Regioselectie biedt Hoek goed partij Sidney Mast zet toon in Jumpin de Weel 38 SPORT WK VOETBAL IN RUSLAND WK 2018. De onderbuik zegt: wegblijven uit Rusland. Zo simpel is het niet. Giggs is nu al vol lof over Van Gaal Clubicoon Ryan Giggs is nu al vol lof over Louis van Gaal. De oud-speler van Manchester United is er van overtuigd dat de voormalige bondscoach de club naar nieuwe successen zal leiden. De assistent van Van Gaal ziet vooral veel gelijkenis sen tussen de Nederlandse trainer en Alex Ferguson. „Ze hebben een bepaald au ra over zich heen' een aura dat is voortgekomen uit het behalen van succes." Hoogerland achtste in Spanje Johnny Hoogerland is giste ren achtste geworden in de Prueba Villafranca-Ordizia- ko Klasika, een wielerwed strijd in Spaans Baskenland. De Zeeuwse wielrenner van de Italiaans Androni Giocat- toli-formatie had 44 secon den achterstand op de win naar, de Spanjaard Gorka Iza- girre van Movistar. Tweede werd diens landgenoot Luis Leon Sanchez, die in het ver leden succesvol was in ver schillende Touretappes. Haase neemt revanche op Joezjni Robin Haase heeft op het ATP-tennistoernooi van Gstaad revanche genomen op Michail Joezjni. De Rus won verleden jaar van de Ne derlander in de finale in de Zwitserse plaats. Haase re kende gisteren echter af met Joezjni, in de kwartfinale: 3-6 6-16-4. Haase neemt het in de halve finale op tegen Juan Mona co. De Argentijn versloeg in zijn kwartfinalepartij de Bra ziliaan Thomaz Bellucci: 7-6 (1) 6-1. NIJMEGEN - John van 't Schip ver woordde in een haastig getikte tweet een breed gedragen onder- buikgevoel. Verbijsterd over het neerhalen van vlucht MH17 deed hij een oproep aan de regering en de KNVB om het WK van 2018 in Rusland te boycotten. Op die ma nier kon het land worden gestraft voor de banden met de separatis ten in Oekraïne. Het bericht van de ex-international ging de we reld over, maar leverde niet de ge wenste reactie op. Echt verrassend is dat niet. Nuan ce en volkswoede gaan nu een maal slecht samen. In afwachting van de uitkomsten van een onder zoek naar de ramp zijn politici en bestuurders van voetbalbonden aan handen en voeten gebonden. De Fifa reageerde in dit verband zeer onhandig. Het orgaan stelde gisteren in een statement toer nooien te gebruiken om vrede in de wereld te brengen... Deze bombastische reactie kwam evenmin uit de lucht vallen. De Fi fa heeft nooit als moreel en ethisch kompas gediend. De cor ruptiezaak rond de toewijzing van het WK 2022 aan Qatar vormt daar het recentste voorbeeld van. Sportmarketeer Frank van den Wall Bake kijkt daarom een etage hoger. „De totale sportwereld moet een vuist maken", stelt hij. „De focus ligt weer op het voet bal. Er komt ook een WK judo aan, een Grand Prix Formule 1, een golftoernooi." Van den Wall Bake richt zijn hoop op het IOC, voorzitter Tho mas Bach in het bijzonder. „Als die nlensen uit alle sporten en hun bonden mobiliseert, dan dwing je de Fifa vanzelf in een eenzame, moeilijke positie. Dan kiezen voorzitter Sepp Blatter en zijn mensen vanzelf eieren voor hun geld. Ook al is Blatter een per soonlijke vriend van president Poetin. Bach moet gaan lobbyen. Dan krijg je vanzelf een schaap-dam-effect. Poetin mis bruikt sport te pas en te onpas. Met het wegblijven uit Rusland en het weren van Russische atle ten raak je hem in zijn hart. Meer dan met economische sancties, denk ik." Langs de kust van de Middelland se Zee klinkt een ander geluid. Henri van der Aat, in dienst van AS Monaco als commercieel direc teur, zit meer op de lijn van de Fi fa. De marketeer en voormalig bondscoach zeilen ziet sport als een middel om te verbroederen. „Dat heb ik zelf meegemaakt op de Spelen van 1980 in Moskou", vertelt hij. „Je krijgt begrip voor mensen als je met ze praat." Van der Aat, in het verleden werk zaam bij Ajax en de wielerforma- tie van Rabobank, gaat een stapje verder. „Je kan het nooit bewij zen, maar het neerhalen van het IJzeren Gordijn en de val van de Muur komen zeker voor een deel voort uit de sport." Hoewel hij een boycot van het WK niet ziet zitten, draagt hij en passent een drukmiddel aan. De sleutel van succes ligt niet bij de Fifa, maar bij haar belangrijkste sponsoren: „Als consumenten massaal besluiten een product te boycotten, heeft dat een enorm ef fect", geeft hij aan. Van der Aat denkt dat de corruptiezaak rond het WK in Qatar en de ramp met vlucht MH17 op de langere ter mijn hun sporen zullen nalaten. „Dit gaat potentiële sponsors van de Fifa afschrikken. De huidige geldschieters zullen hun contrac ten niet opzeggen, maar na al het tumult ook niet zo snel verlen gen." Met deze laatste analyse raakt Van der Aat de kern van het probleem. Geen boze burgers op Twitter, maar het grote geld be paalt de mate van druk op een or ganisatie. In het voetbal, net als de politiek afhankelijk van brede samenwerking, heeft deze bood schap allang postgevat. Wie schreeuwt of voor zijn beurt spreekt, wordt niet gehoord. Het verklaart de gortdroge, diplomatie ke standpunten van bonden als de KNVB en de Engelse FA. Hoek kwam op slag van rust op 2-1 en nam in de tweede helft af stand van de regioselectie, die be wonderenswaardig partij bood, maar naarmate de wedstrijd vor derde collectief door zijn hoeven zakte. Het resulteerde naast vijf treffers in een veelheid van kan sen en vijf doelpogingen, die op de lat of paal belandden. Kenny Verhoene toonde zich na afloop tevreden. De trainer van Hoek wees op de twee eerste doelpun ten, die een kopie van elkaar wa ren en wonderschoon binnen vie len en op de voortgang in het po sitiespel. „Je weet dat je in de tweede helft een overwicht krijgt. Met nieuwe jongens moet je leren samenspelen. Dat hebben we in deze wedstrijd wel gezien." Hoek begon gretig aan het duel en zette de regioselectie vanaf het eerste fluitsignaal onder druk. Toch hielden de spelers van der de-, vierde- en vijfdeklassers veel langer dan vorig jaar stand. Een jaar geleden stond het bij rust al 5-0. Gisteravond viel de openingsgoal van Ibrahim Eryürük (een beauty: bal van links over de verdediging, in één keer op zijn schoen) na een kwar tier, maar kwam de door Peter Zeegers gecoachte selectie ruim tien minuten later langszij. Loek Thomaes (Hoofdplaat) profiteer de van missers in de Hoek-defen- sie en mikte beheerst langs doel man Braafhart. Het was voor de West-Zeeuws-Vlamingen de op maat om meer uit de schulp te kruipen. Zeegers: „Dat we zo lang stand hielden, gaf natuurlijk moed. Dat we bovendien een doel- puntje maken, is natuurlijk prach tig. We hebben goed partij gebo den." Zijn ploeg leek met een gelijke stand (1-1) de rust te halen, maar moest op slag van rust een twee de treffer incasseren. De opbouw en uitvoering was identiek aan die van het eerste doelpunt. Een crossbal van links viel achter de verdediging, waar Mattis Per- soons met een volley in één keer prachtig in de verste hoek binnen schoot. Na de hervatting nam Hoek het initiatief. Met acht trainingen in de benen en gezegend met veel meer voetbalvermogen drong de topklasser de regioselectie ver te rug. Hoek liet de bal sneller rond gaan, kwam aan de flanken diver se keren goed door en kreeg kan sen. Guillaume Clinckemaillie te kende voor 3-1, werd daarmee in het jaarlijks onderonsje clubtops corer, maar bleek niet zelfzuchtig. De aanvaller, die zich liet ontval len komend seizoen graag club topscorer 'over all' in de competi tie te willen worden, lag met indi viduele acties aan de basis van de laatste twee doelpunten. Die wer den gemaakt door Birgen Martens en Pepijn Vangansbeke. Hoek speelt vandaag in België te gen Zele, dat in de derde klasse na tionaal uitkomt. Wilma Salm liep in Mi met de lichtvoetig bewegende ruin Dropshot naar de zege (67,66 pro cent). Met de score van 66,00 pro cent eindigde de Belg Dylan de Ridder met Devilies Sunny Day naar het zilver. Wilma Salm was over haar Tango-zoon uitstekend te spreken. „Het is een fijn paard om te rijden. Hij heeft drie goede basisgangen, kan enorm bewe gen, is heel werkwillig en maakt veel progressie." De zege in de herkansing was een prooi voor Francisca van den Broe- ke en haar expressief bewegende vosmerrie Beau (69,33 procent). De amazone uit Serooskerke schreef met United-dochter ook het overall klassement van Mi op haar naam. „Beau overtreft alle verwachtingen. We hebben haar gekocht voor mijn man voor het ringrijden. Maar ze maakt zo enorm veel progressie in de dres suur, dat het misschien beter is om met het ringrijden te stop pen." De Wemeldingse dierenarts Isabel van der Kuijl behaalde in de herkansing met de Painted Black-dochter Anne-Marie S de tweede (67,33 procent) plaats. Margriet Simonse was opper machtig in Li. De Middelburgse reed in de eerste proef vosruin En- zo met 66,33 procent naar de over winning. In de tweede proef eiste de Middelburgse en de Zjengis Khan-zoon met 70,00 procent de eerste plaats voor zich op. Maxi me Lefeber en haar schimmelruin Domencio eindigdé in beide om lopen op de tweede (64,33 en 68,66 procent) stek. In de tweede proef moest de amazone uit Kou- derkerke deze plaats wel delen met de Vlissingse Karen Jansen en haar vosmerrie Cheveax van der Duinen. LOS ANGELES MIDDELBURG GSTAAD Gevoel en praktijk botsen door Geert Langendorff en Rik Spekenbrink Fifa-baas Sepp Blatter ziet niets in een boycot van Rusland, foto VI Images door Peter van Kouteren BIERVLIET - Hoek boekte gistera vond in Biervliet zijn eerste over winning van de oefencampagne. De twintigste ontmoeting met de West-Zeeuws-Vlaamse selectie le verde een 5-1-overwinning op. Hoek-West-Zeeuws-Vlaamse selec tie 5-1 (2-1). 16. Ibrahim Eryürük 1-0, 26. Loek Thomaes 1-1,45. Mat tis Persoons 2-1, 60. Guillaume Clin ckemaillie 3-1, 80. Birgen Martens 4-1, 88. Pepijn Vangansbeke 5-1. Scheidsrechter: N. Elderson (Zaam- slag). Aantal toeschouwers: 200. door Lucien Roelandt NISSE - Dressuuramazone Sidney Mast zorgde voor een fraaie start van de dertiende editie van Jumpin de Weel. De amazone uit Koe wacht stuurde de krachtig bewe gende Toplevel's Boniki in de ope ningrubriek met de megascore van 70,66 procent naar de zege.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38