Variatie bindt binnen Zeeuwse Kunstkring Klokgelui als er iets aan de hand is SERVICE 29 nnikenwerk jaren docent Engels in Terneuzen is geweest. Maar daarnaast waren er altijd muziek en zang in zijn le ven. Hij studeerde aan het Conser vatorium in Rotterdam, zong een jaar mee in het koor van de Neder landse Opera, gaf zelf muziek- en zangles en manifesteert zich sinds 1985 als kleinkunstenaar met zelf geschreven teksten en ei gen liedjes. „Tegenwoordig durf ik ook wel eens wat werk van an deren te zingen, mede door in vloed van Martha en Maaike Roe- lofs met wie zing in het trio Lie- nen an Locht. Met de keus van be staand repertoire kun je jezelf im mers ook typeren." Voor zijn solo-programma put Oosterling inspiratie uit de eigen streek, maar vooral ook uit contac ten met anderen met wie hij be trokken is voor culturele activitei ten in Brugge en Amsterdam. „Vaak toets ik fragmenten van nieuw werk tijdens besloten op tredens die ik in het voorjaar voor groepen verzorg", zegt Ooster ling. Het echte inspelen van een nieuw programma begint elk jaar vanaf juli. Dat try-out gevoel is el ke keer weer spannend, maar in middels begint hij met 'Zeeuws-Vlaanderen, je zal er maar zitten...!!!!' lekker op stoom te komen. Een bezoek aan de voor stelling kan desgewenst gecombi neerd worden met een theaterme nu in 'De Twee Duiven'. BROUWERSHAVEN - De Zeeuwse Kunstkring staat voor diversiteit. Van de 35 leden leverden 15 beel dend kunstenaars werk voor de zomerexpositie die t/m 16 augus tus te zien is in de St. Nicolaas- kerk in Brouwershaven. „Het is een uitstekende locatie met al die nissen, zodat ieders werk tot zijn recht kan komen. Het publiek kan de diversiteit van het aanbod ervaren, maar ook ont dekken waar de onderlinge ver banden liggen", zegt Adri Geel hoed. Hij is een van de exposan ten die bij toerbeurt suppoosten bij deze zomerexpositie. Zijn bij drage bestaat uit abstracte compo sities van acrylverf op houten pa nelen. Titels als 'Bologna', 'Lisboa' of'Firenze' zijn willekeurig geko zen. Geen naam is geen optie, vindt Geelhoed, maar hij wil de toeschouwer wel alle vrijheid bie den voor eigen interpretatie. Prominente plek in het midden van de kerk heeft de installatie 'Révélations Ontboezemingen' van Frans Kegels. Hij putte inspi ratie uit de historie van een kathe draal en oude wijnvaten voor het visualiseren van een inkijkje in een gevarieerd leven. Te midden van een cirkel van versierde dui gen zit 'een denker', omringd met objecten uit het verleden. Wie de tijd neemt deze installatie'te bekij ken, zal steeds nieuwe impulsen ervaren. Glen Priester tracht met panelen en objecten van moerbei blad de aandacht te vangen voor zijn installatie 'Tabula Rasa'. De acrylschilderijen van Sjaak de Wit prikkelen niet zozeer door de opmerkelijke titels - Ik doe maar een sudoku of Patat of toch maar friet? - maar meer door de boeien de, kleurrijke composities. Mooie etsen en ander grafisch werk van Saskia Eggink zijn er ook te zien. Marion Kamper ver rast met objecten van keramiek in combinatie met koper en RVS. Miems van Citters manifesteert zich onder meer met een mooi houtsnijwerk 'Ode aan de totem' en Henc Smit trekt het publiek 'zijn' nis in met kleurrijke colla ges waarin narren en gendarmes een hoofdrol spelen. Verder is er werk te zien van: Anneke Cop- poolse, Michel Hermsen, Marja de Lange, Hendrike Huijsmans, Goos Verwoest, Rijnhard Schre- gardus en Christel Wijland. Na meer dan een halve eeuw be leefde Nederland woensdag een officiële dag van nationaal rouw beklag. Het was sinds 1962 niet meer ge beurd dat het openbare leven vrij wel tot stilstand kwam wegens een ingrijpende gebeurtenis. Ik weet nog dat we op het school plein het knikkeren en sliertover- lopertje moesten onderbreken. Het land nam twee minuten stilte in acht. In de krant stond een def tige foto van de overledene: prin ses Wilhelmina. In hetzelfde jaar deed zich de treinramp in Harme ien voor, die 93 levens eiste. Bij bijzondere gebeurtenissen pas sen kerkklokken. Woensdag klonk dat enorme gevaarte weer in de Oude Kerk van Delft. Dat riep weer herinneringen op aan koninklijke begrafenissen. Klokgelui des zondags is tegen woordig omstreden. Enerzijds om dat mensen zo zouden worden be roofd van een mogelijkheid tot uitslapen en anderzijds omdat men weinig of niets op heeft met de kerk. Maar woensdag ervoer ie dereen het gebeier als een teken: er was iets gebeurd dat de samen leving schokte. Kerkklokken stonden vanaf de middeleeuwen symbool voor pre- dikers die oproepen tot geloof. De tonen van de klok werden vergele ken met de klanken van de trom petten waarmee in Jeruzalem de gelovigen werden opgeroepen tot het tempeloffer. Volgens het volksgeloof bescherm de het klokgelui zover het te ho ren was tegen onweer. De klok ken waren gewijd. Ze zouden de boze geesten verdrijven. Geen wonder dat na de Reformatie bij begrafenissen de klokken moes ten zwijgen. Als een gebod legden de protestantsen het vast: over de doden zal niet worden geluid. Daar houdt niemand zich meer aan. En woensdag al zeker niet. ZATERDAG 26 JULI 2014 weerklinken in Twee Duiven Nadere info over voorstellingsreeks: www.adrieoosterling.nl I Adrie Oosterling tijdens zijn programma Zeeuws-Vlaanderen, je zal er maar zitten...!!!!'dat hij tot eind augustus tweemaal per week opvoert in zijn eigen theater-galerie De Twee Duiven in Groede. foto Peter Nicolai door Ali Pankow Di. t/m zat. 13.00 - 16.00 u., St. Nico- laaskerk, Brouwershaven. dorplaan 6, Goes 0113- 223381 en Hoofdstraat 22, Kortgene, 0113-302145. Dierenkliniek Yerseke, Dierenkliniek Goes en de gezelschapsdierenpraktijk Mossel man en Verboom(24-uur): Drs. M. van den Boomgaard, 's-Gravenpol- derseweg 92, Goes, 0113- 270072. Dierenartsencombinatie Overschelde, landbouwhuisdieren en paarden (24 uur) 0113-342486. Dierenkliniek Dierzorg, gezelschapsdieren en exoten, Y. Boonman-Prins, A. Jacobs en K. Protin, Stenevate 1, Heinkenszand, 0113- 568558 (24 uur). Paardenpraktijk Wolphaartsdijk, drs. I. Da- vidse, Muidenweg 10, Wolphaartsdijk. 06-55196596 (24 uur) Tholen: Dierenarts W. Brons, 0166 - 612596. Weekend-spreekuur Poortvliet, Kalfsdamseweg 2, zat. van 8.30-9.00 uur en Tholen, Regentessestraat 17, spreek uur za 11.30-12.00 uur, 0166-662596 Dierenambulance 06-43727125 (24 uur bereikbaar). door Willem Staat I Sint Jacobskerk Vlissingen www.pzc.nl/monnikenwerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 103