Wi Suppen op Middelburgse gracht Op naar de Plompetoren Voor elk wat wils op Weitjerock Dansend dichter bij elkaar ZOMERKRANT 5 ZATERDAG 26 JULI 2014 ZATERDAG Domburg, Walcheren Boerenmarkt Markt, van 11.00 tot 18.00 Grijpskerke, Walcheren Ringrijden Grijpskerke Kerkkring, gehele dag Middelburg, Walcheren Mosselfeesten Elk deelnemend café en restaurant heeft zijn eigen programma. De een legt de nadruk op het eten, bij ander voert muziek de boventoon. Vlasmarkt, gehele dag Serooskerke, Walcheren Kunst- en cultuurroute Midden Walcheren Op deze prachtige (fiets)route, tonen de kunste naars hun werken in ejgen- en/of gastlocaties. Zandput 5, van 13.00 tot 17.00 Vlissingen, Walcheren Kermis Vlissingfen. Ook zondag. Bellamypark, Nieuwendijk, Zeilmarkt, 13.00 tot 0.00 Vrouwenpolder, Walcheren Beachvolleybaltoernooi Eén van de grootste en gezelligste locaties uit het Be ach Volleyball Circuit. Het evenement biedt veel ge zelligheid, een lekkere barbecue, leuke feestjes en een eigen camping! Ook op zondag. Fort den Haakweg, gehele dag Vrouwenpolder, Walcheren Sjezenrijden Vrouwenpolder Centrum, gehele dag Kamperland, Noord-Beveland Uithavendagen Met kermis op het havenplateau, helicoptervluchten, een braderie, en een lasershow. Uithaven, vanaf 12.00 Wemeldinge, Zuid-Beveland Solextocht Gezellige solextocht door ons mooie Zeeland. Enkel volwassenen in bezit van (brommer)rijbewijs. Oostelijke Kanaalweg 4, van 9.30 tot 16.30 Aardenburg, West Zeeuws-Vlaanderen Optreden Nightflyer Optreden aan de Kaai. www.cultureelaardenburg.nl Kaai, vanaf 21.00 Cadzand, West Zeeuws-Vlaanderen Zomermarkten Cadzand-Dorp Kunstmarkt, boeken- en hobbymarkt rond de kerk. Streekproducten bij de molen. Oudere Kerzandte- naar vertelt in het weegbrughuisje over vroeger. Diverse locaties,van 10.30 tot 16.30 IJzendijke, West Zeeuws-Vlaanderen Mauritstoernooi Tijdens het Mauritstournooi in IJzendijke vinden er verschillende activiteiten plaats zoals krulbollen, boogschieten, gaaibollen, optredens en tombola. Ook op zondag. Oranjestraat 17a, van 14.00 tot 0.000 Oostburg, West Zeeuws-Vlaanderen Kinderen zijn de BAAS Springkastelen, rodeo op de woeste stier, mega hin- dernisbaan, enz. Markt, van 11.00 tot 16.00 Retranchement, West Zeeuws-Vlaanderen Live muziek met Patricia Foort Duinweg 1A, vanaf 21.000 Sluis, West Zeeuws-Vlaanderen Kinderrondleiding 'Op zoek naar J.H. van Dale' De gids vertelt in eenvoudige woorden een stukje van de geschiedenis en leuke weetjes over Sluis. Groote Markt 1 (VVV Sluis), van 10.30 tot 11.30 Renesse, Schouwen-Duiveland Kermis Centrum, vanaf 11.00 Renesse, Schouwen-Duiveland Proefduiken Grevelingenmeer Er gaat een nieuwe wereld voor je open. Met een complete duikuitrusting, duiken we het Gre velingenmeer in. De basisvaardigheden leer je in het zwembad. Hogezoom 149, gehele dag Scharendijke, Schouwen-Duiveland Schaerendiekdag, Scharendijke Dorpsstraat en Platteweg, van 10.00 tot 17.00 Zierikzee, Schouwen-Duiveland Grote Boekenmarkt Calandweg, van 10.00 tot 16.00 ZONDAG Veere, Walcheren NeoBarock - Grote Kerk Veere Je zylt maar de zoon zijn van de grootste componist aller tijden. Dat overkwam Carl Philipp Emanuel Bach, wiens 300e geboortedag gevierd wordt. Oudestraat 26, vanaf 15.30 Hulst, Oost Zeeuws-Vlaanderen Zomer in de Bierkaai Een schitterende plaats om vanaf het terras te genie ten van muziek, theater, dans en andere activiteiten. Vismarkt, van 14.00 tot 18.00 Hulst, Oost Zeeuws-Vlaanderen Wandeling en torenbeklimming Hulst De 60 meter hoge toren van de Willibrordusbasiliek met haar markante toren ziet men al van verre staan en nodigt uit tot een nader bezoek aan de histori sche vestingstad met haar 3,5 km lange vestingwal len en haar cultuurhistorische monumenten. Steenstraat 37 (VW Hulst), van 14.30 tot 16.30 Nieuw Namen, Oost Zeeuws-Vlaanderen Meester van der Heijdengroeve Hier komt oeraarde van 3,5 miljoen jaar oud aan de oppervlakte. En dat is uniek in Nederland. Nergens anders zijn schelpen, zand en fossielen uit het tijd vak van het Plioceen aan de 'bovengrond' te zien. Kerkepad, van 9.00 tot 17.00 Aardenburg, West Zeeuws-Vlaanderen Culturele week 'Aardenburgse Zomerkunsten 2014' Ter gelegenheid van de Culturele Week in Aarden burg wordt er op zondag 27 juli 2014 een Culturele Kerkdienst in de Sint Baafskerk georganiseerd. Thema: 'Doortocht'. Sint Bavostraat 5, van 10.00 tot 11.00 Cadzand, West Zeeuws-Vlaanderen Optreden Stefan van de Sande Vlamingpolderweg 3a (Strandpaviljoen Moio Beach), van 18.00 tot 21.00 Westenschouwen, Schouwen-Duiveland Wilgen, water en wind, themafietstocht Een themafietstocht - 80,1 km-op op het knoop puntensysteem, waarbij wilgensoorten extra aan dacht krijgen. Steenweg 13a, van 11.00 tot 18.00 Meer op www.vwzeeland.nl of onze site! min Summernight SUP 2013. foto Wendy de Weerdt Peddelend over de grachten van de hoofdstad tijdens Summer night SUP '14! Dit jaar voor de fanatiekelingen een nieuwe uitdaging: de SUP- expeditie van Veere naar Mid delburg! Een flinke maar mooie tocht over de Walcherse watergangen! Erva ring is niet nodig. Meer informatie: 0118-637475. Zaterdag, diverse loca ties, van 14.30 tot 21.00 uur. eitjeRock is een muziek festival met cabaret, sin- ger-songwriters, pop/rock muziek en dance is er voor elk wat wils. Toegang: 20 euro. Line-up: De Staat, Eva Auad, Tubelight,The Sore Lo sers, Customs, The Happy, Compact Disk Dummies, the Elementary Peng uins, e.a. Zaterdag, IJzendijke, Krabbe- gatweg 2, van 13.00 tot 2.00 uur. Zin in eens een keer iets anders dan fietsen? Maak eens een skeltertocht naar de Plompeto ren, de toren van Koudekerke. Met uit zicht over Nationaal Park de Ooster- schelde en vogelrijke gebieden, en de kans zeehonden en bruinvissen te spot ten. Groepen tot 22 personen zijn mo gelijk. Zaterdag, Westenschouwen, Natuurin- formatiepunt, Steenweg 13a, op het grote P-terrein bij de rotonde, van 11.00 tot 18.00 uur. SS Compact Disk Dummies, foto Switn Dancetour is niet alleen een gratis toegankelijk dance-eve- nement met DJ's, maar Dan cetour brengt mensen samen. Het bij elkaar brengen van mensen, in het bij zonder jongeren en jong volwassenen, staat centraal bij Dancetour. Zondag is Dancetour in Goes, Met Dannie, Sick Individuals en Yellow Claw. Grote Markt, van 14.00 tot 23.00 uur. Fietsers bij de Plompe Toren, foto Dirk-Jan Gjeltema S Yellow Claw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49