1 rockopera Ken jij die andere vier? Ik dacht het niet" Jij bent Michael en die andere twee zijn, ik dacht het niet" O DIE ZEE 7 1 t/m 23 augustus Fort Rammekens -i EP moeten de acteurs zich inleven in hun rol. Boy zegt bijna zichzelf te spelen. „Het komt in elk geval dicht in de buurt. Ik sta volop in het leven. In geval van nood probeer ik de humor erbij te halen om de boel glad te strijken." Voor Tijn is dat anders. Hij staat verder van zijn rol. „Van nature ben ik vrij bedachtzaam. In mijn rol flap ik er van alles uit. Het is dus even zoeken naar de goede toon." Ook Steyn is nog steeds zoekend. „Het gaat de goeie kant uit", zegt hij. „Ik speel de ultieme twijfelaar. De hele tijd moet ik kiezen. Ik wil eigenlijk alles. Maar als je kiest, betekent het ook dat je iets verliest." Op het moment van het interview repeteert het gezelschap nog binnen. Het gaat dan nog vooral over de inhoud van de scènes. Ze probe ren overzicht te krijgen van het geheel en er grip op te krijgen. Straks spelen ze op een vlot op het water bij Fort Rammekens. „Spelen op locatie is anders dan binnen", zegt Steyn. „Een theater is een vierkante doos. Buiten heb je een oneindig decor. Je hebt alle mogelijkhe den. Bijvoorbeeld opkomen van vijftig meter verderop. Dat maakt het bijzondèr. De omge ving krijgt ook een betekenis in de voorstel ling, de bomen, de vogels die voorbij vliegen." De muziek, het gigantische decor. De acteurs noemen de productie uniek. „O die zee kan je ook alleen maar zien in Zeeland", zegt Steyn. „Tenzij ze het Fort naar de Randstad verplaat sen. Verder is het één feest. Serieus, maar ook grappig. Er valt veel te lachen. Lachen om se rieuze thema's." Eigenlijk is de muziek een trip, een reis door het Nederlandse popland schap. De acteurs hebben zich vastgebeten in de door Tom de Ket en Huub van der Lubbe ge schreven teksten. De muziek is door verschil lende Nederlandse muzikanten eronder gezet. Robert Jan Stips heeft zelfs verschillende lied jes gecomponeerd. Verder werkten mee: Tjeerd Bomhoff, Eefje de Visser, George Kooy- mans, Onno Smit - Paul Willemsen, Beans Fatback, Rob Klerkx (Moke-Klerkx The Se cret), Frédérique Spigt. Daniel Lohues, Henk Hofstede, Torre Florim (De Staat), Nico Arz- bach, Hans van der Lubbe, Bas Kennis (Blof), Marike Jager, The Black Atlantic, Rob Klerkx, Mario Goossens (Triggerfinger), George Kooy- mans, Lavalu, Moss. ■■h'n ZATERDAG 26 JULI 2014 1 Steigers, pontons, bruggen, trappen en bootjes die drijven op zelfgemaakte drijvers: O die zee in wording. I Myrthe Burger speelt Penelopé, Lotus lady, Sirene, Wellnes hostes, Theresias. Op de achtergrond de vrienden Boy, Steyn, en Tyn. O die Steyn de Leeuwe alias Ilias in O die zee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 83