Na een krappe klim ligt de stad aan je voeten WALCHEREN 25 VOOR DE BESTE SERVICE Watersnoodmuseum opent filiaal De Buck en Louws winnen sjezenrijden OP ZOEK NAAR EEN NIEUWE TV? VLISSINGEN - Beiaardier Jos Vogel is wel eens bang geweest dat er ie mand halverwege de wenteltrap bleef steken. Die is namelijk voor al bovenin de toren nogal smal. „Het was een vrij stevige meneer. Gelukkig ging het allemaal goed." Op 25 juli is het Sint Jacobsdag en dat is de dag dat de oude toren in het hart van Vlissingen te beklim men is. Behalve vandaag: er zijn geen speciale Sint Jabobsactivitei- ten, dus is de toren ook dicht, ho ren de klimmers. Gelukkig zijn de mensen van de protestantse ge meente soepel: de belangstellen den mogen toch naar boven. Even dan. Het gaat 133 treden omhoog, steeds krapper en dan is er ineens een klein deurtje. Een houten trap brengt bezoekers nog een ver dieping verder en daar is de deur naar buiten, waar bezoekers vlak onder de 'ui' en de klok een rond je kunnen lopen. Martin Ruppert staat bovenop de houten omloop te glunderen, met de stad aan zijn voeten. Op de Schelde varen de schepen voorbij, pal beneden op de Oude Markt staan de boekenkramen, we zien Vlissingen-Oost verderop. En is dat daar nou Veere? „Ik ben vandaag hier omdat ik bin nenkort de Camino ga lopen", ver telt Ruppert. „In vier maanden tijd wil ik naar Santiago de Com- postella lopen via de Sint Ja- cobsroute. Deze kerk is één van de punten op de route waar je een stempel kunt halen." Ruppert is lid van het Sint Ja- cobsgenootschap én hij heeft een band met de Vlissingse kerk: hij is tenor en bestuurslid bij de Vlis singse Oratoriumvereniging, die de kerk als thuisbasis heeft. Jos Vogel bespeelt sinds 2006 het carillon in de Vlissingse toren en hij is ook de organist van de Sint Jacobskerk. Hij stapt vrijdag na zijn concert nog even de omloop op. „Openstellen van de toren is lastig", zegt hij. „De trap is zo krap dat je eenrichtingsverkeer moet instellen." Met open monu mentendag, op 13 september, is er weer een mogelijkheid om de to ren op te gaan. avaelectro.nl avakeukens.nl Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl ZIERIKZEE - Het Ouwerkerkse Wa tersnoodmuseum betrekt tijdelijk een winkelpand aan de Mol 7 in Zierikzee. Dit pop-upmuseum moet vanaf 1 augustus toeristen enthousiast maken voor een be zoek aan het echte museum in Ouwerkerk. In het Zierikzeese fili aal komen foto-impressies van de vier thema-caissons in Ouwer kerk, er is beeld en geluid uit 1953 en verder is er aandacht voor het Ouwerkerkse krekengebied, de kunst en het Oral Historyproject, met gesproken getuigenissen van de Ramp. Engels koorconcert in St Jacobskerk De Stroud Choral Society uit Engeland geeft woens dag 30 juli een koorconcert in de Sint Jacobskerk te Vlis singen. De orgelbegeleiding wordt verzorgd door Simon Bell. Verder treedt bas-solist Alan Fairs op. Het program ma bestaat voornamelijk uit bekende Engelse kathedrale muziek. Aanvang 20.00 uur. Boerenlandrit met trekpaarden De Stichting Het Werkend Trekpaard Zeeland houdt donderdag 31 juli haar jaar lijkse Boerenlandrit met au thentieke wagen/gerijen be spannen met Zeeuwse trek paarden. De rit begint om 10.00 uur vanaf landgoed Overduin in Oostkapelle en voert door onder meer Dom burg en Aagtekerke. Pannenkoekfeest en kinderspelen In en om de feesttent op de wei hoek Aagtekerkseweg wordt dinsdag 29 juli vanaf 17.00 uur een pannenkoeken- feest gehouden voor kinde ren groot en klein. Verder zijn er kinderspelen met als thema 'het kasteel'. Ook is er een verkoopkraam met boeken en Afrikaanse spul len. Deelnameprijs is 4,50. aagtekerke - De jaarlijkse sjezen- wedstrijd in Aagtekerke is vrijdag avond gewonnen door Natasja de Buck en haar vader Lou Louws. Van de 13 gestarte combinaties wist dit koppel 62 van de 63 rin gen te steken. De tweede plaats was voor Patty en Helm Brouwer met 61 gestoken ringen. De derde plaats met 60 ringen was voor Karin Maranus en Johan van den Broeke. De boerenronde, waarbij de man steekt en de dame het paard ment, werd gewonnen door Sjoerd en Linda Blaas. Natasja de Buck en Lou Louws werden ook verkozen tot mooiste combinatie. De wedstrijd bij Camping Duin zicht is donderdag gewonnen door Simon de Pagter, die 20 van de 22 ringen wist te steken. David van de Voorde werd tweede. Hij stak ook 20 ringen, maar hij moest zijn meerdere erkennen in Simon bij de kamp. ZATERDAG 26 JULI 2014 Uitzicht over Vlissingen vanaf de Sint Jacobstoren. foto Mechteld Jansen Ai/A ELECTRO Gortstraat 28 4331 LC Middelburg 0118 617652 www.bovenenbeneden.nl VLISSINGEN OOSTKAPELLE AAGTEKERKE Agenda ZRV: 26 juli Domburg ringrijden 14.00 - 20.30 uur; Grijpskerke sjezenrijden 15.00 - 21.00 uur en Vrouwenpolder sjezenrijden 11.00-17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25