Sporttribunaal CAS beslist half augustus over bijtincident Suarez 42 SPORT EK WATERPOLO Noormannenloop in Westkapelle Schouwse selectie treft Dordrecht Beachvolleybal in Vrouwenpolder Nederlandse waterpolosters halen finale van EK na spektakelstuk tegen de Italiaanse vrouwen. Wereldvoetbalbond Fifa legde hem een schorsing van negen wedstrijden op en een termijn van vier maanden waarbinnen hij geen voetbalactiviteiten mag ont plooien vanwege zijn beet in de nek van de Italiaanse verdediger Giorgio Chiellini tijdens het WK. Suarez, die inmiddels onder con tract staat van FC Barcelona, vindt die straf te gortig. Barcelona nam de omstreden aan valler die in het verleden voor FC Groningen en Ajax uitkwam, voor zo'n tachtig miljoen euro over van FC Liverpool. De Spaan se club mag Suarez niet eens pre senteren en pas half oktober op stellen. Pikant detail is dat in het gisteren gepresenteerde competitieschema van de Primersa Division de eer ste 'Clasico' tussen Real Madrid en Barcelona gespeeld wordt in het weekeinde van 25 en 26 okto ber. Handhaaft het CAS de straf dan loopt de schorsing precies die zondag af. Als de wedstrijd op zaterdag wordt gespeeld is Suarez nog niet speelgerechtigd. In Spanje wor den exacte speeldata pas kort voor de wedstrijden bekend. VRIJDAG 25 JULI De Noormannenloop in Westkapelle is vandaag alweer toe aan de 41e editie. De trimloop was een idee van een van de toenmalige jeugdbe- stuursleden van voetbalclub De Noormannen, Daan Minderhoud. De inschrijving vond toen tertijd plaats in de schuur van Polder Walche ren, waar een tiental jaren geleden het Polder huis Museum zijn intrek heeft genomen. Vrijdag is de inschrijving in het Kasteel van Ba tavia. De deelnemers kunnen kiezen uit drie af standen: 2, 4 en 8 kilometer. De start is op de dijk, dicht bij de tank, om 19.30 uur. BOEDAPEST - In een zinderende wedstrijd hebben de Nederlandse waterpolosters gisteravond de fi nale van het EK in Hongarije be haald. Nadat het duel in 8-8 was geëindigd, moesten penalty's de beslissing brengen. De jonge keep- ster Debby Willemsz werd de hel din van de avond. Zij stopte twee strafworpen. Nederland speelt morgen om de Europese titel te gen Spanje. De twintigjarige doelvrouw uit Spijkenisse is bezig aan haar eer ste grote toernooi als de nummer één van Nederland, maar ze speelt als een routinier. Willemsz oogt rustig, straalt veel vertrou wen uit én - niet onbelangrijk - pakt gewoon heel veel ballen. Dat deed ze gisteravond tegen de Italiaanse titelverdedigster kort voor tijd op een cruciaal moment. Met nog tweeënhalve minuut te spelen in de reguliere speeltijd kreeg Italië bij een voorsprong van 8-7 een strafworp. Normaal gesproken geen probleem voor de Italiaanse sterspeelster Tania di Mario, maar Willemsz redde knap en hield Nederland in de ra ce voor een finaleplek. Een hectische slotfase volgde, waarbij Oranje met nog zeven se conden op de klok een opmerkelij ke penalty kreeg. De heengezon den Teresa Frassinetti raakte de bal bij het terugzwemmen waar na aanvoerster Yasemin Smit haar zenuwen in bedwang wist te hou den: 8-8. In de penaltyreeks stop te Willemsz twee van de vijf bal len (waaronder opnieuw één van Di Mario), maar dat was nog niet voldoende voor de winst. Aan Ne derlandse zijde misten immers Smit (paal) en Sevenich (gestopt). Nadat Genee haar tweede penalty feilloos raakschoot, werd Wil lemsz bij de beslissende penalty van Italië een handje geholpen door de lat. „Dit is echt fantastisch", jubelde bondscoach Arno Havenga na de zege. „We hebben nu zilver, maar we willen goud. Er is ook alle re den tot euforie." Straks gaat de knop om naar de finale tegen Spanje, maar dit mogen we zeker wel even vieren." En zo kan Nederland voor het eerst sinds de heroïsche olympi sche titel in 2008 eindelijk weer een hoofdprijs pakken. Dat is al een prestatie van formaat voor de jonge ploeg van bondscoach Arno Havenga. De man die eind vorig jaar Mauro Maugeri opvolgde, liet bij zijn aanstelling weten dat hij meer het initiatief bij zijn speel sters wilde leggen. Waar Maugeri de man van de systemen was, wil Havenga dat zijn speelsters zélf de keuzes maken in het water. Op het EK laat zijn team zien dat het wel raad weet met die vrijheid. Door het afscheid vorig jaar van sterkhouders als Iefke van Bel- kum en Biurakn Hakhverdian krij gen andere speelsters nu de kans zich te ontplooien. De nieuwe ge neratie waterpolosters pikt - snel ler dan verwacht - de hand schoen op. ZATERDAG 26 JULI Voor de tweede keer in korte tijd speelt ere- divisionist FC Dordrecht een vriendschappelijk duel in Zeeland. Zaterdagavond is in Burgh- Haamstede de Schpuwse selectie van coach Henk Schouten de tegenstander. De wedstrijd op het voetbalveld van DFS begint om 18.30 uur. Schouten heeft zestien man tot zijn beschik king: Ray Kroon, Leen IJzelenberg, Dimitri Hooftman, Gert-Jan Tierie, Jeremy, Hubregtse (allen Goes), Freek Torensma, Benjamin Verwest en Ruud van der Lin de (allen MZC'11), Tom Blomaard, Rudi van der Bijl, Johan Vroeginde- wij (allen Bruse Boys), Thijs Rentier, Ronald Zwager (beiden Duive- land), Julius Bliek, Michel Maaskant (beiden Kloetinge) en Raymond Bodbijl (ZSC'62). - Op het strand van Vrouwenpolder wordt zater dag en zondag op hoog niveau beachvolleybal gespeeld. Er is die twee dagen een eredivisie- toernooi voor zowel mannen als vrouwen. Bij de mannen doen onder anderen Hulstenaar Dirk Boehlé (met Mart van Werkhoven) en Timko Lokerse uit Dishoek (met Eric-Jan-Roth- fusz) mee. Oud-olympiër Richard Schuil vormt een duo met Richard de Kogel. Het toernooi begint zaterdag om 9.00 uur. De finales zijn aan het ein de van de zondagmiddag. Vandaag (vrijdag) geeft-Boehlé een volleybal- clinic voor kinderen van negen tot en met twaalf jaar, aanvang 16.00 uur. Polosters willen goud Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzcnl BARCELONA - Het internationaal sporttribunaal CAS wil zich half au gustus uitspreken over het beroep dat Uruguayaans international Luis Suarez heeft aangetekend tegen zijn straf. Dat meldden gisteren bronnen rond de in Zwitserland ge huisveste instantie. FC Croningen-speler Filip Kostic treurt nadat Aberdeen op voorsprong is gekomen, foto Erwin Otten/VI Images door Natasja Weber a»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42