Dat is van die gek die beweert dat de hele Odyssee van Homerus zich niet heeft afgespeeld in Griekenland maar rond de Noordzee" rockopera O DIE ZEE 9 1 t/m 23 augustus Fort Rammekens stelling zichzelf, want de voorstelling dicteert. Dat is altijd heel wonderlijk. Trouwens ook de acteurs hebben een grote inbreng." De muzikale begeleiding in O die zee komt van Ocobar, een Rotterdams trio bestaande uit een bassist, een gitarist en een drummer. Ocobar kreeg vooral bekendheid als de huis band bij Holland Sport en van muzikale on- De muzikanten waren volledig vrij in het schrijven van de muziek dersteuning bij voorstellingen van Freek de Jonge. Daarnaast zijn drie blazers, drie strij kers en negen zangeressen aan het muziekge zelschap toegevoegd. De regisseur noemt de totstandkoming van de voorstelling een interessante kruisbestui ving van disciplines. De acteurs, de muziek, maar ook de locatie waar O die zee speelt, is volgens De Ket cruciaal. „De plek is bijna betoverend. Het is een na tuurgebied van Staatsbosbeheer waarin we spelen. Ook als je daar gewoon zit en er ge beurt niks, dan heb je al een mooie tijd. Eigen lijk kijk je na elke scène naar een leeg decor, de bomen, het water. Met zetstukken vullen we alles steeds in. Daarna gaan we weer terug naar nul. Het wordt echt spektakel. Zo hebben we drie gigantische windturbines die hebben we nodig als de zeegod Poseidon in woede uit breekt. En dan hebben we nog onze special ef fects. De cycloop in het stuk is wel twintig me ter hoog. Die stapt over de tribune met toe schouwers heen." ZATERDAG 26 JULI 2014 Van links naar rechts, de acteurs: Gusta Geleijnse, Myrthe Burger en Harpert Michielsen. Robert Jan Stips O d'ie Robert Jan Stips brengt eenheid in de muziek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 85