ZEEUWS-VLAANDEREN IÜ Pizza Schrijver naast Cats Alle merken HALVE PRIJS DELSCHER almanak H8 22 en 23 36 en 37 Oost-Europese vrachtwagenchauffeurs vervuilen bedrijventerrein Stampershoek tijdens 'kampeerweekends'. mm Slechts èèn week ZATERDAG 26 juli 2014 21 Voetbalmuseum gaat nu wel scoren Taaie triatlontopper vecht terug na ernstig ongeluk OOSTBURC - Sinds ze in België niet meer mogen overnachten in de cabine van hun truck wordt het Oostburgse bedrijventerrein Stampershoek in de weekeinden overspoeld met 'kamperende' vrachtwagenchauffeurs uit Oost-Europa. Bestuurder Enno Belderok van de Vereniging Bussiness Collectief Eenhoornstad (de voormalige VOO) telde afgelopen zondag ne gentien 'illegale' vrachtwagens van vooral Poolse en Bulgaarse chauffeurs. „Ze mogen hier niet staan, want er geldt een parkeer verbod op het bedrijventerrein. Maar goed, het parkeren op zich is geen probleem. Het gaat er om dat de chauffeurs overal in de ber men en op andere plaatsen hun potje koken, hun behoefte doen en een behoorlijke troep achterla ten." Ook in het verleden stonden regel matig illegale vrachtwagens 's nachts op Stampershoek - 'we kla gen al vier jaar bij de gemeente' - maar sinds een paar weken is de overlast sterk gestegen. „Sinds 1 juli mogen de chauffeurs niet meer in België staan. Dus koppe len ze hun opleggers af bij op drachtgevers en trekken ze de grens over om bij ons te overnach ten", weet Belderok. Het probleem is de Sluise wethou der Peter Ploegaert bekend. „De Belgen hebben de regels veran derd, terwijl in onze algemene plaatselijke verordening niet is op genomen dat chauffeurs niet in hun voertuig mogen overnach ten." Verandering van de apv ligt voor de hand, bevestigt Ploegaert. „Maar zo'n verandering moet wel worden goedgekeurd door de ge meenteraad. Daarna dient de wij ziging nog ter inzage te komen, zodat het gauw oktober is voor wij een verbod op overnachtin gen in voertuigen kunnen door voeren." Handhaving van het parkeerver bod lijkt een stuk makkelijker te realiseren. Burgemeester Jetten heeft de illegaal logerende vracht wagenchauffeurs al vaker onder de aandacht van de politie ge bracht, weet Ploegaert. „Maar ik kan me voorstellen dat de politie in de zomer andere prioriteiten heeft aan de kust. Zo dik zitten ze ook niet in de mensen." Voor zover Ploegaert heeft begre pen, beperkt de overlast zich voor al tot Stampershoek. Ook op Del- tahoek in Breskens staan wel eens vrachtwagens met buitenlandse nummerplaten, maar klachten over overlast hebben de gemeente niet bereikt. „De politie kan na tuurlijk optreden als chauffeurs overlast veroorzaken, maar zo lang de APV niet is veranderd, mogen chauffeurs in hun truck slapen. We kunnen ze wel verwij zen naar de parkeerterreinen bij de sportvelden van Aardenburg en Breskens. Die zijn door de ge meenteraad aangewezen als vrachtwagenparkeerplaatsen." GROESE JAARMARKT Aügga wmmM HKEHB mfmm mmmm m BL Meer nieuws zie: www.pzc.nl Met haar blonde haren achter zich aan wapperend dartelt de jongste medewerkster dagelijks door het no tariskantoor in Zeeuws-Vlaande- ren. Met voor iedereen een leuke op merking, met pakkende anekdotes en interessante roddeltjes. Ook over haar privéleven neemt ze geen blad voor de mond. Zelfs haar lingerie voorkeuren zijn haar collega's be kend. De laatste tijd probeert ze haar eetgewoonten bij te stellen. Ze wendt daartoe allerlei methoden aan. Zoals eerder deze week, toen ze een pizza bestelde. „De pizzabakker vroeg me of hij de pizza in zes of acht stukken moest snijden. Ik zeg: doe maar in zes stukken, want acht kan ik echt niet op." Overlast 'kamperende' truckers door René Hoonhorst f -j* GROEDE - Hij wilde niet te hoog van de toren blazen, maar Peter de Lijser voelde zich vrijdagmorgen wel op zijn gemak naast 'collega-schrijver' Jacob Cats. Zat hij op de drukste dag van het jaar, tijdens de jaarmarkt, relatief rustig in het hart van Groede. De Lijser stond genereus zijn hoed af aan Cats, maar vluchtte - met medeneming van zijn hoofddeksel - voor elf uur toch naar een schaduwrijkere plek bij de ingang van de kerk. Ook beter voor de de verkoop van 'Zeeuwse Vlaming? Vlaamse Zeeuw?' en andere boekjes van zijn hand. Bezoekers van de jaarmarkt vonden voor tienen al geen (gratis) parkeerplek meer binnen een halve kilometer van het dorp. Druk of heel druk, bezoekers vermaakten zich wel met het brede aanbod aan gebruikte (rommel)spullen en nieuwe producten van professionele verkopers. Van een tweedehands tuincultivator tot een 'altijd passende wonderbh'. foto Peter Nicolai Grote Markt 11-13, Goes 0113 227607 www.delscher.nl Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 105