Stunts voor activist in cel Europa wil migrant na terugkeer volgen o Reuzenmagneet voor AMC 6 BINNENLAND In 4 stappen een thuisadvies Ja, stuur mij u de gratis uitgebreide brochure De Australische stuntman Jack son Strong moet voor die aan dacht gaan zorgen met gewaagde backjlips, een soort achterwaartse salto op zijn motor. „Hij gaat die twee keer per dag doen en springt steeds verder naarmate meer mensen een petitie onderte kenen en op de foto gaan voor Raif Badawi", legt Emile Affolter van Amnesty uit. Strong hoopt uiteindelijk het wereldrecord (42 meter) te verbreken. De mensenrechtenorganisatie hoopt vooral dat de aandacht goed zal zijn voor Badawi's zaak. „Het is moeilijk in te schatten of dat lukt. Het is belangrijk dat mensen je niet vergeten, dat er over je gesproken blijft worden." Badawi is medeoprichter van de website Saudi Arabian Liberals, een platform voor kritische verha len over de Saudische regering. Hij schreef onder meer een stuk over de instantie die waakt over de islamitische zeden. Daarin merkte hij sarcastisch op dat het volk 'zichzelf kan feliciteren met dat orgaan, omdat het zo zijn best doet om ervoor te zorgen dat alle Saudi's naar het paradijs gaan'. Hij kwam er nog goed vanaf. Ba dawi had ook de doodstraf kun nen krijgen voor afvalligheid. Sau- di-Arabië legde die vorig jaar min stens 79 keer op, stelt Amnesty. De activist is wel degelijk mos- Zwarte Cross vraagt met stunts aandacht voor Raif Badawi die in de cel zit voor kritiek op Saudisch regime lim, verklaarde hij tegenover de rechter. Hij voegde eraan toe dat geloof geen plicht, maar een indi viduele keuze is. Badawi werd in 2012 opgepakt, omdat hij een 'dag van de Saudi sche liberalen' had gepland om te discussiëren over sociale en reli gieuze kwesties. De advocaat die hem bijstond, Waleed Abu al-Khair, werd begin juli veroor deeld tot vijftien jaar cel voor 'het ophitsen van internationale orga nisaties tegen de regering' en 'ver raad aan de koning'. „De zaak is exemplarisch voor de mensen rechten in Saudi-Arabië", zegt Emile Affolter. „In Nederland is daar vrij weinig aandacht voor." Economische belangen staan een kritische houding volgens hem dikwijls in de weg. Badawi's vrouw is met hun drie kinderen gevlucht naar Canada. Ze houdt hoop dat ze haar man te rug zal zien, schreef ze onlangs. 'Hij komt terug. Hij weet niet wanneer, maar hij heeft me be loofd terug te komen'. Grote kans dat u onze demonstratiebus al eens gezien hebt bij u in de straat. We zijn namelijk elke dag op pad om een demonstratie te geven. Bekijkt u onze stoelen ook liever bij u thuis dan in onze showroom? Bel dan 0341 - 27 40 42 en maak meteen een afspraak. Een thuisdemonstratie is net zo gratis en vrijblijvend als een bezoek aan de showroom! Ip Vraag de brochure aan: 0341 - 27 40 42 fw| Kies S modellen om uit te proberen Ka Persoonlijk thuisadvies op uw maat H Kies uw gewenste kleur en bekleding WPmf Dat is een van de hoofdpunten van de Europese Expertgroep Te rugkeer, waar Nederland een lei dende rol in speelt. „We willen een beter beeld van de re-integra- tie na terugkeer", zegt Hans Fa- ber, directeur Internationale Aan gelegenheden bij de Dienst Terug keer en Vertrek (DT&V) van het ministerie van Veiligheid en Justi tie. Die dienst is verantwoordelijk voor het Nederlandse terugkeerbe leid. Zo moet straks beter beoor deeld kunnen worden welke pro jecten wel en niet werken. Er zijn talloze terugkeerprojecten in Eu ropa, maar er is weinig zicht op of die projecten ook werken. Tal van organisaties helpen afgewezen vreemdelingen zich voor te berei den op hun terugkeer, onder meer met opleidingen. Eenmaal terug, worden ze ondersteund bij bijvoorbeeld het opzetten van een eigen bedrijf. Deze projecten wor den uitgevoerd door zowel kleine, particuliere stichtingen als grote, internationale organisaties. Faber: „Het is moeilijk om de resultaten van projecten te vergelijken. Dat heeft ook te maken met de speci fieke situatie in een land van her komst. Het is interessant om te weten hoe duurzaam het nieuwe bestaan van de vreemdeling is." Per jaar moeten zo'n 10.000 vreemdelingen (zelfstandig of ge dwongen) Nederland verlaten. door Ferdinand Vleugel LICHTENVOORDE - Hij dreef in kriti sche artikelen de spot met de reli gieuze autoriteiten. Nu zit de 32-ja- rige Saudiër Raif Badawi een cel straf uit van tien jaar en wachten hem duizend zweepslagen. Amnes ty International vraagt dit weekein de aandacht voor hem op festival de Zwarte Cross in Lichtenvoorde. AMSTERDAM - Een gigantische magneet die is bedoeld voor het Academisch Medisch Centrum in Amsterdam wordt met een kraan naar binnen gehesen, en dan, eenmaal binnen, met een rolsysteem centimeter voor centimeter ver plaatst. De magneet is van Philips en wordt in het Amsterdamse ziekenhuis on der meer gebruikt voor MRI-scans. foto Klaas Fopma/HH U vindt Kwiek dealers door heel nederland. Kijk voor alle adressen op de website of bel 20341-27 40 42. Zitadvies aan huis? MMMHHMMHHHHMHMRSMMEMMHMMHflHpHHBBMMi Naam Adres Postcode Telefoon Plaats E-mail wk30_IC1_pzc Zonder postzegel in een envelop opsturen naar: Kwiet, Antw. nr. 707' 8070 WB Nunspeet door Cyril Rosman DEN HAAG - Europa wil meer zicht houden op ongewenste vreemdelin gen als die terug zijn in hun land van herkomst. Projecten waaraan ze deelnemen om een nieuw be staan op te bouwen, moeten beter worden geëvalueerd. 10 en 11: De patatbakker wil te rug, maar kan niet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 6