PZC 1 s In het spoor van La grande bellezza 2 3 ROME WAAR EN WAT Waar je vroeger nog door rekken met ge bruikte kleding of tussen andere spul len kon speuren naar mooie koopjes, wordt de kans op een goede vangst tegenwoordig alsmaar klei ner. In Nederlandse steden is tweedehands hartstikke populair. Kilowinkels, trendy vintage en high-end boetieks hangen vaak gepeperde prijskaartjes aan hun gebruikte waar. De charme van koopjes scoren is daardoor haast verdwenen. Nee, dan liever naar Gent. De middeleeuwse stad heeft een zeer rijk aanbod van brocante, tweede hands, vintage en nieuwe nagemaakte re tro. Natuurlijk wordt ook in de Vlaamse stad weieens de hoofdprijs gevraagd, maar meestal valt het mee. Een mooi startpunt van een snuistertoer is de herkenbare burcht Gravensteen. Vanaf hier loop je in een paar tellen naar de Kraanlei. Óp nummer 8 vind je Priem. Daar verkopen twee bejaarde zussen vinta ge en retro behang. Steek de Meerseniersstraat over naar de Vrijdagmarkt. Zelfs op dit soort grote plei nen vol horeca en toeristen duiken authen tieke brocantewinkeltjes vol kitsch, antiek en 'rommel' op. Zoals De Coster Roland op nummer 8. Schuin ertegenover vind je Sweet P, een winkel waarin retro dameskle ding en accessoires uit de jaren vijftig wor den verkocht. De Baudelostraat, een zij straat van de Vrijdagmarkt, is een walhalla voor liefhebbers van tweedehands. Alterna tief op nummer 15 verkoopt een mix van nieuwe en vintage kleding. Ernaast zitten de mini-rommelmarkt Antiek-Depot en Toys Things, een winkel vol jeugdsenti ment met geweldig vintage speelgoed. Cent loopt over van de brocante, tweedehands, vintage en 'nieuwe' retro. Anders dan in Nederlands steden, is het er - meestal - nog betaalbaar ook. Ca mee snuisteren, zoals Centenaars het zoeken naar (gebruikte) pareltjes noemen. Loop de Baudelostraat uit en je staat op de Ottogracht. Het Tijdreisbureau, aan de Ot togracht 35, biedt een potpourri van curio sa, vintage en retro. Elke kamer in deze kleurrijke winkel is per tijdperk ingericht: Alsof je een tijdreisje naar vroeger maakt. In een oude kerk aan Nieuwpoort 2, aan het einde van de Ottogracht, huist Galerie St. John. Verwacht hier echt(e) antiek en kunst, met bijbehorende prijzen. Iets bui ten de snuisterroute aan de Sint-Jacobs nieuwstraat 85 verkoopt Myriam Wulffaert vintage dameskleding die ze met kleine aanpassingen een modieuze look geeft. De Serpentstraat is een verzameling van kleine winkeltjes vol retro-uitziende mer ken en vintage. Opvallend is Zsa Zsa Rou ge op nummer 22, dat onder andere repli ca's verkoopt van telefoons uit de jaren zes tig in hebberigmakende pastelkleuren. Om de hoek in de Onderstraat kun je een gepaste pauze inlassen in Pink Flamingo's. In dit kleurrijke kitschcafé barst het van de plastic hertengeweitjes en vintage elpees aan het plafond en de muren. Gentenaars drinken hun koffie bij Mokabon (Donker steeg 35), een paar minuten lopen richting de Korenmarkt via de Langemunt, waar het interieur sinds de jaren zestig niet meer is vernieuwd. Voor designer vintage passeer je de futuris tische Stadshal. Via de Mageleinstraat loop je naar de Henegouwenstraat. Op nummer 75 kun je bij Patricia Vintage it-bags en kle dingstukken kopen van merken als Chanel en Prada. Als je portemonnee dik genoeg is, winkel je een paar straten verderop bij Olga's Retro aan de Korte Meer 23. Krijg je de kastdeuren niet meer dicht door alle kle ding? Ongewenste vintage kun je bij Olga's Retro ook verkopen. Een betaalbaar souvenir om een dagje snuisteren mee af te sluiten, vind je bij The Fallen Angels aan de Jan Breydelstraat 29. De winkel verkoopt een mix van ouder wetse beren, speelgoed en ansichtkaarten. In het weekeinde is het aanbod van tweede hands artikelen in Gent nog uitgebreider. Van vrijdag tot en met zondag wordt rond om de Sint-Jacobskerk een rommelmarkt gehouden. Aan de Ajuinlei is er elke zon dagmorgen een markt vol (tweedehands) li teratuur, a la de bekende boekenstallen langs de Parijse Seine-oevers. Ottogracht tekst en foto's Cintha Rood •Baudelostraat Kraanlei# Gravensteen Meersenierstraat ^Vrijdagmarkt 9 ^Sint-Jacobskerk Jan Breydelstraat Langemunt Serpenstraat Onderstraat Nieuwpoort Korenmarkt Donkersteeg Sint-Jacobsnieuwstraat Korte Meer *Ajuinlei Mageleinstraat Henegouwenstraat Snuisteren in Cent 1 Het historische deel van Gent is autovrij, in het centrum ligt bijna alles op loopafstand. Als je al er gens komt met de auto, is het vin den van een parkeerplek lastig. Tip: kies voor de trein en huur een fiets (a 9 euro per dag). Van af Utrecht Centraal ben je na een overstap in Rotterdam en Antwer pen in zo'n drie uur in Gent. Zo wel vanaf station Gent-Sint-Pie- ters als Gent Dampoort rijden bus sen en trams naar hartje centrum. Meer info op www.visitgent.be.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65