wat je ziet. Mensen willen die zekerheid, ook voor de waarde van hun woning." OUDE TIMPAHAL KREEG EVENMIN LOUTER APPLAUS Woensdagavond was er in het ge meentehuis in Hoogerheide een inloopavond over de plaatsing van de vijf turbines. Slechts een handjevol mensen kwam een kijk je nemen. De wijziging van het bestemmingsplan heeft ter inzage gelegen en volgens Susan Brooij- mans van de gemeente Woens- drecht zijn daar geen reacties op gekomen. „Alleen de natuur- en milieuverenigingen Namiro en Be- negora plaatsen kanttekeningen." „De horizon van de Woensdrecht- se polder is toch al vervuild door andere windturbines op Zeeuws en Belgisch gebied en het Ant werpse industrieterrein", mop pert Bert Zwiers van Benegora. Waar hij zich het meest zorgen over maakt, is de verstoring van de natuur. „In en bij de Kabel jauwkreek zitten diverse soorten vogels. Wat zijn de gevolgen van die vijf turbines voor de vogel trek?", vraagt hij zich af. Volgens Alex Ouwens, projectont wikkelaar wind op land bij Eneco, heeft de voorbereiding voor de plaatsing van deze vijf windturbi nes 12 jaar in beslag genomen. „We hebben eerst contact gehad met de Vliegbasis Woensdrecht, omdat windturbines het geavan ceerde radarsysteem van de vlieg basis kan verstoren. Vervolgens zijn we gaan praten met Namiro en Benegora voor de locatie. We zijn overeengekomen dat de loca tie bij de Kabeljauwkreek de meest gunstige is." Als alles mee zit, begint de aanleg in 2016. ul WOLPHAARTSDIJK - Gratis en voor niks, dat is de prijs van de boeken die giste ren in de Gelachkamer in Wolphaartsdijk werden aangeboden. Er is één voor waarde aan verbonden: zodra de 'koper* het boek uit heeft, moet hij het weer doorgeven aan iemand anders. Gisteren bleef het tamelijk rustig, wie vandaag z'n slag wil slaan kan terecht van 11.00 tot 15.00 uur. foto Mechteld Jansen door Joeri Wisse GOES - Voetgangers, fietsers en pas santen in de Goese stadshaven moeten op warme middagen reke ning houden met vertraging rond de Sint Maartensbrug in Goes. Openingstijden van 25 juli t/m 16 augustus 2014. Bouwshop en magazijn: maandag t/m vrijdag I 08.00 - 16.00 uur zaterdag I gesloten Showroom: maandag I gesloten dinsdag t/m vrijdag I 09.00 - 17.00 uur zaterdag I 09.00 - 16.00 uur Raab Karcher Middelburg Waldammeweg 2 4338 PJ Tel. 0118-625 055 Nieuwe wijk Vestetuin krijgt vorm door Esme Soesman Bert Jeucken Op de plaats waar het eerste ge bouw en het parkeerterrein van de nieuwe woonwijk Vestetuin zijn verrezen, stond ooit de Timpa- hal. Een lingeriefabriek waar in de hoogtijdagen zo'n tweehonderd mensen werkten. De komst van die fabriek, Timpa's Bustehouder industrie uit Amster dam, kon destijds - in 1959 - ook niet op louter applaus rekenen. 'Meisjes zullen weer de boventoon voeren', valt in oude kranten op Krantenbank te lezen: 'Welke cate gorie bepaald niet om werkgele genheid verlegen zit'. Meer informatie over de wonin gen die gebouwd gaan worden in de wijk Vestetuin is te vinden op: www.vestetuin.nl. HOOGERHEIDE - Van een windturbi ne meer of minder lijken de bewo ners van de grensregio niet wakker te liggen. Eneco gaat vijf nieuwe windturbines plaatsen in de Woens- drechtse polder nabij de Kabeljauw kreek. Het parkje komt op de grens van België, Brabant en Zee land. De meest westelijke molen staat pal naast de grens met de ge meente Reimerswaal. x t

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 98