ZEELAND HALVE PRIJS Pizza Opbrengst Ride Alle merken DELSCHER almanak Voor het eerst zelf op zee 22 en 23 36 en 37 Waterschap Scheldestromen trekt oude ontheffingen om over dijken te rijden in, omdat ze worden gekopieerd en verspreid. Slechts èèn week ZATERDAG 26 juli 2014 21 Voetbalmuseum gaat nu wel scoren Taaie triatlontopper vecht terug na ernstig ongeluk VLiSSINGEN - Mensen die van het voormalig waterschap Walcheren een ontheffing hebben gekregen om met de auto over zeedijken te rijden, zijn vanaf vandaag in over treding. Waterschap Scheldestro men heeft de oude ontheffingen allemaal ongeldig verklaard. De vrijstellingen waren destijds verleend voor onbepaalde tijd. „Het gaat om ontheffingen die voor 1996 zijn afgegeven", vertelt woordvoerder Arjan Goossen van waterschap Scheldestromen. In dat jaar is waterschap Walcheren opgeheven. Goossen: „We kregen zowel van de politie als van bewoners klach ten dat de oude ontheffingen wer den gekopieerd en verspreid. Daar om heeft het waterschap Schelde stromen besloten om ze ongeldig te verklaren." Hoeveel ontheffingen precies zijn ingetrokken, weet het waterschap niet. „Het zijn er geen honderden of duizenden, maar waarschijnlijk wel tientallen", aldus Goossen. Het zijn onder andere minder vali den die in aanmerking komen voor een ontheffing voor het rij den met een auto over de zeedij ken. De vrijstellingen zijn tegen woordig een jaar geldig en wor den bovendien op kenteken ge steld. Dit om te voorkomen dat er misbruik van wordt gemaakt. Jaar lijks bekijkt het waterschap Schel destromen of iemand opnieuw in aanmerking komt voor een ont heffing. Eigenaars of leveranciers van strandpaviljoens daarentegen krij gen een ontheffing voor onbepaal de tijd. Goossen: „We gaan ervan uit dat zo'n strandpaviljoen er tot in lengte van jaren blijft." Mensen die toch gebruik blijven maken van een oude gekopieerde ontheffing lopen de kans dat ze van de politie een boete krijgen. Minder valide mensen die geen geldige ontheffing hebben, kun nen deze aanvragen bij water schap Scheldestromen. De nieu we vrijstelling is dan een jaar gel dig. PROEFVAART GOES - De opbrengst van de Ride for the Roses, die 7 september van uit Goes wordt gereden, gaat dit jaar naar prof dr. Ton Schuma cher, hoogleraar immunotechno- logie in het Antoni van Leeuwen hoek. Het blad Science noemt zijn onderzoek 'The Breakthrough of the Year'. Met haar blonde haren achter zich aan wapperend dartelt de jongste medewerkster dagelijks door het no tariskantoor in Zeeuws-Vlaande- ren. Met voor iedereen een leuke op merking, met pakkende anekdotes en interessante roddeltjes. Ook over haar privéleven neemt ze geen blad voor de mond. Zelfs haar lingerie voorkeuren zijn haar collega's be kend. De laatste tijd probeert ze haar eetgewoonten bij te stellen. Ze wendt daartoe allerlei methoden aan. Zoals eerder deze week, toen ze een pizza bestelde. „De pizzabakker vroeg me of hij de pizza in zes of acht stukken moest snijden. Ik zeg: doe maar in zes stukken, want acht kan ik echt niet op." Rijden over dijk aan banden door Jeffrey Kutterink Grote Markt 11-13, Goes 0113 227607 www.delscher.nl Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN - De Shabab Oman II deed gister voorzichtig een rondje Noordzee. De hagelnieuwe driemaster had vrij dag de eerst proefvaart. Het schip, dat het vlaggeschip wordt van de marine van het oliestaatje Oman, wordt afgebouwd op de Vlissingse werf Damen. Daar ligt het sinds dit voorjaar, pal naast de Koningsbrug. Op de Roemeense werf van het bedrijf is het voorwerk gedaan. De Shabab heeft al eens eerder gevaren, vanuit het Roe meense Galati achter een sleper naar Vlissingen. Vrijdag was de eerste zelfstandige tocht van de driemaster, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21