Naaktrecreanten in Croede zoeken de grens Sta oog in oog met de pinguïns ZEEUWS-VLAANDEREN 29 *-r Verloedering in sociale wijk Zelzate En juist dat schiet de geklede, strandgast in het verkeerde keel gat. „Prima dat er voor de naaktre creanten een plek is waar ze kun nen verblijven", zegt Zeeuws-Vla ming Dennis die regelmatig met zijn drie kinderen het strand bij Groede bezoekt. „Maar dan wél binnen de aangewezen strandvak- ken. En dat doen ze niet. Vaak zit ten ze ook op het gedeelte waar naaktrecreatie verboden is. Daar wil ik mijn kinderen liever niet aan bloot stellen." Onlangs voelde Dennis zich als een politieman die de grens tus sen gekleed en naakt bewaakt. „Ik heb mensen erop aangesproken en de meesten gaan dan wel te rug. Sommigen vinden het onzin en lopen gewoon door. Dan kan ik verder ook niets meer doen. Wij komen hier graag omdat er zowel bij eb als vloed goed te zwemmen is." „We doen toch niemand kwaad", reageert een van de naaktrecrean ten met' een onvervalst Vlaams ac cent. Hij zit op een handdoek, naast de strandvakken die voor naaktrecreatie bestemd zijn. „Bo vendien, we zijn toch allemaal ge lijk? Een beetje tolerantie mag 'Naaktrecreatie als bedoeld in artikel 430a Wetboek van Strafrecht op grond van artikel 5.8.1lid 1 Algemene Plaatselijke Verordening is uitsluitend toegestaan tussen de paalhoofden 20 en 23 (Walendijk) te Groede. Uitgezonderd deze (op het strand met borden aangeduide) locatie is naaktrecreatie in de gemeente Sluis niet toegestaan.' toch wel?" Dat mag van Dennis naaktrecreanten zich aanhou- is naaktrecreatie toegestaan. Dat maar dan wel binnen de grenzen den", zegt woordvoer Sander de is een stuk strand van 550 meter die getrokken zijn door de ge- Schepper van de gemeente Sluis. lang. Daarbuiten is naaktrecreatie meente Sluis. „En daar moeten de „Hissen de paalhoofden 20 en 23 niet toegestaan en wordt het ook niet gedoogd." Volgens De Schep per wordt er steekproefsgewijs ge controleerd. „Iedere klacht die we binnen krijgen, nemen we se rieus. Tot nu toe is er dit jaar één klacht binnengekomen. Vorig jaar waren dat er heel wat meer. En waarschijnlijk dient niet iedereen een klacht in bij de gemeente." Vijf jaar geleden vreesden de naaktrecreanten; die vooral uit België komen, dat het naakt strand gereduceerd werd tot een strook van 160 meter door de werkzaamheden aan de kust. Dat leidde tot protesten en duizend handtekeningen die aan de ge meente Sluis overhandigd wer den. De angst bleek ongegrond. Het naaktstrand is nog altijd 550 meter lang, Met daarvoor een gro te parkeerplaats en borden die aangeven waar het strand voor naaktrecreatie begint en eindigt. „Het is duidelijk aangegeven", zegt Sander de Schepper. Hij weet dat er op verschillende websites van naturisten staat dat er in West-Zeeuws-Vlaanderen op meerdere plekken naaktrecreatie wordt gedoogd. De Schepper: „Dat is pertinent niet waar. Er wordt gesproken over het Zwin en het Paulinaschor. Heel simpel: daar is naaktrecreatie niet toege staan. Als mensen buiten de aan gewezen zone gezien worden door de bijzondere opsporings ambtenaren krijgen ze eerst een waarschuwing. Als het daarna nog eens gebeurt, krijgen ze een bekeuring die kan oplopen tot 405 euro." zelzate - De sociale wijk Klein Rusland op de westelijke kanaal oever vlakbij de grens in Zelzate verloedert. Een aantal bewoners heeft het gemeentebestuur in een petitie gevraagd snel maatregelen te treffen. In de wijk staan min stens vijftig woningen te verpau peren. De sociale huisvestings maatschappij Wonen kan ze niet Rondleidingen in Art Gallery Pot Art Gallery Pot in Axel ver zorgt tot en met vrijdag 15 au gustus dagelijks rondleidingen langs een groot aantal kunst werken in de showroom van Pot Interieur in Axel. Bezoe kers worden uitgebreid geïnfor meerd over de achtergrond van de kunstwerken. Aanvang tel kens om 15.00 uur. Te weinig meldingen Samen zonder Zorgen De welzijnskoepel AanZ heeft de bijeenkomst Samen zonder Zorgen, die vanochtend in het stadhuis van Terneuzen zou plaatsvinden, afgelast. Er wa ren te weinig aanmeldingen. Sa men zonder Zorgen moest mantelzorgers met elkaar in contact brengen om ze ervarin gen uit te laten wisselen. meer verhuren. Ze worden ge bruikt voor sluikstort en zijn het doelwit van vandalen. Slopen mag niet omdat de wijk valt on der het cultuurhistorisch erfgoed. De wijk dateert uit de jaren twin tig van de vorige eeuw. Burge meester Frank Bruggeman zoekt naar een oplossing. Hij praat met de huisvestingsmaatschappij. Stoommachine in museum in werking In het Industrieel Museum Zee land in Sas van Gent werkt van daag tussen 10.00 en 16.00 uur de oude, opgeknapte stoomma chine van de Cokesfabriek weer. Deskundigen geven er uitleg bij. Samen met het Por taal van Vlaanderen houdt het museum zaterdag een open dag inclusief een vaartocht C1000 van echtpaar Poissonier wordt Plus De Ciooó-winkel in IJzendijke wordt een PLUS-Briljant super markt Het gaat om de winkel van ondernemersechtpaar Jan en Tiny Poissonnier in de Oran jestraat. De supermarkt (C1000 verdwijnt uit de markt) wordt heringericht en opent eind dit jaar. Het personeel blijft ge woon in dienst bij aankoop van een dagticket voor ZOO Antwerpen VRIJDAG 25 JULI 2014 door Romain van Damme CROEDE - Het is nog geen middag, maar op het naaktstrand bij Groe- de is het druk. Wat heet, het is be hoorlijk druk. Voor sommige naakt recreanten reden de wijk te nemen naar het aanpalend strand waar ruimte genoeg is. Op grote borden staat duidelijk waar het naaktstrand begint en eindigt. Sommige naaktrecreanten nemen die grens niet zo nauw. foto Peter Nicolai AXEL TERNEUZEN SAS VAN GENT IJZENDIJKE ZOO Antwerpen brengt je dichter bij de dieren www.zooantwerpen.be "In ruil voor deze bon krijgt u €5 korting per dagticket bij aan- CC. koop van max. A dagtickets voor ZOO Antwerpen aan stan- daard individueel tarief. Deze dagtickets ckenen gelijktijdig uj aangekocht te worden en zijn enkel geldig op de dag van aan- O koop. Niet inwisselbaar in speciën, met cumuleerbaar met an- dere acties, promoties of voordelen Enkei geldig aan de kassa tot 30/09/2014. Kopieën worden niet aanvaard. Niet geldig op ÜJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69