PZC 2 en 3 Ritje in een retrobus Schouwen ontvangt FC Dordrecht Hotspot Uit alle uithoeken van het land komen duikers om de flora en fauna van de Oosterschelde te kunnen bewonderen. Geregeld zon, met hier en daar een wolk. Windkracht: NW 3 Neerslag: o mm Trekkertrek in Aagtekerke M Domburg Delicious: traiteur aan zee gglgjg Eén van de populairste duik- plekken langs de Oosterschel de ligt aan de rand van Scha- rendijke. Veel buitenlanders, maar ook plaatselijke bewo ners, komen naar de plek om te genie ten van al het moois onder water. Henk van leien is eigenaar van Di- ve-Inn De Kabbelaar. De duikshop staat naast de duikplek. Zelf neemt Henk ook nog regelmatig een duik, het liefst zo vaak als mogelijk is. „Het is heel han dig dat het hier zo dichtbij is. Als het even kan, springen we het water in", vertelt Henk. Henk is ooit door zijn zoon begonnen met duiken. „Hij volgde een duikcursus in het zwembad, en ik was het eigenlijk zat om de hele tijd aan het zwembad te zitten zonder iets te doen. Toen ben ik dus zelf ook maar begonnen. Ik vond het toen zo'n gave sport, dat ik het nu nog steeds graag doe." Inmiddels duikt Henk al ruim twintig jaar. „En ik ben voorlopig nog niet van plan om te gaan stoppen. In de zomer springen we vooral hier in het water, omdat hier ook mijn werk is. In de win ter proberen we meestal met een grote groep in het buitenland duiken. Egypte vind ik bijvoorbeeld een mooie plaats om te duiken." Henk heeft niet echt een favoriete plek om te duiken. „Elke plek heeft wel iets moois, iets bijzonders. In de Ooster schelde vind je vooral krabben, kreef ten en anemonen. De hele flora en fau na van de Oosterschelde kun je daar zien. Het is natuurlijk niet zo helder als in de tropische zeeën, maar dat is juist de uitdaging." FC Dordrecht speelt vanavond in Burgh-Haamstede op de vel den van voetbalvereniging DFS een oefenwedstrijd tegen de Schouw- se selectie. Organisator DFS is blij met het bezoek van de Zuid-Holland se club: „De keuze viel dit jaar op FC Dordrecht omdat deze club een prachtig seizoen achter de mg heeft maar net geen kampioen werd,. Op dit moment staan er play-offwedstrij- den tegen VW Venlo gepland om promotie alsnog te bewerkstelligen. Wij hopen natuurlijk dat dat gaat luk ken, want de Schouwse Selectie zal dan aantreden tegen een eredivisie- ploeg van komend seizoen." door Lilian van Gaaien Elke plek heeft iets moois Duiker Henk van leien in zijn duik-uitrusting. foto Ronald den Dekker In Sluis kunt u zaterdag een dagje terug in de tijd. Met een histori sche lijnbus uit de jaren '80 wordt een rit richting Maldegem (B) ge maakt. U reist in een oranje bus met oud donkerbruin interieur op lederen zetels, zoals in de tijd van toen... Daar bezoekt u het Stoomcentrum van Maldegem, waar u kennismaakt met alle facetten van het stoomtijd perk (stoomlocomotieven, een fa- brieksmachine, etc.). Sluis, Sint An- nastraat, van 14.00 tot 18.30 uur. O pagina 5: Alle uitjes in Zeeland Entree: volwassenen 6,00, kinderen tot 16 jaar 3,00. Zaterdag, Burgh- Haamste de, Leliendaleweg 13, vanaf 17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45