SPECTRUM 9 was. Dat was dus die zenuwpijn en laat nu net aan de onderkant van je voeten ALLE zenuwuiteinden zitten! Het voelde echt als staan op HETE KOLEN. 20 minuten later en na drie keer gedrukt te hebben is het nog NIKS beter en gil ik het nog steeds (letterlijk!) uit van de pijn. Nu inmiddels een uur pijn en papa die trouw mijn voeten masseert! Tot overmaat'van ramp komt ook nog eens mijn sonde uit de neus van het gil len, dus kunnen ze ook bepaalde medicij nen niet geven...' Maar ook dat ging voorbij, en eigen lijk waren er alleen goede berichten. Bij de eerste scan, die na drie maan den moest uitwijzen of er kankercel-» len waren gevonden, belde het zieken huis met de boodschap dat Faber nog steeds schoon was. 'Go celebrate the good news', zeiden ze. Wat een op luchting. Heerlijk. Faber heeft, vertelt moeder Romy, ogenschijnlijk weinig nare herinnerin gen. Dood, ziek, het zegt hem alle maal weinig. „Hij voelde zich ook niet ziek", zegt vader Joost. „Wel geremd, omdat hij van alles niet mocht door de slangetjes. Toen de lijn eruit mocht, en hij hoorde dat die nooit meer terug hoefde, vroeg hij: 'Echt nooit meer?' Ik heb hem nog nooit zo blij gezien." Sinds het gezin eind april uit de VS te rugkeerde, probeert het de draad weer op te pakken. De eerste mijlpaal is in- 66 Toen Faber hoorde dat hij nooit meer een sonde hoefde, vroeg hij: 'Echt nooit meer?' Hoe het verder gaat? „Het eerste jaar blijft spannend", zegt Joost. „Als het dan terugkomt, starten ze meestal geen behandeling op. Dat kan het lichaam niet aan. En dan is het dus over." Ondertussen worden Faber en zijn ouders voor elke kleinigheid - ooront steking, waterpokken - naar het zie kenhuis gestuurd. Want vanwege de immunotherapie durft geen enkele arts risico te nemen. En bij pijn in Fa- bers been rijst onmiddellijk weer de angst voor een neuroblastoom. „Dat zal nog wel een jaar of vijf zo blij ven", denkt Romy. Maar alles bij el kaar overheerst toch het vertrouwen. En de hoop dat na een onvoorstelbaar jaar, het leven langzaam maar zeker weer zijn gewone gangetje zal gaan. Faber, hoe was het in Amerika? De kleuter op de bank tuurt ver stoord naar zijn computerspel. Hoe was het Faber? Wat gingen we doen in Amerika? „Op de matjesglijbaan." En het zieken...? „Ziekenhuis." middels achter de rug: in juni bleek bij de driemaandelijkse controle dat Faber nog steeds vrij is van kankercel len. Nu is Faber aan het 'ontprinsen', zoals ze dat thuis noemen. „Hij was altijd het middelpunt, dat is hij nu niet meer", zegt Joost. „In de klas is hij ge woon weer een van de kinderen." Romy: „Iedereen keek hem altijd aan en kinderen gingen vragen stellen over het slangetje uit zijn neus. Dat is er niet meer en dat is wel fijn." Op het sociaal-emotionele vlak heeft hij wat achterstand opgelopen, omdat hij weinig in groepen kinderen heeft verkeerd. Maar dat wordt snel ingelo pen. Faber moet - je zou het niet zeg gen - ook nog netjes leren lopen. Want door het vele liggen, was zijn spierkracht verdwenen. Door de che- mokuren stopte hij bovendien bijna met groeien, maar met 3,5 centimeter erbij in anderhalve maand, wordt die schade snel ingehaald. Faber (foto links) tijdens zijn therapie in dé VS en vorige week tijdens een bezoek aan Beekse Bergen in Hilvarenbeek. foto's Persbureau van Eijndhoven en privé „Leuk!" Hoe was dat? reageren? „Ook leuk." spectrum@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61