44 Ik kan een hele avond wijntjes drinken en snackjes naar binnen werken. Daar geniet ik met voile teugen van ZEELAND 27 Had ik die wel gehad, dan had ik een pro bleem. Ik vind namelijk dat als zoveel mensen op je stemmen, je die raadszetel moet inne men, anders is het toch kiezersbedrog." Dat is Tom de Koning ten voeten uit. Open en goudeerlijk. Mensen die hem niet kennen, ver wijten de regelneef wel eens arrogantie. Dat vooroordeel berust misschien op zijn trendy outfits en de concentratie die hem in de greep houdt tijdens evenementen. „Ik ben een perfectionist. Ik wil dat alles tip top is. Ik kan me ergeren aan een prullenbak of een bierkrat die het beeld ontsiert. Je moet ook wel een perfectionist zijn in dit vak. Juist daardoor kan ik weinig van mijn evenemen ten genieten. Ik observeer voortdurend, grijp in als het nodig is. Misschien denken mensen daarom dat ik arrogant ben. Maar dat ben ik helemaal niet. Sommigen menen dat ik een droombaan heb: de organisator in zijn mooie kleertjes die een glas champagne drinkt en on derwijl rondkijkt of alles wel goed gaat. Ze ver geten echter dat ik 's morgens om vijf uur ook gewoon ergens een vloer sta te schrobben. Ik voel me daar echt niet te goed voor. Nee, wat anderen ook vinden, ik denk dat ik sociaal en toegankelijk ben. Op de keper beschouwd ben ik eigenlijk onzeker. Dat is de aard van het beestje. Ik wil dat mensen me gewoon aardig vinden." Sympathie en affectie ontvangt hij in over vloed van Martin, zijn partner die hij in 2009 ontmoet als Tom met zijn ouders op de Cana- rische Eilanden luiert. Wat als een typische va kantieliefde begint - 'ik dacht: die zie ik nooit weer' -blijkt geen midweekromance. „We hebben nog steeds een relatie. Hij is totaal an ders dan ik. Iemand die met zijn voeten op de grond staat. Iemand die graag thuis is, terwijl ik het liefst de stad inga om een hapje te eten, want ja, ik ben een ware Bourgondiër en ont moet graag mensen. Martin kookt, ik bak daar niks van. Toch merk ik dat het ook fijn is om een paar avonden - niet te veel - thuis te zijn. Daardoor heb ik nu meer rust." Limburger Martin, die nu sinds een jaar met Tom samenwoont en een bloemenzaak in de Goese binnenstad drijft, koopt dus niet bijna uitsluitend merkkleding zoals Tom doet. Hooguit goede sportschoenen. Hij golft, ten nist en loopt hard. Allemaal dingen waar Tom een broertje dood aan heeft. „Ik ben niet goed in sport. Laatst heb ik het ge probeerd. Een stukje hardlopen. Ik kwam van de binnenstad tot het stadskantoor, een paar honderd meter. Joh, ik heb totaal geen condi tie. Ja, ik wandel en zwem wel eens. En tij dens een evenement loop ik ook heen en weer en til ik dingen. Ik probeer wel enigszins gezond te leven door voedsel goed te combine ren. 's Avonds geen koolhydraten bijvoor beeld. Ik kan je vertellen dat de kilo's - ik kreeg een buikje - eraf vliegen. Eten blijft he laas mijn grote passie. Ik lust werkelijk alles. Ik kan een hele avond wijntjes drinken en snackjes naar binnen werken. Daar geniet ik met volle teugen van. Liever drink en eet ik het leven dan dat ik daar voortdurend op moet letten. Morgen kan je laatste dag zijn." ZATERDAG 26 JULI 2014 Tom de Koning, in het poortje van de Manhuistuin. „Goes is mijn stad. Er gaat niks boven Goes." foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 101