Schade aan rustpunten Tholen niet hersteld Noordkaap Challenge rijdt voor Serious Request SCHOUWEN-DUIVELAND 25 Vijfde Giro di Schouwen-Duiveiand Rondje Kunst met divers aanbod Weinig protest tegen nieuwe windturbines ZIERIKZEE - De Noordkaap Chal lenge wordt voor de vierde keer gehouden. De organisatie, die ook uitdagingen als de Peking Challen ge en de Red Sea Challenge orga niseert, werkt sinds 2009 samen met 3FM Serious Request en het Rode Kruis. De 3FM discjockeys in het Glazen Huis vragen dit jaar aandacht en geld voor de slachtoffers van sek sueel geweld in oorlogsgebieden. De Noordkaap Challenge gaat 8 december van start, waarschijn lijk op het Mediapark in Hilver sum. De finish is op 20 december bij het Glazen Huis in Haarlem. Eén deelnemer mag dan met zijn/haar auto naar voren om een cheque te overhandigen. Een hoofdsponsor voor de Chal lenge 2014 is er nog niet. Vorig jaar was dat verzekeringsmaat schappij FBTO. Die zorgde voor volg- en bezemauto's met begelei ders. Deelnemer Jeanette van den Hamer: „Zij zorgden ook voor filmpjes en foto's op internet. Als dat dit jaar niet geregeld wordt, zullen we het zelf moeten doen. Het cirkelvormige informatiepunt aan de Schelphoekseweg is woens dagnacht 'moedwillig gemoles teerd', zegt Fluijt. Volgens hem zijn twee van de vier informatie borden kapot, is de verrekijker ge sloopt en zijn de bankjes toegeta- Probleem is dat je lang niet overal wifi, of zelfs maar telefoonbereik hebt." De deelnemers betalen inschrijf geld (360 euro p.p.) en alle kosten onderweg. Er wordt overnacht in hotels en cabins voor 10 tot 35 eu ro p.p. per nacht. Daarnaast wordt van elke deelnemer een bijdrage van 2000 euro aan Serious Re quest verwacht. De Noordkaap Challenge duurt twaalf dagen. De eerste dagen staan in het teken van 'kilometers maken'. Pas in de buurt van de Poolcirkel beginnen de deelne mers aan hun opdrachten, 'Day Challanges' genoemd. De organisatie maakt deelnemen eenvoudig. Elke auto is geschikt, mits voorzien van winterhanden en winterharde olie en andere vloeistoffen. De twee Brouwse teams gaan een stapje verder. Hun auto's hebben stoelverwar- ming. De Ford heeft al motorver warming; voor de Chevrolet wordt dat overwogen. Beide au to's hebben nog volop ruimte voor bestickering door sponsors. keld. Het schadebedrag schat hij op 2500 a 3000 euro. In het verle den zijn vaker vernielingen ge pleegd aan de recreatieve voorzie ning van Staatsbosbeheer bij Plan Tureluur. „Toen hadden we nog geld om de schade te herstellen. Nu we nog maar dertig procent van het oude budget krijgen voor recreatieve voorzieningen, is dat geld er niet meer", legt Fluijt uit. Volgens hem blijft het hele jaar rustig, maar worden zodra de zo mer aanbreekt overal vernielin gen gepleegd. „Op de Vroongron- den en de Schelphoek bij Seroos- kerke op Schouwen-Duiveiand was het onlangs ook weer raak." RENESSE - De Giro di Schou wen-Duiveiand beleeft zondag 3 augustus zijn vijfde editie. Dit fietsevenement start en finisht bij strandrestaurant Our Seaside. Vo rig jaar deden bijna 600 fietsers mee op de 25 km, 50 km en 100 km. Het evenement is voor race- fietsers en mensen op stadfietsen. De route voert door duinen en bos. Tussen 9-11 uur kan er gestart worden. Voor de eerste 200 deel nemers heeft de organisatie een presentje: een roze UV400 bril. Van de opbrengst gaat een deel het naar Hospice in Zierikzee. BURGH-HAAMSTEDE - Het Rondje Kunst langs ateliers en galeries zondag door Burgh-Haamstede biedt een divers aanbod. De route voert kunstliefhebbers onder meer langs schilderijen en beel den van Elly Mes, houtdraaiwerk en keramiek in atelier 'Bie Maes' en langs diverse kunstuitingen bij Galerie Borsboom in Burgh en bij Galerie Het Oude Raadhuis in Haamstede. De locaties zijn geo pend van 12.00-17.00 uur. Nadere informatie: www.rondje-kunst.nl Het parkje komt op de grens van België, Brabant en Zeeland. De meest westelijke molen staat pal naast de grens met de gemeente Reimerswaal. Woensdagavond was er in het ge meentehuis in Hoogerheide een inloopavond over de plaatsing van de vijf turbines. Slechts een handjevol mensen kwam een kijk je nemen. De wijziging van het bestemmingsplan heeft ter inzage gelegen en volgens Susan Brooij- mans van de gemeente Woens- drecht zijn daar geen reacties op gekomen. „Alleen de natuur- en milieuvere nigingen Namiro en Benegora plaatsen kanttekeningen." Volgens Alex Ouwens, projectont wikkelaar wind op land bij Eneco, heeft de voorbereiding voor de plaatsing van deze vijf windturbi nes twaalf jaar in beslag geno men. Als alles meezit, begint de aanleg van de windturbines begin 2016, waarna ze in de loop van 2017 ope rationeel moeten zijn. Anbo houdt vakantiebingo Orgelconcert door Laure Dermout De orgelwereld lijkt vooral door mannen gedomineerd te worden. Dinsdagavond echter bespeelt de getalen teerde organiste uit België Laure Dermaut vanaf 20.00 uur het Van Vulpen-orgel in de Sl Nicolaaskerk van Brou wershaven. Zij speelt staan werken van o.m. Buxtehude, Böhm en Bruhns evenals de compositie Musica Ricercata van György Ligeti. Mobiele infopunt slechtziendheid Om zoveel mogelijk mensen te voorzien van informatie en advies over slechtziend en blindheid trekt Koninklij ke Visio met een Mobiel In formatiepunt in de regio's in. Maandag 28 juli staat de mo biele informatiestand van 14.00 uur tot 16.00 uur opge steld bij woonzorgcentrum 't Opper aan de Dokter De Kockstraat in Bruinisse. De Anbo-afdeling Zierikzee houdt dinsdagmiddag 29 juli een speciale vakantiebin go voor ouderen. De spel- middag is in het Hervormd Kerkcentrum aan het Haven plein in Zierikzee. Voor de deelnemers zijn er tal van mooie prijzen te win nen. De Anbo-bingomiddag be gint om 14.00 uur. ZATERDAG 26 JULI 2014 door Joeri Wisse POORTVLIET - De schade die vanda len hebben aangericht aan een in formatie- en rustpunt van Staats bosbeheer bij Poortvliet wordt waarschijnlijk niet hersteld. „Ik zou niet weten waar ik het geld van daan moet halen", zegt een 'ge schrokken' boswachter Dirk Fluijt. HOOGERHEIDE - Van een windturbi ne meer of minder lijken bewoners van de grensregio niet wakker te liggen. Eneco gaat vijf nieuwe wind turbines plaatsen in de Woensd- rechtse polder nabij de Kabeljauw kreek. ZIERIKZEE BROUWERSHAVEN BRUINISSE Jeffrey en Johan van Beveren (links) en Jeanne en Simon van den Hamer met hun auto's voor de Grote Kerk van Brouwershaven, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 91