A A MENINGEN 31 brieven I \A I MH17 MH17 (i) MHi7 (3) MH17 (4) MH17 (5) MH17 (6) Cadzand De bomvrije Dat er verschillende soorten hu mor bestaan is mij bekend, maar dit gaat echt te ver. De cartoon van Toos en Henk in de krant van 23 juli zal zeer veel mensen pijn doen. Hoe kun je het leed van zo veel slachtoffers en nabestaanden gebruiken voor zo'n stukje? Dit ge tuigt mijn inziens van gebrek aan respect voor al deze mensen. Valt me tegen van mijn dagblad. Leny van Dalen Sternlaan St. Maartensdijk Maandenlang broeide het in de Oekraïne. Poetin annexeert straf feloos de Krim, en helpt de sepera- tisten. Moordenaars, gangsters en geboefte zien hun kans en grijpen de macht, uitmondend in de mas samoord op onschuldige burgers in een burgervliegtuig. Poetin liet de kwade geest uit de fles, maar ziet geen kans zijn tove naarsleerlingen tot de orde te roe pen en de misdadige fles weer te sluiten. De wereld kijkt vol af schuw toe, VN, EU en NAVO blij ven vergaderen terwijl overal branden zijn, zie het Midden-Oos ten, Afganistan en nu Oekraïne. De EU zou ook eens kunnen na denken hoe de flirt met Oekraïne en het aanbod tot een associatie verdrag heeft bijgedragen aan de oorlog daar. Is dit de wereldvrede waar we het met trots over heb ben? Waar onschuldige burgers worden vermoord en verjaagd uit hun land? Waar slachtoffers en do den als trofee worden getoond? De vredesdroom is definitief voor bij. Poetin en zijn vazallen in de Volksrepubliek Donetz gaan ge woon hun eigen gang. Alle ver denkingen van het neerschieten van MH17 wijzen die richting uit, om zelfs alle schijn de wereld uit te helpen, zouden ze medewer king kunnen verlenen om de slachtoffers van hun moord terug te geven aan hun naasten. Maar zelfs dat is te veel gevraagd, eerst alle bewijzen wegmoffelen en met een beschuldigende vinger naar het Westen wijzen. Rutte durft ook niet echt uit te halen naar Poetin, bang voor problemen over onderlinge economische af spraken, de naasten van de slacht offers worden nu voor de 2de keer slachtoffer, deze keer door het ge touwtrek van een stel idioten, dat wil laten zien dat ze de baas zijn. Het kabinet is getergd, vergeten is dat Timmermans iets op zijn Face- bookpagina zette, Poetin vergeet dit niet, van Balen en Verhofstadt stonden in Kiev hun gelijk te ha len, Poetin pakt de burgers terug. Op donderdag 24 juli zaten wij voor de tv gekluisterd om in een actualiteiten nieuwsuitzending te zien hoe het tweede toestel die dag de slachtoffers binnenbrach ten en wij diep ontroerd waren van de huilende nabestaanden en Let op! U belegt buiten AFM-toezicht. Geen vergunningplicht voor deze activiteit. ke met behulp van kleine polder- tjes aanleg uit eindelijk gedicht werd. Reeds in 1177 waren daar al landerijen. (Historische Geografie van West Zeeuws-Vlaanderen, door M.K.E. Gottschalk) Wanneer nu, in dergelijk oud poldergebied toestemming verleend wordt voor het graven van een vijver, moet je daar niet van opkijken van wateroverlast, vooral op het laagste niveau van Cadzand. Mevrouw Maan Leo heeft recht op haar mening, maar ik vind het ongenuanceerd. Vooral dat de na tionale rouw van Nederlanders een Noord-Koreaans tintje heeft. Ik begrijp helemaal haar afkeer daarvan, maar nu kwetst ze veel mensen die oprecht meeleven met slachtoffers van een misdaad van ongekende grofheid. En ik denk dat ze ook veel nabestaan den kwetst, die ik heb horen zeg gen dat het meeleven hen goed doet. Elke oorlogsdaad treft mij, mijn groot medeleven is te klein om alles te kunnen omvatten. Wat er in Israel en op heel veel plaatsen op de wereld gebeurt, is afgrijselijk en het leed is niet te meten aan dit uit de lucht gescho ten verkeersvliegtuig. Mijn boos heid betreft ook het gevoel dat ik me als Nederlander aangevallen voel door een stel rebellen die het niet eens zijn met hun overheid. Het stukje dat mevrouw Leo be schrijft over het opborrelende sen- sationalisme is niet zoals ik het beleef. Misschien als je hele dagen voor de tv hebt gezeten en de ein deloze herhalingen bekeken hebt, dat je deze ervaring hebt. Het is haar goed recht om te walgen van dit 'rouwcircus', maar eigenlijk doet ze hetzelfde als waarvan ze de mensen beschuldigt: openbaar maken van wat je ervaart. Jammer, zo'n uiting van negatie ve gevoelens en onbehagen van deze mevrouw Maan Leo. Wat de mensen langs de route waar de lijkwagens passeerden. Plotseling werden wij opgeschrikt door har de knallen en lichtflitsen aan het heelal. De gemeente Vlissingen bleek het noodzakelijk te vinden om toestemming te geven om zonder enig respect op de lopen de gebeurtenissen feestelijk een groots vuurwerk af te steken van af een ponton voor de Vlissingen- se kust terwijl deze dagen onze dode medeburgers met eer en res pect van de overheid ons land bin nenkomen. Als burger van Vlissin gen schaam ik mij voor dit optre den. moeten wij hier als lezers mee? Afkeer van Nationalisme? Het is haar gegund. Wij zijn geen volk dat ons alles van bovenaf op laat leggen, zoals zij suggereert (uit zonderingen uiteraard daargela ten). En nee, er kwam hier geen overheidsambtenaar aan de deur om ons tot huilen aan te sporen. Onze tranen kwamen 'vanzelf mevrouw, uit diep, diep medele ven. Citaat uit deze krant van gis teren: 'Dit laat zien hoe ons land in staat is tot grote medemense lijkheid en eensgezindheid. Hele maal niemand krijgt ons klein', minister Frans Timmermans. Veel mensen zullen zich hierin kunnen vinden. Mevrouw Leo niet, jammer voor haar. Wat be treft de houding van onze koning en koningin: Diep respect. Met waardigheid (zij vertegenwoordi gen ons land toch?) toonden ze hun verbondenheid, zoals vele an deren. Veel sterkte met uw nega tieve gevoelens mevrouw Leo en veel meer sterkte voor alle betrok kenen en nabestaanden. De Lange Strinkweg, op het voor malige eiland Cadzand, betekent eigenlijk een streng of strenk, een waterloop vanaf de Noordzee, wel- Ook ik speelde als klein jongentje op en onder de boulevard, er was nog geen glooiing aangelegd en er was een brede trap onder de Bom vrije die zich splitste in een links en rechts deel. Op deze wijze kwam je in het binnenste van de ruïne (hoezo bomvrije?) waar een afgebrokkelde trap zich naar bo ven slingerde. Onbewust van het gevaar kroop ik naar boven, naar de kantelen, zodat de hele boulevard te zien was: spanning alom. Niet lang daarna is alles dichtgemetseld en werd de restauratie begonnen. Op een dag bleek er voor de ingang een ruim gat met een oude gemet selde muur met een groot plateau Delfts blauwe tegels! Die kon je verkopen aan viswinkel de Mun- ck voor één of twee kwartjes per stuk. En voor een kwartje kocht je een zak vol snoep in het winkel tje in de Spuistraat of een grote zak friet met mayonaise! U begrijpt mijn opwinding bij het zien van deze schat aan intac te tegels. De volgende dag vroeg kwam ik terug met hamer en beitel, maar toen was de put volgestort met zand. Dat plateau met tegels zit daar nog steeds en was lang mijn verborgen schat. Ik deel nu mijn geheim. DISH06K KLBIh areas °(f 'V T&owpot xs MWBS^OL M8LD u nu aan of reserveer een viua of appanemenTonune! meennFormane: ons - 64i 500 uuuu.uj.noorDzeeresiDenceDiSHoeK.nL areas 0 67 recreatievilla's 0 10 exclusieve appartementen ZATERDAG 26 JULI 2014 3gSCH!KB33f MW'Wm mmwMmw Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl P.L. Brounts Kenau Hasselaarstraat 153, Vlissingen A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht L. J. Bensink Burg. Gerritsenstraat 20, Breskens A.M. de Boer- Claus Sperwerhof 4, Heinkenszand 67 recreatievilla's en 12 (hotel) appartementen Uniek gelegen aan één van de weinige zuidgelegen Noordzeestranden Exclusieve verhuur en beheer via Largo Villa's met hotelconcept, het nieuwe luxe label van Roompot Vakanties De stoet met lijkwagens waarin de lichamen vervoerd worden van slachtoffers van de neergestortte Boeing MH17. foto Evelyne Jacq/ HH John Minnaard Haydnlaan 6, Vlissingen Ineke Puijpe Janse Gruttostraat 3, Middelburg Ruud van Rooijen Vlasmarkt 47, Middelburg du nrotiMni Verkoop: Verhuur: LARGO viliTi Prijzen v.a. 295.000,- v.o.n. excl. btw, excl. inventaris Ontwikkeling: LOVAGO MIDDELBURG Verkoop: 12 (hotel)appartementen Ontwikkeling: I I bouwfonds ffRff

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31