M Seizoen 2 Mr. Selfridge DeStem KIJKTIP zaterdag 20.20 uur Hij hoopte erop, lonkte ernaar Want Henny Huisman wilde dolgraag weer op de televisie. Bij SBS 6 keert hij in augustus terug met zijn Surprise show In een ander jasje en in een andere rol, maar wél in beeld. Schakel even zo'n 35 jaar terug. Het was voorbij met de loop baan van Henny Huisman als drummer. Hij droomde van succes als tv-presentator. Mij merend over applaus voor de camera's reed hij schijnbaar doelloos door Hilversum. „Ik had er niks te zoeken, maar bij ieder omroepgebouw fan taseerde ik over wat er daar achter de mu ren gebeurde. Dan bedacht ik programma's die ik zou kunnen presenteren." Bij alle omroepen bood Huisman zijn dien sten aan, maar overal bleef de deur dicht. Tot tv-producent Joop van den Ende hem bij toeval in het Alkmaarse AZ-stadion aan het werk zag. Daar kreeg Huisman de tribu nes stil toe hij tijdens de rust van een voet balwedstrijd de beginnende zanger André Hazes aankondigde. Zou hij zoiets niet voor tv kunnen doen, vroeg Van den Ende. Waarop Huisman toehapte met de zin: „Meneer, ik ben gemaakt voor de televi sie." Een indrukwekkende showbizzloopbaan volgde. Hij was de bedenker en het gezicht van de Playbackshow en de Soundmixshow, concepten die wereldwijd werden ver kocht. Daarna presenteerde hij de Surprise show, waarin bijzondere wensen van kij kers in vervulling gingen. Hij trok een mil joenenpubliek, wat hem de titel 'kijkcijfer- kanon' opleverde. Het was precies in de tijd dat commerciële zender RTL in Neder land van start ging. Om zeker te zijn van kijkers bood het nieuwe station pu bliekstrekkers als André van Duin, Ron Brandsteder en Henny Huisman megacon- tracten. Maar los van het geld genoot Huis man vooral van het succes. De hunkering naar erkenning was beloond. Dat RTL hem in 2002 terzijde schoof, kwam daarom hard aan. Het voelde koud, buiten de warmte van de schijnwerpers. Want wie was hij eigenlijk nog zonder de status van de gevierde tv-gastheer? Goed, er waren incidentele klussen bij de EO, waarvoor hij bijvoorbeeld Korenslag presen teerde. Ook schoof hij in allerlei program ma's aan als gast. Maar een eigen show kwam er niet meer. Henny Huisman moest zichzelf opnieuw uitvinden. Dat deed hij door zich fanatiek te richten op zijn rol als opa van vijf klein kinderen. Maar hoe vaak zijn vrouw hem ook influisterde dat hij Hilversum moest vergeten - 'Henny, het is toch helemaal niet meer nodig?', tóch bleef het kriebelen. De heimwee naar de camera was niet te temmen. Dus lonkte hij, net als 35 jaar gele den, opnieuw naar de zenders. Om Hilver sum wederom met zijn diensten te besto ken. Het duurde even voor het lukte. En op nieuw is het de buitenwacht die hem voor de camera brengt. Deze keer trok presenta tor Beau van Erven Dorens net zo lang bij de kopstukken van SBS aan de bel tot ze zijn oude makker Huisman (63 jaar) betrok ken bij een nieuwe versie van de Surprise show. Onder de titel Surprise surprise komt die vanaf 30 augustus op zaterdagavonden op televisie. Van Erven Dorens en Huis man presenteren het nieuwe concept sa men met zangeres Do en Airen Mylene. „In dit tijdperk van skypen en wereldrei zen is niemand meer verrast als er een tan te uit Australië de studio binnenstapt. Maar het aspect verrassen blijft een boeiend uitgangspunt voor televisie", zegt Huisman. „De kunst is de onderwerpen en de gasten zó zorgvuldig te kiezen, dat er bij de kijker meteen een gunfactor ontstaat." Als presentator is hij sterker geworden, zegt hij. „Nu ik het een en ander heb mee gemaakt, begrijp ik mensen beter." Zijn dienstjaren zijn een pluspunt, vindt Huis man bovendien. „Als ik met een surprise aanbel, hoef ik me niet voor te stellen. Heerlijk om er weer bij te horen." »f Hollandse Hoogte door Jan Vriend reageren? media@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69