Onderhoudsbedrijf IM Group failliet Watersnoodmuseum opent tijdelijk filiaal in Zierikzeese winkelstraat 44 Tegen betaling bezorg ik verlanglijstjes bij de kerstman in Finland 24 SCHOUWEN-DUIVELAND SERIOUS REQUEST Ondernemers vragen tijdens autorit van 7200 kilometer om uitdagingen die zij tegen betaling uitvoeren. Industrial Maintenance Group werd ruim twee jaar geleden opge richt door drie Zeeuwen. Zij werk ten als inleenkrachten bij Zalco. Na het faillissement van de alumi- niumproducent verloren ook zij hun baan. De drie - uit Koudeker- ke, Yerseke en Terneuzen - onder hielden dertig kranen bij Zalco. Zij werkten officieel voor ECL en waren dagelijks aan het werk in Vlissingen-Oost. Hun ontslagver goedingen investeerden de drie in hun nieuwe bedrijf. Koudekerken aar René Harinck, mede-operich- ter van Industrial Maintenance Group, wilde gisteren geen toe lichting geven op het faillisse ment van het bedrijf. Hij beschik te over 51 procent van de aande len. Een vierde ECL-collega die bij Zalco werkte, werd in 2012 in dienst genomen. Industrial Main tenance Group kon bij de start van het bedrijf de voorraden over nemen van ECL. De orderporte feuille was toen voor de helft ge vuld, met klanten in Zeeland, Ne derland, Engeland en Schotland. BROUWERSHAVEN - „Ik durf best een sneeuwengel te maken in bi kini," beweert Jeanette van den Hamer, „maar dat moet dan wel véél geld opbrengen." Vier inwoners van Brouwersha ven doen in december mee aan de Noordkaap Challenge. Het geld dat ze onderweg verdienen met het uitvoeren van opdrach ten, gaat naar de 3FM-actie Se rious Request. „We wilden al langer eens die kant op en nu kunnen we een mooie reis combineren met een goed doel," verklaart Johan van Beveren zijn deelname. De Brouw- se vishandelaar en cafetariahou der (48) maakt de reis met zijn 21-jarige zoon Jeffrey. Van Beve ren is enthousiast gemaakt door zijn bevriende stadgenoten Si mon en Jeanette van den Hamer. Simon (53) heeft een transportbe drijf en leanette (48) een kleding atelier. „Wij gaan regelmatig op vakantie naar Scandinavië," ver telt Simon. „De Noordkaap Chal lenge volgen we al langer. Die is er niet alleen voor Bekende Neder landers, vinden wij, maar ook voor ons." De Van den Hamers belden de Van Beverens en zo werd de in schrijving nog dezelfde avond ge regeld. Brouws Artie Team I (Van den Ha mer) en Brouws Artie Team II (Van Beveren) vertrekken op 8 de cember voor de reis van 7200 kilo meter (heen en terug) naar het noordelijkste puntje van Noorwe gen: de Noordkaap. Team I doet dat met een Ford Ran ger (5 cilinder, 200 pk) en Team II rijdt een Chevrolet Avalanche met acht cilinders en 275 pk on der de motorkap. „Maar het is geen competitie, hoor," verduide lijkt leanette. „Je moet elkaar juist helpen. Er rijdt ook een lelijke eend mee en die moet 20 decem ber ook weer thuis komen," De uitdaging zit 'm in de opdrach ten, legt Simon uit. Jeffrey: „We komen door Rovaninie in Fin land, waar de kerstman woont. Te gen betaling wil ik daar best ie mands verlanglijstje afgeven. Ik kan ook het bordje 'Bouwersha ven' plaatsen bij de grote wereld bol die op de Noordkaap staat." „Of we maken een grote sneeuw pop", vult Simon aan. De twee Brouwse teams maken foto's en filmpjes, waarmee ze kunnen be wijzen dat ze hun opdrachten hebben uitgevoerd. Jeanette: „We zoeken mensen die ons willen uitdagen. Verzin maar iets en zeg wat het je waard is." „Ho, ho," onderbreekt Simon. „We gaan geen halsbrekende toe ren uithalen, hoor." „Maar een ijsduik doen we wel", zegt Jeanette. SCANDINAVISCHE DUISTERNIS Dit pop-upmuseum moet toeris ten enthousiast maken voor een bezoek aan het echte museum in Ouwerkerk. In het Zierikzeese filiaal komen foto-impressies van de vier thema caissons in Ouwerkerk, er zijn beeld en geluid uit 1953 en verder is er aandacht voor het Ouwer kerkse krekengebied, voor kunst en het Oral Historyproject met ge sproken getuigenissen van de Ramp. Volgens directeur Siemco Louwerse krijgt het pop-upmu- seum de emotie en de intensiteit van februari 1953 beter over het voetlicht dan andere promotie- middelen. Het tijdelijk museumfiliaal past in de promotiecampagne die ver der bestaat uit billboards, regiona le tv-spotjes, flyers en adverten ties in toeristische tijdschriften. „De eigenaar van het winkelpand heeft de ruimte om niet beschik baar gesteld," vertelt Louwerse. „Misschien zetten we ons mu seum later op een andere plaats nog eens in de etalage. Maar we gaan dit eerst eens een maandje aanzien." In het leegstaande winkelpand zat vroeger opticien Gudde. Na re novatie door de nieuwe eigenaar was er tijdelijk een beeldend kunstproject in gevestigd. Het pop-upmuseum is de hele au gustusmaand geopend van dins dag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Het wordt gerund door vrijwilli gers, die normaal in Ouwerkerk actief zijn. Toerismewethouder Jacqueline van Burg opent het tijdelijke mu seumfiliaal vrijdagochtend 1 au gustus om 10.00 uur. DEBUUT OP KERMIS RENESSE raat» karcher OOK TIJDENS DE VAKANTIE STAAN WIJ VOOR U KLAAR IN ONZE SHOWROOM EN BOUWSHOP Brouwenaren op Noordkaap voor goed doel MIDDELBURG - Het Middelburgse bedrijf Industrial Maintenance Group is failliet. Het bedrijf voerde inspecties en onderhoud uit aan technische installaties van andere bedrijven. RENESSE - Het Schouwse toeristendorp Renesse is de eerste kermis voor Dun can Kabalt met zijn fonkelnieuwe Uncharted Funhouse (foto), dus waren er gis termiddag bloemen voor deze ondernemer uit Alphen aan den Rijn. De Renes- ser kermis, die gisteren begon, telt dertig zaken en duurt tot en met woens dag. Twee dagen later, zaterdag 2 augustus, begint de kermis van Zierikzee. Dit evenement duurt tot en met donderdag 7 augustus en telt ongeveer 25 at tracties. „Hier moet je knallen met die ballen. Hier moet je mikken op die blik ken!", klonk het gisteren bij de ballengooitent. foto Ronald den Dekker door Ton van den Nouweland Jeffrey van Beveren Aan de Noordkaap Challenge kun nen twintig teams meedoen. Er zijn nu zestien inschrijvingen. De Challenge speelt zich groten deels af in het donker. In Stockholm gaat medio decem ber de zon om 8.30 uur op en om 14.45 uur weer onder. Op de Noordkaap komt de zon niet op. De temperatuur schommelt tij dens de Noordkaap Challenge tus sen min 5 en min 35 graden. Sneeuwengel maken: op je rug in de sneeuw liggen en armen en be nen bewegen, zodat afdruk van 'engel' ontstaat Facebook: Brouws Artie Team E-mail: brouwsartic@gmail.com door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het Ouwerkerkse Wa tersnoodmuseum betrekt tijdelijk een winkelpand aan de Mol 7 in Zierikzee. Raab Karcher Middelburg Waldammeweg 2 4338 PJ Tel. 0118-625 055 J Openingstijden van 25 juli t/m 16 augustus 2014: Bouwshop en magazijn: maandag t/m vrijdag I 08.00 - 16.00 uur zaterdag I gesloten Showroom: maandag I gesloten dinsdag t/m vrijdag I 09.00 - 17.00 uur zaterdag I 09.00 - 16.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 90