Europees avontuur FC Groningen na twee wedstrijden alweer voorbij Lampard vervolgt loopbaan in New York SPORT 43 I De laatste vier Europese pogingen van FC Groningen strandden tel kens direct. In 1991,1992, 2006 en 2007 was de eerste tweekamp in de Europa League meteen de laat ste. De laatste keer dat de Gronin gers een rondje verder mochten was in het seizoen 1989/1990. Het gebrek aan Europese ervaring - slechts Rasmus Lindgren heeft een redelijke conduitestaat als het over Europese duels gaat - deed zich ook gisteravond voelen. De ploeg van Erwin van de Looi liet zich voor rust duidelijk afbluf fen, was ook net niet handig ge noeg om scheidsrechter Stefanski te bespelen. De Pool was met na me in de eerste helft op de hand van de Schotten, die in 1983 nota bene de Europacup II wonnen. Lindgren: „Het is zuur dat het al weer over is, en ik denk ook onno dig. Ik vind ons de betere ploeg, maar na een paar foutjes achterin was het gebeurd." Van alle Neder landse clubs moest FC Groninger^ er het hardst voor werken om Eu ropees voetbal af te dwingen. De formatie van Erwin van de Looi moest nota bene tot half mei voort in de" play-offs om een tic ket af te dwingen. Dat wat maandenlang werd nage streefd, werd gisteravond in de Eu- roborg in amper vijf minuutjes tijd verkwanseld. De basisopstelling van FC Gronin gen verschilde opmerkelijk ge noeg niet eens zoveel met die van vorig seizoen. De laatste linie bij voorbeeld was compleet intact ge bleven. Dat was overigens amper te merken, het leek wel of er een gelegenheidsdefensie stond. In het eerste half uur maakten de verdedigers twee cruciale fouten, waardoor het zowaar 0-2 stond. Vlak voor de pauze gaf Maikel Kieftenbelt de uitverkochte Euro borg nog wel hoop op een Euro pees wonder door een voorzet van Lindgren in te koppen. Met Michael de Leeuw als vervan ger van de statische en weinig geïnspireerde Danny Hoesen was FC Groningen na de pauze veel beweeglijker. Het leverde wel wat kansjes op, maar geen treffers. „Het is een spannende uitdaging voor me om hier aan de slag te gaan", aldus de 106-voudig Engels international. „Ik heb dertien fan tastische jaren gehad bij Chelsea en kijk daar met trots op terug. Toen ik zag wat ze hier van plan zijn, wilde ik daar deel vanuit ma ken." Lampard is de tweede spe ler van naam die NYCFC heeft vastgelegd. Begin juni contracteer den de Amerikanen David Villa al. De Spanjaard kwam over van Atlético Madrid. De Poolse doelman Filip Kurto gaat aan de slag bij FC Dordrecht. De 23-jarige keeper ondertekent, nadat hij medisch is goedgekeurd, een contract voor een een jaar bij de gepromoveerde club. Hij is af komstig van Roda IC, waarmee hij vorig seizoen uit de eredivisie degradeerde. Lucas Piazon wordt komend seizoen opnieuw verhuurd door Chelsea. De Braziliaan gaat spelen voor Eintracht Frankftirt in de Bundesliga. Piazon kwam het af gelopen seizoen uit voor Vitesse. Na de winterstop raakte de Brazi liaan echter in conflict met trai- ner Peter Bosz. Hij kwam nauwe lijks nog aan spelen toe. Lesley de Sa voetbalt komend seizoen op huurbasis voor Go Ahead Eagles. De 21-jarige aanval ler wordt gehuurd van Ajax waar hij nog een doorlopend contract heeft tot de zomer van 2016. Van de Velde naar halve finale Tennisster Bernice van de Velde uit Kapelle is bij het fiituretoernooi van Maaseik doorgedrongen tot de halve finales. Ze won gisteren in drie sets van de Belgische Magali Kempen: 6-7 6-4 6-3. Vandaag staat ze in de halve eindstrijd tegenover Demi Schuurs, die ook uit Neder land komt. Van de Velde is de nummer 757 van de wereld. In okto ber 2013 haalde ze voor het laatst de laatste vier bij een 10.000 dollartoernooi. Haase met moeite naar kwartfinales Tennisser Robin Haase heeft gisteren de kwartfina les bereikt van het ATP-toer- nooi van Gstaad. De Hagenaar had tegen de onbekende Zwitser Henri Laaksonen, een Fin van origi ne, drie sets nodig: 6-41-6 7-5. Haase, vorig jaar finalist in Gstaad, is de nummer ze ven van de plaatsingslijst Haase neemt het voor een plaats bij de laatste vier op tegen de als eerste geplaats te Rus Michail loezjni. Schletterer op recordjacht Op de atletiekbaan in Vlis- singen wordt vanavond een speciale wedstrijd voor Sé- bastièn Schletterer gehou den. De Middelburgse^tleet doet al wekenlang verwoed de pogingen om een Neder lands record bij de Mannen 40 op de 800 meter te lopen. Tot nog toe zonder succes. Net nu hij de juiste vorm heeft te pakken, en vlak voor zijn vakantie, is er in de buurt geen wedstrijd. Door een oproep op atletiek- zeeland.nl komt die wed strijd er nu wel, vanavond om 19.00 uur. Om 20.00 uur is er ook nog een 400 meter. VRIJDAG 25 JULI 2014 door Edward Swier GRONINGEN - Voor de vijfde opeen volgende keer is FC Groningen er niet in geslaagd de eerste schifting in de Europa League te overleven. Aberdeen maakte dat de ploeg van Erwin van de Looi zich vanaf van daag op de eredivisie kan richten. In de Euroborg bevochten de be zoekers, na de 0-0 in de Schotse ha venstad, een 1 -2-zege. NEW YORK - Frank Lampard heeft gisteren zijn handtekening gezet onder een contract voor twee jaar bij de Amerikaanse voetbalclub New York City FC. De 36-jarige Brit was transfervrij sinds zijn verbinte nis bij Chelsea deze zomer na der tien seizoenen afliep. Dolle vreugde bij de Nederlandse waterpolosters na het bereiken van de EK-finale. foto VI Images MAASEIK GSTAAD MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43