rockopera „Homerus, de dichtkunst, de filosofie en de democratie „Ik dacht al wat ligt hier, maar het is een bakermat" O DIE ZEE 5 1 t/m 23 augustus Fort Rammekens 44 Na een avondje tokkelen toch deel uitmaken van een groter gezelschap, dat van O die zee Wm<&- uitgelicht en dat dat ook nog op precies het goede moment gebeurt. Dat was het begin van allerlei speciale effecten en een onvergete lijk schouwspel. Ik geef het je te doen. De man die dat kan is Tom de Ket. En nu zitten Tom en ik samen in O die zee." De songteksten van Van der Lubbe zijn aange vuld met een aantal teksten van Tom de Ket. En voor de muzikale eenheid staat Robert Jan Stips borg. Grote projecten kunnen niet ge trokken worden door een persoon. Het is teamwerk en dan lukt het ook om een groot scala aan Nederlandse muzikanten te bewe gen muziek onder de tekst te zetten. „Ik had ook wel verwacht dat deze formule goed zou werken", zegt Van der Lubbe nu. „Als muzi kant ben je toch vaak alleen bezig. Nu kun je na een avondje tokkelen, toch deel uitmaken van een groter geheel, een groter gezelschap, dat van O die zee." De cast repeteert al een tijdje in Zeeland en schuift steevast na een dag oefenen aan de lan ge tafel aan in theater De Wegwijzer. Daar worden fouten besproken en verbeteringen voorgesteld. Het pad naar de première wordt hier geëffend. Deze vrijdagavond is er voor Huub van der Lubbe een verrassing geregeld. Hij krijgt voor de eerste keer enkele songs te horen uit de rockopera. Als, een romantische storm klinkt de Ouverture O die zee, die gezon gen wordt door Steyn de Leeuwe, met muziek van Robert Jan Stips. Een stevige rock and roll volgt, Nog een keer met tekst van Huub van der Lubbe. Beans and fatback hebben de mu ziek eronder gezet. „Hier wil je toch bijho ren", zegt Van der Lubbe. ZATERDAG 26 JULI 2014 V 1 O die Repetitie van violisten, onder leiding van Robert Jan Stips. Huub van der Lubbe 1/ lllll Waar eens Troje lag, is gesitueerd bij Fort Rammekens in Ritthem. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 81