Het studentenleven is niet altijd feest ZOMERKRANT 3 Leestip 66 Ik geloof niet dat ik laatste Lisette Jonkman Als er één zomers boek is dat de afgelopen maanden is uitgekomen, dan is het wel Verslingerd van Lisette Jonk man. Het vervolg op Verkikkerd is een boek waar veel mensen naar uitkeken. Verslingerd gaat over Lucy, die in een studentenhuis vol nerds woont. Lucy is inmiddels een be kende beautyblogger geworden, en haar vriend Olivier is bezig een bekende zanger te worden. Als Lucy's vrienden en familie ook een hoop aandacht van haar vragen, vraagt ze zich af wat er écht belangrijk is in haar leven. Lisette Jonkman won in 2011 de Chicklit Schrijfwedstrijd, en sindsdien is ze niet meer weg te denken uit de Nederlandse schrijf- wereld. Verslingerd is, net als Verkikkerd, een luchtig boek waar je heel hard om moet lachen. Toch is er één duidelijk verschil tussen de twee boeken: Verslingerd is iets se rieuzer. Je moet nog steeds lachen om de personages, maar er is ook een aantal gebeurtenissen waarbij je het maar moeilijk droog kunt houden. Het leuke aan dit boek is dat het zo ontzettend herkenbaar is. Doordat het zich afspeelt in een studentenhuis, is het voor veel jongeren herkenbaar. En iedereen kent wel iemand die net zo klun gelig is als Lucy. men. „Met gewichtdragers kan je het ge wicht verdelen, ik heb zelf een speciale trekhaak gemaakt omdat ik denk dat je de sleepwagen dicht bij je trekker moet hebben." Ook de banden hebben natuur lijk invloed op de race. „Eigenlijk moet je geen nieuwe banden hebben, want hier mee ga je snel graven. Half versleten ban den zijn het mooist." Over de banden spanning wordt nog wel eens geheimzin nig gedaan. „Op de tractorplaats wordt de bandenspanning nog weieens geme ten, sommigen hebben dan de meters er van omgedraaid om dit niet prijs te ge ven." De achterliggende gedachten vol gens Boogaard: „Hoe meer lucht eruit is, hoe platter en langer de banden worden, je hebt dan meer contactoppervlakte en dus ook meer grip." Trekkertrek komt daarom niet alleen op brute kracht aan, maar het gewicht beter verdelen of wat betere banden kunnen het verschil ook maken. Het geluid van de motoren valt in de 5,5 ton klasse mee. Oordoppen heb je nodig in de zwaardere categorieën. „Er zit geen geluidslimiet aan trekkertrek, in de V8- en Vi2-klasse rijden speciale tractoren, die hebben geen geluidsdempers." Voor de echte tractorliefhebbers is er genoeg te beleven vandaag. „Toch zie je ook men sen die niks met trekkers hebben, die voor de gezelligheid en sfeer komen kij ken", zegt Boogaard. Voor de kinderen staat er een springkussen en op het ter rein staan ook wat kraampjes. Boogaard twijfelt of hij vandaag in de prij zen valt. „Mijn tractor heeft tweewielaan- drijving. Daarom moeten mijn voorwie len van de grond komen om de aandrij ving te houden. Ik heb nog niet genoeg wedstrijden gereden om dit onder de knie te hebben met deze tractor." Boogaard strijdt vandaag niet alleen om de prijzen, ook zijn eer staat op het spel. „Mijn vrienden doen het altijd goed. Ik ga er vol voor vandaag, aan mijn inzet zal het zeker niet liggen." Hij verwacht niet de volle honderd me ter te halen. „Maar ik geloof ook niet dat ik laatste wordt, maar je weet het natuur lijk nooit. Het liefst kom ik natuurlijk met een beker thuis vanavond", lacht Boogaard. ZATERDAG 26 JULI 2014 door Lilian van Gaaien Het eerste deel van deze serie, Verkik kerd, koop je voor 12,50 euro bij de boekhandel. Verslingerd is te koop voor 17,50 euro. geen wordt, het liefst kom ik natuur lijk met een beker thuis Pieter Boogaard, deelnemer trekkertrek Trekkertrek wordt gehouden in Aagtekerke. Het programma begint vanmiddag om 13.00 uur en eindigt om 20.00 uur. Entreekaarten kosten 12,50 euro. Voor kinderen van 4 tot 12 jaar is de prijs 5 euro. Lucy op het omslag van Verslin gerd, door Lisette Jonkman overbodige luxe zijn Pieter Boogaard gaat voor een beker tijdens de trekkertrekwedstrijd in Aagtekerke. foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47